Sari la conținut

Alternativa la Dragstar xvs 650A


Mig69
 Share

Postări Recomandate

si eu sper sa nu fi ofensat tu pe nimeni, da' io ma simt cu musca pe caciula, ca am 1.89m, si 80 kg si am Yamaha Virago XV 400 (cmc)..

 

:grinbandit:

 

cand ne mai vedem pe la arc nenea Renegade? sau la un cico? sa mai vad Suzuka si sa oftez in pumn, pana ma fac eu mare .... :banana:

 

numa bine la toti chopperistii, mai ales fanilor HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu siguranta ca atunci cand il iau sper saptamana viitoare sa dau banu', va invit la o bere (bucuresti), cred ca pana la final va fi Dragstar, cel putin dupa ziua de astazi, am fost la HD si e belea cu preturile, sunt sarite rau de tot, Suzuki Intruder o voi vedea la SMAEB, iar alte pretendente nu am deocamdata.Oricum sunt la categoria grea 1.90, 100 kg. Numa'bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sper sa nu fi ofensat tu pe nimeni, da' io ma simt cu musca pe caciula, ca am 1.89m, si 80 kg si am Yamaha Virago XV 400 (cmc)..

 

:grinbandit:

 

cand ne mai vedem pe la arc nenea Renegade? sau la un cico? sa mai vad Suzuka si sa oftez in pumn, pana ma fac eu mare .... :ok:

 

numa bine la toti chopperistii, mai ales fanilor HD.

Esti inca usurel. :laugh: Mai vorbim peste vreo... 20-25kg :banana:

 

Miq-ule esti de calibru mare. Vezi unde-ti pui picioarele :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mig, dacă tot ai bani ia-ţi Dragstarul de 1100..dacă îl iei pe cel de 650 peste 3 luni o să vrei mai mare ..aşa îl cumperi de la început un pic mai mare şi te obişnuieşti cu el!

Baftă!

Editat de lupalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIG-ule..Da-i un mesaj lui Araya sa vezi 1100-ul lui...super-echipat,parca vroia s-o dea...visa la un Triumph Rocket III ! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am trimis un mesaj deja (probabil ca nu l-a vazut, pentru ca nu mi-a raspuns inca), dar nu m-am referit la motoru' lui in mesaj, nu stiam ca vrea sa-l vanda. Oricum pentru un incepator mi se pare un pic prea mare 1100 - atat capacitatea motorului cat si pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A! Incearca sa vezi si DragStar-ul lui Tiberiu Troia,alt motor super-aranjat...Cel putzin cricul daca-l vezi... :grinbandit: E patronul de la Motomarket,iti dai seama cum l-a facut... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian - mersi de pont, nu am vazut pe viu motoru' lui Tiberiu Troia (TT apropos de nume a deschis cea mai tare scoala moto din Romania - Scoala Moto TT- celor care nu detin carnet inca le-o recomand calduros, sunt profesionisti, echipament, motoare Yamaha, statii de emisie-receptie si nu in ultimul rand instructorii sunt fosti campioni nationali de motociclism - eu sunt unul care beneficiaza de serviciile lor si sunt super multumit) ci numa' in poze, dar il cunosc personal (daca ma hotarasc la Dragstar cu siguranta il iau de la el, dealtfel este dealer Suzuki si totodata il gasesti la magazinul HD de pe Titulescu) si ca o ciudatenie, ca sa intelegeti ideea cu Dragstarul de 650A, in anul 2002 dupa indelungi tatonari am fost impreuna cu TT la BCR Leasing si 50% din banii CIP in buzunar pentru a-l cumpara, dar stupoare, la vremea respectiva BCR Leasing-ul si Yamaha Romania nu aveau un protocol de colaborare semnat intre ei, pentru care motiv nu am mai cumparat nimic, si iata-ma dupa trei ani inca nedecis pentru ca varietatea ofertei este mult mai generoasa, dar 100% pozitiv orientat sa nu-l mai sterg de pe lista de prioritati (dar "indreptat" cat de cat catre aceeasi 650A) . :grinbandit:

Editat de Mig69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIG-ule...ce sa zic..bafta!stiu ca TT e sef si la HD-ul lui Tariceanu,dealtfel acolo am stat de vorba cu el ultima oara.E bine daca-l cunosti,cu atit mai mult o sa te ajute sa-ti customizezi viitorul motor.Vezi ca treaba asta o sa te coste O GRAMADA MARE de bani...Primo:prima chestie care ti-o iei pentru el,mai ales daca-l iei nou, monteaza-i crash-bar/ o sa te salveze de niste trinte cu el inevitabile pina te-obisnuiesti cu el (eu l-am trintit pe-al meu a 2-a zi dupa ce l-am luat.. :banana: ). Inca mai caut sa-mi fac si mie,pt ca la a mea nu a existat...Hai, multa bafta! Bai...pune bani de-oparte si pt baute.... :laugh: sunt pe-aici destule sugative... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu...mie un suc natural!Are un prieten de vinzare un Kawasaki Vulcan de 750 cc,"cu de toate":parbriz,faruri sup.,coburi,aerografie,etc.dac-ar fi s-o dau pe-a mea,p-aia as lua-o!Merita vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bă Dariane, când zici mă că duci şi pe mine să văd Vulkanul lui Călin?..hehe, săptămâna cred că îmi fac motorul! :grinbandit:

nene. când îţi vin piesele..hai că se eliberează garaju..Wizzie a terminat de bibilit motoreta..TheBD mai are puţin..io săptămâna asta o dau gata..ce mai aştepţi?

Editat de lupalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Domnilor colegi, va multumesc pentru impresiile lasate pe acest topic si pentru parerile voastre care m-au facut pana la urma sa ma decid. Asadar, sunt posesorul unui ...contract in leasing pentru un Yamaha Dragstar xvs 650A, care asteapta sa fie inmatriculat. Imediat ce-mi iau carnetu' vin sa dau o bere sau mai multe. Pana atunci s'auzim de bine. :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum incepe distractia, accesorii, echipament, custom gags, am luat cateva lucruri de la UVEX - casca VX8, costum ploaie, pantaloni, ...fratilor sunt sigur de un singur lucru, ca stiu cat a costat motoru' dar nu stiu cat vor costa toate astea caci sunt super scumpe. S'auzim de bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...