Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

Dragii mei,

asta este traseu pe car eil voi face eu sigur in primavara sau vara asta cu sau fara companie.

daca doriti sunteti bineveniti.

 

Bucuresti- Timisoara- 538 km- 2 NOPTI

 

Timisoara – Arad- 54 km

Arad- Alba Iulia- 246 km

Alba Iulia – Cluj- 95 km

Cluj – Valea ierii – 50 km- 3 NOPTI

__________

445 km

 

Cluj – Vatra Dornei- Voronet-Gura Humorului - Suceava- 303 km 2 NOPTI

 

Suceava – Ghiorghieni( Lacul Rosu/Bicaz) - 278 km 2 NOPTI

Ghiorghieni – Brasov- 150 km 1 NOAPTE

__________

428 km

 

Brasov-Siriu- Buzau- 143 km

Buzau – Bucuresti- 123 km

------------------

266 km

 

 

TOTAL: aprox; 1980 KM – 10 NOPTI- Buget aprox 1500 -2000 lei

 

 

 

2k km - 10 plinuri - 15 l - 4.2 roni = 630 de roni

se aplica o pondere, si prin metoda cmmp calculezi eroarea- adica 650 roni benzina.

100 roni/noapte*10 =1k

+ mancare si suc.

hai ca iese suma ....

m-as baga si eu, dar singur, fara pasager, si nu cred ca se poate

 

cel mai probabil in august voi fii la unguri. cine nu stie : etapa de motoGP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

2k km - 10 plinuri - 15 l - 4.2 roni = 630 de roni

se aplica o pondere, si prin metoda cmmp calculezi eroarea- adica 650 roni benzina.

100 roni/noapte*10 =1k

+ mancare si suc.

hai ca iese suma ....

m-as baga si eu, dar singur, fara pasager, si nu cred ca se poate

 

cel mai probabil in august voi fii la unguri. cine nu stie : etapa de motoGP.

 

 

100 de roni pe noapte ? :disappointed: Mai stam si noi cu cortu` ca o sa fie vara si cald

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ma lasa sotia, vara asta ma plimb si eu. :disappointed:

Concluzia ,sotia = personaj negativ.Trebuie evitat.

 

m-as baga si eu, dar singur, fara pasager, si nu cred ca se poate

 

cel mai probabil in august voi fii la unguri. cine nu stie : etapa de motoGP.

Mandibula daca-i dau link-ul asta Rechinesei nici pe pres nu dormi.

Si eu merg la moto gp la unguri orice ar fi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe iarna de plictiseala cu idei gen Turcia, Bulgaria, Grecia si se intinde ca pelteaua pina prin mai cind deja lumea incepe sa-si faca program de concedii, unu poate atunci, unu poate mai incolo si pina in toamna se negociaza la 2-3 iesiri pina la Ploiesti. The End.....defapt nu-i the end, ca iarna urmatoare incepe iar.

 

Serbane, tare carcotas te-ai mai facut :disappointed:

 

Apropo, tu anu' trecut cati km ai facut cu mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serbane, tare carcotas te-ai mai facut :lol:

 

Apropo, tu anu' trecut cati km ai facut cu mobra?

Nustiu, ca nu-mi merge porcaria aia de "bucsa danturata" (aka 'melc') tot timpu. Da' am mai bagat si eu un "bucuresti-2mai-albena-nesebar-varna-giurgiu-bucuresti" un "bucuresti-brasov-fagaras-sibiu-sadu-valeaOltului-bucuresti" plus citeva mii de kilometri mai prin preajma bucurestiului. Adica nu-s nici calator ca unii da' nici fitzobiker ca altii. Acu ca scap de muncit simbetele, sper ca o sa tocesc mai mult cauciuc. Om vedea. :disappointed:

 

post-5582-1265178977_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2k km - 10 plinuri - 15 l - 4.2 roni = 630 de roni

se aplica o pondere, si prin metoda cmmp calculezi eroarea- adica 650 roni benzina.

100 roni/noapte*10 =1k

+ mancare si suc.

hai ca iese suma ....

m-as baga si eu, dar singur, fara pasager, si nu cred ca se poate

 

cel mai probabil in august voi fii la unguri. cine nu stie : etapa de motoGP.

 

 

Chiar asa, strigare-adunare, cine vrea la MotoGP in ungaria, io zic ca e cazul sa ne apucam sa cautam cazari si sa luam bilete. Asteptam inscrieri si pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O zi buna tuturor. Ia uitati cum se vinde un motor:

 

 

Buna ziua,

 

Numele meu este Taifas Ion.

