Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

Lasa, Shinule, urbanii te-au inceput, noi te terminam =)))

Io doar i-am dat un shut in directia potrivita.. si nici la "terminat" nu ma bag.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

ANUNT.............

 

Haideti care veniti, e la 37 de km de Bucuresti in comuna Ogrezeni ceva mai sus de Bolintin. ORICINE E BINEVENIT, vom ramane peste noapte, numa daca suntem prea multi si aveti saci de dormit si corturi p'acasa, nu uitati sa le luati asa pentru orice eventualitate, plus daca e cald wekendul acesta, avem barajul giurgiu la 2 km langa noi ca sa ne racorim, sa sa ne bronzam.. :rolleyes:

Se va lasa cu muzikie, gratare si multa beutura... tongue.gif Paranghelie sa fie. :(

 

ACUM SA VEDEM CUM FACEM CU PLECAREA, ORI VINERI SEARA, ORI SAMBATA DIMINEATA.

 

ps: nu promit nimik cu piromaneala... :D

 

ID mess neby_garcia , sau 0724.848.350 pentru mai multe detalii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: nu promit nimik cu piromaneala... :(

poti macar sa promiti ca nu dai foc la casa cu noi inauntru? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...mi-am luat si eu cbr F4i din 2002. acu 4 zile am venit din italia...am mai avut inainte un cb 500 pe care l-am maritat, si dupa care plang si acuma...stau in militari pe langa uverturii, la casa. ideea era sa ma bagati si pe mine in seama. Azi mi-am luat nr rosii, si sunt disponibil la iesiri...apropos, in seara asta iese cineva la arc sau nu se mai poarta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Si-a luat pustiu un Honda CBR 600 F2 din '93 cu carene de F3 si gume de racing :D

E ceva negru cu putin galben. Frumusica. Ma duc s-o aranjez, lustruiesc etc, sa planga muierile dupa mine :D

 

Fuge in draci, se aude bine, e sanatoasa. S-a uitat Ranga la ea :P E super ok la banii ei!

 

 

ura pustiule, plec 2 zile si-ti faci de cap !

sa o stapanesti sanatos, si ea pe tine la fel

 

Eu vreau da' voi sunteti toti pocaiti :rolleyes: :D :( :o si beti Cola...

 

 

eh..fac exceptie pt tine beau bere !

 

Merci! Bataia repetata la cap propabil incepe sa dea roade, nu am curaj sa ma dau fara plastic si oricum o sa ma dau incet. Momentan o sa merg in poligon un pic, pana invat s-o controlez perfect la viteze mici...

 

 

in sfarsit...incepusem sa obosesc !

 

mergem cu tine in poligon...e unu aproape,

pe sema !

 

 

 

bre nea borris, te vad ici prezent.

ce mai zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ura pustiule, plec 2 zile si-ti faci de cap !

sa o stapanesti sanatos, si ea pe tine la fel

 

 

 

 

eh..fac exceptie pt tine beau bere !

 

 

 

 

in sfarsit...incepusem sa obosesc !

 

mergem cu tine in poligon...e unu aproape,

pe sema !

 

 

 

bre nea borris, te vad ici prezent.

ce mai zici ?

 

hahaha... :( Tare asta! Sunt mereu prezent, va urmaresc din umbra :D

 

Momentan citeam oferta lui Nebun@ke cu gratarul din w/e si ma oftic grav ca nu pot sa merg... Am tot fost ocupat in ultima vreme si nu prea v-am mai vazut la ochi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iese cineva azi la plimbare?

