Sari la conținut

Rieju Rs2 Matrix 50cc


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

Hello, sa incep si eu sa imi prezint scuterele,ce am avut si ce mai detin :crack:. Eu am zis sa o iau incet ca incepator si sa incep de la ceva mic pana a ma urca pe ceva de 600cc si recomand mai la toti sa faca asa pentru a evita multe "neplaceri" ca sa zic asa.

============

Asta a fost primul scuter care l-am detinut (KINROAD XT50QT-2) numai bun pentru a invata cum sta treaba cu deplasatul prin circulatie, ce inseamna soferii care nu sunt atenti si distantele care trebuie sa le pastrezi de anumiti soferi dupa stilul cum conduc.

post-24787-1199392899_thumb.jpg post-24787-1199392946_thumb.jpgpost-24787-1199392977_thumb.jpg

============

Acum detin un RIEJU RS2 MATRIX 50CC care imi place enorm de mult si sunt foarte multumit de ea.

Acesta este numai bun pentru a invata sa mergi pe una reala. este o replica exceptionala... sa fac o mica descriere

Motor in 2 timpi 50cc cu 10cp, cutie in 6 trepte manuala, frana fata/spate disc/disc, afisaj analog+digital, cantereste 110kg

post-24787-1199393013_thumb.jpgpost-24787-1199393723_thumb.jpgpost-24787-1199393745_thumb.jpg

============

pasul urmator ma gandesc la un Kawasaki EN500 si ceva echipamente mai bune deocamdata detin doar casca, manusi(piele si cu intarituri de carbon) si genunchiere.

Va urez la toti pe aceasta ocazie cat mai multi km si asfalt uscat!!!

================================

PT. IASI: caut un redresor de 12v/3amp si un garaj unde sa o tin cam ceva problema cu locatia unde sta acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea small... trebuia deja sa treci la clasa 125 :crack: e prea mik rieju.... rieju il iei can implinesti 16 ani, dupa cat de mare esti in poze un RS,NSR,CBR de 125 tot iti venea mai bine, dar in fine... felicitari pt achizitzie :crack:

 

Un an nou cu bine!

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa ajung si acolo... dar inca nu ma grabesc..... trebuie sa fac si scoala si sincer cu serviciul care il am ... nu prea am timp de nimic oricum merci si un an nou bun si pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa ajung si acolo... dar inca nu ma grabesc..... trebuie sa fac si scoala si sincer cu serviciul care il am ... nu prea am timp de nimic oricum merci si un an nou bun si pt tine

 

 

Da ... frumos foc, sa il stapanesti sanatos!

 

Imi spui si mie prin ce firma l-ai luat, cat a costat, termen de livrare, l-ai luat lunile astea? A costat mai putin? L-ai luat nou? Mai aduce firma respectiva? Ma rog ...

Merci ...

 

Bafta! :crack:

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... frumos foc, sa il stapanesti sanatos!

 

Imi spui si mie prin ce firma l-ai luat, cat a costat, termen de livrare, l-ai luat lunile astea?A costat mai putin?

Merci ...

 

Bafta! :crack:

 

da il am de o luna a costat aproape 3000 euro termen livrare 2 saptamani restu ti-am raspuns pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unele chestii nu le inteleg...am 350...cu cuplu bunicel...25-30 de cai...si pe bune daca nu mi se pare ca pe ceva mai mic nu as invata nimic...ci mi-as pune viata in pericol :crack:) eu nu suport sa invart de acceleratie si sa nu se duca ... cred ca e vorba doar de mentalitate,nu cred ca a murit cineva pe cbr de 600 decat din pura inconstienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unele chestii nu le inteleg...am 350...cu cuplu bunicel...25-30 de cai...si pe bune daca nu mi se pare ca pe ceva mai mic nu as invata nimic...ci mi-as pune viata in pericol :crack:) eu nu suport sa invart de acceleratie si sa nu se duca ... cred ca e vorba doar de mentalitate,nu cred ca a murit cineva pe cbr de 600 decat din pura inconstienta...

La fel si aici, ai 23 de ani si te urci pe o petarda de 49 cmc pe care ai dat 3000 de euro? :crack:

La banii astia iti luai un motor adevarat pe care puteai sa inveti mai bine pararea mea, un motor de genu` Kawasaki GPZ 500, CB 500 S si GS 500 F [asta daca iti plac intradevar carenatele]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel si aici, ai 23 de ani si te urci pe o petarda de 49 cmc pe care ai dat 3000 de euro? :bigstar:

La banii astia iti luai un motor adevarat pe care puteai sa inveti mai bine pararea mea, un motor de genu` Kawasaki GPZ 500, CB 500 S si GS 500 F [asta daca iti plac intradevar carenatele]

 

Fii si tu mai politicos. Omul n-a putut sa faca scoala moto din motive obiective dar urmeaza sa o faca. NU era cazul sa ii faci tu motoreta petarda. Chiar el a spus ca va trece la clasa 500cc pt ca asta isi doreste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii si tu mai politicos. Omul n-a putut sa faca scoala moto din motive obiective dar urmeaza sa o faca. NU era cazul sa ii faci tu motoreta petarda. Chiar el a spus ca va trece la clasa 500cc pt ca asta isi doreste.

 

Ok, nu am vrut sa sune asa, dar faza e ca a facut o investitie acuma si nu si`o mai recupereaza.

Cu banii aia cred ca putea sa isi cumpere atat EN 500 cat si ceva echipament right ? Si ramanea pana facea scoala pe scuter.

Parerea mea doar. Bafta oricum indiferent pe ce mergi :P

Numai bine. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Paul si La Multi Ani ca nu ne-am auzit anu asta :bigstar: .... Mircik nu am zis ca EU am dat banii astia pe ea, am zis doar cat costa... o am sub alte imprejurari... ce e cert ca este a mea si numai a mea.... si sa raspund si la postul lui Supapa_Jr ... de invatat inveti, sincer nu imi trebuie sa gonesc cu 200 la ora.... pentru oras e suficient sa prinda un 70km/h si cum a sa ii scot limitarea a sa ii prinda lejer .... am vazut rieju-uri de 50cc(pe net) cu cateva modificari care au prins 110 la drum intins... iar fata de un scuter normal pot sa zic ca asta are un demaraj destul de bun...no offense ... stiu ca de banii astia puteaam sa imi cumpar un en500 cat despre echipament nu cred ca apucam ceva sa imi cumpar ca la un motor la mana a doua trebuie sa mai bagi si ceva bani pe el chiar daca este bun dar nu poti sa il lasi asa .... :P

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tie iti place e ok.asta conteaza cel mai mult sa-ti placa tie si sa te simti bine pe el.Eu iti urez sa-l stapanesti sanatos si....asfalt uscat :wink: .Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nu am vrut sa sune asa, dar faza e ca a facut o investitie acuma si nu si`o mai recupereaza.

Cu banii aia cred ca putea sa isi cumpere atat EN 500 cat si ceva echipament right ? Si ramanea pana facea scoala pe scuter.

Parerea mea doar. Bafta oricum indiferent pe ce mergi :P

Numai bine. :wink:

...de curiozitate: tu ce motor ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...