Sari la conținut

Enduro Junior :)


cria_p
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am cautat pe bike shop si am gasit unul dar e 1200 de euro pe cand la yamaha am vazut un yamaha dt 125 cu 500 de euro din 96 o fi bun??uitate si tu si spunemi parerea ta parka aas vrea sa iau yamaha aiasamai am bani si de echipament ca parintiimei mai au de dat niste datorii si e cam problema in 1000 de euro si ceva sa iau cam tot necesar pe pacurs maii iau:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat pe bike shop si am gasit unul dar e 1200 de euro pe cand la yamaha am vazut un yamaha dt 125 cu 500 de euro din 96 o fi bun??uitate si tu si spunemi parerea ta parka aas vrea sa iau yamaha aiasamai am bani si de echipament ca parintiimei mai au de dat niste datorii si e cam problema in 1000 de euro si ceva sa iau cam tot necesar pe pacurs maii iau:))

in situatia asta mai strange bani..motorul de 500 de euro????sunt biciclete mai scumpe ca ala..sa nu il iei si sa stai cu el de mobila in curte ca iti crapa pistonul sau mai stiu eu ce..nu stiu de ce motor e vorba,nu vreau sa supar pe proprietar dar gandeste-te bine..un motor ca lumea de enduro cost de la 3000 de euro in sus..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fi serios mah copile tu vrei dt

ca de iti dau honda mea iti m oare motoru de 5 ori in 2 minute si cand ai 80 la ora faci pe tine

 

cand ma gandesc ca am fost si eu mic si prost :bounce: si credeam ca sunt buricul pamantului ofof

 

 

 

 

yo nu te fak prost si tu din cate stiu ai tot cam 15-16 ani asa ca nu esty mare cu mult nu cred ca ar trebui sa fi tare dar yamaha dt cred ca miar fi bun poate ma bag la cev ala 1000 de euro nu voi face io mare enduro prima oara dak zici ca motorul ala e varza nu il iau

 

 

PS:am un atv si merg cu 90 la ora cu el

 

in situatia asta mai strange bani..motorul de 500 de euro????sunt biciclete mai scumpe ca ala..sa nu il iei si sa stai cu el de mobila in curte ca iti crapa pistonul sau mai stiu eu ce..nu stiu de ce motor e vorba,nu vreau sa supar pe proprietar dar gandeste-te bine..un motor ca lumea de enduro cost de la 3000 de euro in sus..

 

 

 

oke strang bani dar cam cand se ieftinesk preturile la motoare:)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo nu te fak prost si tu din cate stiu ai tot cam 15-16 ani asa ca nu esty mare cu mult nu cred ca ar trebui sa fi tare dar yamaha dt cred ca miar fi bun poate ma bag la cev ala 1000 de euro nu voi face io mare enduro prima oara dak zici ca motorul ala e varza nu il iau

 

 

PS:am un atv si merg cu 90 la ora cu el

 

 

 

 

 

oke strang bani dar cam cand se ieftinesk preturile la motoare:)?

mai ales iarna..pana in sarbatori..nu prea mai iese nimeni si oricum vor capre noi majoritatea..asa ca atunci e momentul..de aici si vorba cu oferta de iarna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ales iarna..pana in sarbatori..nu prea mai iese nimeni si oricum vor capre noi majoritatea..asa ca atunci e momentul..de aici si vorba cu oferta de iarna..

 

 

ms moolt pana atunci strang ceva bani sper :bounce: :rock: :D :( :P :lol: :lol: :D :D :bow:

 

ce ziceti de asta e buun http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

il vand p-asta micu, PW-ul:

 

descriere

Yamaha PW 80 - enduro

 

Numar Locuri 1

Lungime 1540 mm

Latime 640 mm

Inaltime la sa 635 mm

Garda la sol 185 mm

Ampatament 1055 mm

Greutate 57 kg

Capacitate rezervor 4.9 l

Motor

Tip 2 timpi

Combustibil Benzina

Capacitate cilindrica 79 cc

Sistem injectie Mikuni VM15/1

Numar cilindri 1

Numar supape 2

Raport de compresie 6.6 :1

Putere maxima 4.5 CP

Regim putere maxima 5500 RPM

Cuplu maxim 6.3/5000 Nm/RPM

Racire aer

Sistem de demaraj: kick

Sistem de lubrifiere: Yamaha Autolube

Tip Cutie de viteze SemiAutomata

Ambreiaj Multidisc automat

Infoplus Transmisie finală pe lant

Suspensii

Fata Furca telescopica

Spate Brat oscilant

Sistem de franare

Fata Disc diametru 95 mm

Spate Disc diametru 110 mm

Capacitate rezervor 4.7 litri

 