 

atentie mare la semaforul de la tip top crangasi sunt camere video pe blocul din fatza ,daca treci pe galben te iau......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai fi "taken" as crede ca te dai la mine :lol:
Daca n-as fi "taken" as crede ca te dai la mine :lol:

 

Maaaaaaaamei prietenei mele-i plac telenovelele... Heeei, priiiiiietenei mele-i plac TELEnovelele... Heeeeei, chiar si tie-ti plac telenovelele.... Heeei, numa' mie nu-mi plac telenovelele.. :(

 

Va pup, ma!! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, nu e chiar asa departe -> de la actuala locatie - Leu - dreapta - Panduri - Intersectia cu 13 Sept -tot inainte pe Bd Tudor Vladimirescu - intersectie cu linia de tramvai 32 <>Piata Chirigiu - inainte - pe dreapta la nr.14 = 4,5km :angryfire:

tot cam departe... :angryfire:

 

am vizitat deja, pot sa zic ca am fost multumit.

ca tot romanul carcotash, ash avea ceva dubii, nu spui ce e pen\'ca poate nu e, le tin doar pentru mine deocamdata :( :D

dar o sa mai revin in mod sigur :blbl: ca sa ma conving io cu mana mea :cheers:

 

:) Si-a luat pustiu un Honda CBR 600 F2 din \'93 cu carene de F3 si gume de racing :P

E ceva negru cu putin galben. Frumusica. Ma duc s-o aranjez, lustruiesc etc, sa planga muierile dupa mine :D

 

Fuge in draci, se aude bine, e sanatoasa. S-a uitat Ranga la ea :angryfire: E super ok la banii ei!

 

s-o stapanesti sanatos, sa te porti frumos si sa ai grija de ea ca sa se poarte frumos si sa aiba grija de tine!

asfalt uscat!

 

 

Pastrez off topic-urile pentru cand ne vedem la un suc! :angryfire: :D :(

sa bem pentru asta! :lol:

dau io macar un cico la voi (intai la shinu si la tine)... da\' sa avem si noi spectacol live =))

 

Tiramisu? A zis cineva tiramisu? :lol:

tiramisu?

ce e aia?

 

btw, shapca mea din par de oaie ce mai face? poate trec sa o iau intr-o buna dimiseara...

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot trece cineva cu un SS prin Militari, ziua, culoare rosie/visinie. Inclusiv astazi orele 18:10 - Cora. In majoritatea datilor cand l-am vazut (ca mereu ne-am intalnit pe contra-sens) NU avea nici un bec de faza aprins. Pacat, un bec nu e scump iar daca instalatia electrica e buba, nu e un capat de tara sa o refaci. Scriu aceste randuri in speranta ca poate nu stie ca nu are faza si nu ca merge cu ea inadins inchisa.

 

 

Post`ul tau mi`a amintit de cel pe care mi l`ai dat knd ma plimbam ca un soim cu faza mica (aia de batea dupa avioane) :D. Ziua e de preferat faza mare...am observat diferenta :(.

 

tot cam departe... :blbl:

 

am vizitat deja, pot sa zic ca am fost multumit.

ca tot romanul carcotash, ash avea ceva dubii, nu spui ce e pen\'ca poate nu e, le tin doar pentru mine deocamdata :lol: :(

dar o sa mai revin in mod sigur :lol: ca sa ma conving io cu mana mea :D

 

 

Cat o fi manopera pt schimbatul placutelor de frana/spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haoleo, ca mi-am amintit! :lol: Thomas, pregateste-ma, te rog, de un kit de lant (GSX600F, '93, GN72B), placute spate si schimb de ulei. Cand sunteti acolo si puteti lucra (ca banuiesc ca aveti de pus toate la loc, in ordine)? Sa stiu sa ma programez pt schimbat astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat o fi manopera pt schimbatul placutelor de frana/spate?

manopera mi se pare ca era pe ora, nu mai stiu sigur, dar parca vreo 50ron.

Thomas, poti da niste info exacte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kali - trage-ma maine de maneca cu un buzz pe Y!M cand ma vezi online dupa 10:00 si-ti spun exact ce e pe stoc si cand se pot face.