Pretul final este 2900 Euro. Motorul este in Anglia.

Deoarece afacerea de care ma pucasem nu a mai mers,a trebuit sa plec din tara si sa ma angajez.Acum lucrez la o companie din Anglia si pe langa munca mai cumpar si vand motoare si scutere.

Motorul este castigat la licitatie printr-o firma a unui prieten de aici.Motorul este neinmatriculat dar se inmatriculeaza fara probleme in Romania.Mi se pare ca nu este nici o taxa de inmatriculare la motoare.Toate documentele sunt in regula.Motorul este perfect,nu a fost lovit niciodata.

 

Deoarece eu lucrez si nu pot pleca,voi trimite motorul cu o companie de transport masini si motoare in toata Europa(Cars Transport Inc.).

Cu aceasta companie,dumneavoastra puteti proba motorul inainte de a-l cumpara..

VOI FACE O PROCURA PE NUMELE UNUI AGENT DE LA ACEASTA COMPANIE IAR EL SE VA OCUPA DE TOATE ACTELE(CU DREPT DE SEMNATURA).

Impreuna cu acest agent puteti merge la un mecanic si sa il bagati pe un tester ca sa vedeti km reali si starea motorului.Se accepta orice test.

Cum se face:

Dupa ce imi dati numele si adresa dumneavoastra eu duc Motorul la companie.Compania verifica toate actele la politie inainte de a face contractul pentru a vedea daca totul este in regula.

Dupa aceasta verificare si daca nu exista nici o problema compania ia legatura cu dumneavoastra,apoi se face transportul.

Daca motorul nu o sa va placa,compania imi va returna motorul,urmand ca eu sa platesc si acest transport pentru returnare.

De accea va rog sa va ganditi bine inainte.Motorul este asa cum va spun si nu am nimic de ascuns.

Daca sunteti interesat,va rog sa completati si sa imi trimiteti urmatoarele date pentru ca eu sa iau legatura cu compania:

Nume :

Prenume :

Adresa :

Oras si Judet :

Numar telefon :

Imediat ce am aceste date eu voi merge la companie si voi lasa motorul in custodia lor.Apoi ei va vor contacta cu mai multe detalii.

Transportul este inclus in pret.

 

O zi buna si astept un raspuns.

Mesaj completat

Concluzia ,sotia = personaj negativ.Trebuie evitat.

 

Asta pentru cei care au spirit de observatie si si-au dat seama. La mine este prea tarziu. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Job in Vanzari IT consultanta, experienta anterioara necesara, salariul in luna de proba 800EUR cu posibilitatea dublarii ulterior. Reply daca sunteti interesati sau stiti pe cineva care are nevoie de job.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

Asta pentru cei care au spirit de observatie si si-au dat seama. La mine este prea tarziu. :disappointed:

Trebuie sa ne inveti cum sa evitam capcana,vad ca pana acum merge cu incantatii si fum,cel putin in cazul meu.

 

Intentioneaza cineva sa+si cumpere o masina noua?Am un bon de 3800 lei pt masina noua cu care fac o combinatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem pe undeva azi ?

 

Cearceafuri , biliard , bowling ...ceai ?

 

 

Salut. Pe mine ma tenteaza, si nu am preferinte. Asa ca daca este dupa 8 (20.00), e OK.

 

@Cosmin- Daca stiam sa ma feresc, nu eram luat. :lol: Dar vine timpul cand iti doresti poate sa te ia cineva, si cine stie ce faci in disperare de cauza. :lol: Asa ca trebuie multa cumpatare. :disappointed:

Editat de iulianminzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Pe mine ma tenteaza, si nu am preferinte. Asa ca daca este dupa 8 (20.00), e OK.

 

@Cosmin- Daca stiam sa ma feresc, nu eram luat. :laugh: Dar vine timpul cand iti doresti poate sa te ia cineva, si cine stie ce faci in disperare de cauza. ;) Asa ca trebuie multa cumpatare. :wink:

Mare dreptate ai,o sa ma uit mai mult la Trinistas TV sa invat sa ma lepad de Satana. :laugh:

Daca nu se anunta vreun posesor de card IDM prin preajma mergem si in Gema,eu as vrea IDM si la 20.30.sa ajunga toata lumea.Ce ziceti? :DNumai asa sa fiu contra lu Claudiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu , ma bag la orice ...biliard,bowling,ping-pong,golit pahare ,patinaj,ski,fotbal, dansuri populare si nu numai :wink:

Bine, asta cind nu se da cu motocicleta, evident. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...