 

@alexander_all4rap - ora de manopera este 50 ron, TVA inclus. Pentru programari si detalii, discuti direct cu mecanicii - 072MOTOARE

 

@jonlup - nu ma ocup personal de service ci doar date fiind imprejurarile locatiilor (si asta si viitoarea) anume ca stam sub acelasi acoperis, stiu cam tot ce se intampla acolo :lol: Ora de manopera este mai sus precizata, la fel si telefonul pentru detalii. E bine sa sunati inainte pentru programari pentru ca e sezon si sunt destule mobre la reparat si sa nu bateti drumul degeaba. Cateva zile inca se va pastra noua locatie, cand ne vom muta cu totii o sa va anunt sa nu ne injurati :lol:

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ura pustiule, plec 2 zile si-ti faci de cap !

sa o stapanesti sanatos, si ea pe tine la fel

 

merci! ai vazut? am fost cuminte...

eh..fac exceptie pt tine beau bere !

foarte bine, ca-i mai ieftina decat sucul :(

 

in sfarsit...incepusem sa obosesc !

 

mergem cu tine in poligon...e unu aproape,

pe sema !

da' n-ai obosit dejeaba :lol:

 

s-o stapanesti sanatos, sa te porti frumos si sa ai grija de ea ca sa se poarte frumos si sa aiba grija de tine!

asfalt uscat!

asa o sa fac! merci de urari!

sa bem pentru asta! :lol:

dau io macar un cico la voi (intai la shinu si la tine)... da\' sa avem si noi spectacol live =))

 

tiramisu?

ce e aia?

tiramisu e o chestie buna, de care prodigy nu mai vede :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' n-ai obosit dejeaba :lol:

 

 

tiramisu e o chestie buna, de care prodigy nu mai vede :lol:

eh de acum incolo sa te descurci prietene...sa nu ma suni de 10 ori pe zi ca ai diverse probleme :(

 

Maine propun ora 8 : 30 intalnirea noastra la terasa NEST.....este langa restaurantul cerbul....i'm in!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde-i cerbu asta ???

 

io nu mai inteleg nimic...parca se vorbea de PERMISU'

si deviati discutia la TIRAMISU

 

O metoda cum sa scapati, fara sa incalcati legea, de amenzile date de Politia rutiera, Politia de ordine publica, Jandarmeria sau orice alta institutie a statului abilitata sa aplice sanctiuni contraventionale, celebrele amenzi.

 

RECHINU va prezinta o metoda cum sa scapati, fara sa incalcati legea, de amenzile date de Politia rutiera, Politia de ordine publica, Jandarmeria sau orice alta institutie a statului abilitata sa aplice sanctiuni contraventionale, celebrele amenzi.

 

De exemplu, un sofer este amendat de catre un agent de circulatie, mult prea zelos, ca a depasit linia continua. Amenda legala prevazuta de legea care reglementeaza circulatia pe drumurile publice este de 225 de lei, echivalentul a 4,5 puncte amenda si 6 puncte de penalizare.

 

Dupa constarea contraventiei de catre agentul de circulatie, acesta are obligatia sa va intrebe daca aveti de facut observatii. Sfatul RECHINULUI este sa spuneti ce anume observatii aveti de facut, cea mai des folosita de foarte multa lume este urmatoarea "constatarea nu corespunde adevarului" care trebuie mentionata de politist.

 

Urmatorul pas legal care trebuie facut de politist este sa va intrebe daca doriti sau nu sa semnati procesul verbal si sa luati un exemplar.

 

Putina lume stie ca ordonanta de urgenta a Guvernului 2/2001, privind regimul juridic al contraventiilor, lasa multe portite pentru ca amenda sa nu mai fie achitata niciodata.

 

Daca soferul depistat ca a incalcat Codul Rutier refuza sa semneze procesul verbal, agentul este obligat sa aduca un martor, cu care, atentie, se va putea face doar dovada refuzului de catre conducatorul auto de a semna procesul verbal si a primi un exemplar, nu de atestare a savarsirii contraventiei.

 

In fata acestei situatii, procesul verbal va fi trimis la domiciul soferului, unde trebuie sa ajunga in maxim de 30 de zile. Articolul 27 din OUG 2/2001, prevede ca una din cele doua posibilitati de comunicare a procesului verbal va fi prin posta, cu confirmare de primire. Acest lucru presupune ca destinatarul / soferul sau pietonul trebuie sa semneze de primire a procesului verbal. Daca nu este acasa sau daca locuieste la alta adresa decat cea din buletin o perioada de zece zile sau pur si simplu nu merge la Posta sa ridice procesul verbal si sa semneze, documentul va fi trimis inapoi la Politie. Posta pastreaza corespondenta vreme de 10 zile.

 

In acest caz Politia Rutiera fie retrimite documentul prin Posta fie aplica cea de-a doua varianta de comunicare prevazuta de acelasi articol 27, "prin afisare la domiciliul sau la sediul contravenientului. Operatiunea de afisare se consemneaza intr-un proces verbal semnat de cel putin un martor".

 

Portita legala de scapare care se afla in Ordonanta 2/2001, este prevazuta de art. 14. Acest articol stabileste ca "executarea sanctiunii amenzii contraventionale se prescrie daca procesul-verbal de constatare a contraventiei nu a fost comunicat contravenientului in termen de o luna de la data aplicarii sanctiunii" (adica data cand a fost scris / intocmit de politist).

 

Cu alte cuvinte, daca Politia nu poate face dovada ca v-a comunicat procesul verbal in termen de 30 de zile, sub semnatura dvs., amenda de 225 de lei nu mai poate fi executata de catre Directia Finantelor Publice.

 

Alte sfaturi pentru a evita amenda pentru camerele radar:

- Pentru radarele fixe puteti alege un nume dintr-un necrolog, din orice ziar, al unei persoane care a decedat dupa data depistarii si comunicati Politiei, ca si asa nu au cum sa constatate ca nu e asa. Acest nume il puteti trece in invitatia pe care o primiti de la Politia Rutiera de a comunica numele persoanei care a condus autoturismul depistat ca a circulat peste limita legala. De mentionat ca fotografiile facute de camerele radar surprind autoturismul doar din spate, deci identificarea soferului dupa fata nu poate fi efectuata. In acest caz, Politia Rutiera NU poate aplica sanctiunea si NU poate face dovada ca persoana decedata trecuta de dvs. in invitatie a condus sau nu autoturismul.

- Trimiteti instiintarea cu plata la destinatar, adica sa plateasca Politia cand primeste scrisoarea cu datele persoanei careia i-ati incredintat masina. In acest caz Politia nu va achita taxele si plicul se intoarce la dvs. Asa aveti dovada ca ati comunicat, dar pe banii Politiei, care nu vrea sa platesca si scapati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde-i cerbu asta ???

 

io nu mai inteleg nimic...parca se vorbea de PERMISU'

si deviati discutia la TIRAMISU

 

O metoda cum sa scapati, fara sa incalcati legea, de amenzile date de Politia rutiera, Politia de ordine publica, Jandarmeria sau orice alta institutie a statului abilitata sa aplice sanctiuni contraventionale, celebrele amenzi.

 

RECHINU va prezinta o metoda cum sa scapati, fara sa incalcati legea, de amenzile date de Politia rutiera, Politia de ordine publica, Jandarmeria sau orice alta institutie a statului abilitata sa aplice sanctiuni contraventionale, celebrele amenzi.

 

De exemplu, un sofer este amendat de catre un agent de circulatie, mult prea zelos, ca a depasit linia continua. Amenda legala prevazuta de legea care reglementeaza circulatia pe drumurile publice este de 225 de lei, echivalentul a 4,5 puncte amenda si 6 puncte de penalizare.

 

Dupa constarea contraventiei de catre agentul de circulatie, acesta are obligatia sa va intrebe daca aveti de facut observatii. Sfatul RECHINULUI este sa spuneti ce anume observatii aveti de facut, cea mai des folosita de foarte multa lume este urmatoarea "constatarea nu corespunde adevarului" care trebuie mentionata de politist.

 

Urmatorul pas legal care trebuie facut de politist este sa va intrebe daca doriti sau nu sa semnati procesul verbal si sa luati un exemplar.

 

Putina lume stie ca ordonanta de urgenta a Guvernului 2/2001, privind regimul juridic al contraventiilor, lasa multe portite pentru ca amenda sa nu mai fie achitata niciodata.

 

Daca soferul depistat ca a incalcat Codul Rutier refuza sa semneze procesul verbal, agentul este obligat sa aduca un martor, cu care, atentie, se va putea face doar dovada refuzului de catre conducatorul auto de a semna procesul verbal si a primi un exemplar, nu de atestare a savarsirii contraventiei.

 

In fata acestei situatii, procesul verbal va fi trimis la domiciul soferului, unde trebuie sa ajunga in maxim de 30 de zile. Articolul 27 din OUG 2/2001, prevede ca una din cele doua posibilitati de comunicare a procesului verbal va fi prin posta, cu confirmare de primire. Acest lucru presupune ca destinatarul / soferul sau pietonul trebuie sa semneze de primire a procesului verbal. Daca nu este acasa sau daca locuieste la alta adresa decat cea din buletin o perioada de zece zile sau pur si simplu nu merge la Posta sa ridice procesul verbal si sa semneze, documentul va fi trimis inapoi la Politie. Posta pastreaza corespondenta vreme de 10 zile.

 

In acest caz Politia Rutiera fie retrimite documentul prin Posta fie aplica cea de-a doua varianta de comunicare prevazuta de acelasi articol 27, "prin afisare la domiciliul sau la sediul contravenientului. Operatiunea de afisare se consemneaza intr-un proces verbal semnat de cel putin un martor".

 

Portita legala de scapare care se afla in Ordonanta 2/2001, este prevazuta de art. 14. Acest articol stabileste ca "executarea sanctiunii amenzii contraventionale se prescrie daca procesul-verbal de constatare a contraventiei nu a fost comunicat contravenientului in termen de o luna de la data aplicarii sanctiunii" (adica data cand a fost scris / intocmit de politist).

 

Cu alte cuvinte, daca Politia nu poate face dovada ca v-a comunicat procesul verbal in termen de 30 de zile, sub semnatura dvs., amenda de 225 de lei nu mai poate fi executata de catre Directia Finantelor Publice.

 

Alte sfaturi pentru a evita amenda pentru camerele radar:

- Pentru radarele fixe puteti alege un nume dintr-un necrolog, din orice ziar, al unei persoane care a decedat dupa data depistarii si comunicati Politiei, ca si asa nu au cum sa constatate ca nu e asa. Acest nume il puteti trece in invitatia pe care o primiti de la Politia Rutiera de a comunica numele persoanei care a condus autoturismul depistat ca a circulat peste limita legala. De mentionat ca fotografiile facute de camerele radar surprind autoturismul doar din spate, deci identificarea soferului dupa fata nu poate fi efectuata. In acest caz, Politia Rutiera NU poate aplica sanctiunea si NU poate face dovada ca persoana decedata trecuta de dvs. in invitatie a condus sau nu autoturismul.

- Trimiteti instiintarea cu plata la destinatar, adica sa plateasca Politia cand primeste scrisoarea cu datele persoanei careia i-ati incredintat masina. In acest caz Politia nu va achita taxele si plicul se intoarce la dvs. Asa aveti dovada ca ati comunicat, dar pe banii Politiei, care nu vrea sa platesca si scapati!

mda interesant tipu'....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine propun ora 8 : 30 intalnirea noastra la terasa NEST.....este langa restaurantul cerbul....i'm in!

 

Unde e Cerbul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bem un cico dar eu spectacol n-am cu cine sa fac!!

@JJ: Daca stau printre "actori"....

Deci, ma ranesti la corazon, adicatalea.. :lol:

 

 

Sau... ce fel de spectacol ai in minte?? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...