 

PRET: 650 euro

 

se poate vedea cu telefon inainte, e la garaj undeva in zona Domenii - Calea Grivitei.

tel.: 0748-853016 - Cornelia

 

 

 

 

...sa pun si cateva poze:

post-17655-1232697222_thumb.jpg

post-17655-1232697230_thumb.jpg

post-17655-1232697247_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

GATA?? s-a dat??

mi se pare urit patratos... etc....

ce ziceti sa cumpar BETA RR???

ASTEPT SFATURI...

 

tot eu...

sa cumpar asa??? ce ziceti???

fiabilitate ciclistica.. tot...

merita sau nu??.

Kinroad XT 50 http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDetails.html?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Merci! Smokey :)

 

Am vazut, placut, mi se pare ca mai degraba KTM-ul s-ar potrivi, la Yamaha nu am nici un fel de referinte, ...cativa ktm-isti mai cunosc :cheers:

In principiu, anul asta va fi de invatare, asa ca nu vreau sa investesc prea multi bani intr-o motoreta noua (echipament, da!!), ma gandeam asadar sa iau una second hand, cu cat mai putini km sau varianta 2: una de la Kymco sau ceva din aceeasi "clasa", deh! mai trebuie sa pun si pe la motoreta mea cate ceva anul asta, asa ca nu prea pot sa fac acum un efort financiar asa de mare (3000-4000 euro e mare ptr. mine! ).

 

Mai astept... :)

 

P.S. avem prieteni care au remorca/duba, iar la tara... ajungi cum ai iesit din oras :)

Yamaha wr 250 si baiatul tau va fi fericit.Nu e nici grea nici puturoasa si nici prea scumpa in regim second hand.Si mai presus de toate e indestructibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Yamaha wr 250 si baiatul tau va fi fericit.Nu e nici grea nici puturoasa si nici prea scumpa in regim second hand.Si mai presus de toate e indestructibila.

 

* merci, studiem problema. :friends:

 

acuma trebuie sa scap de asta mica, de PW adica.

 

nu vrea nimeni un enduro mic, de incepator?

 

* ah! si echipamentul a ramas mic, din pacate. trebuie altul, cu vreo 2 numere mai mare. uff!

asta e nou si a fost achizitionat la sfarsitul sezonului trecut. purtat o singura data. (doar bluza si pantalonii).

 

deci, se vand:

 

- una pereche cizme enduro, marimea 38, noi-noute, Madhead: 100 euro (la Louis sunt 140);

- una pereche nadragi, marimea M (kids), noi, Madhead: 40 euro (la Louis sunt 60);

- una bluza copil marimea M, noua, Madhead: 15 euro (la Louis e 20);

- un pereche manusi enduro, mici, adica XS, in tipla, Madhead: 10 euro (La Louis sunt 20);

 

cam atat. pun si poze, desi le puteti vedea si pe site-ul Louis.

 

tel. la Cria: 0748-853016 (sau mesaj aici)

post-17655-1235646499_thumb.jpg

post-17655-1235646523_thumb.jpg

post-17655-1235646530_thumb.jpg

post-17655-1235646539_thumb.jpg

post-17655-1235646547_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, poi mai bine ii iei un Nipru cu atas, iti zic eu ca-l conduce lejer si nu ramane mic. Ii dezvolta si apitudini tehnice. Ofer consultanta. Sa fi avut eu asa mama sa-mi ia Nipru cu atas :friends:

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, poi mai bine ii iei un Nipru cu atas, iti zic eu ca-l conduce lejer si nu ramane mic. Ii dezvolta si apitudini tehnice. Ofer consultanta. Sa fi avut eu asa mama sa-mi ia Nipru cu atas :friends:

 

* ai si tu dreptate. dar fecioru e plapand (are vreo 40 de km acuma, la plin :bounce:) ), nu-l prea vad eu tragand pe coclau de Nipra cu voiosie. io zic sa mai astepte. oricum, o Nipra d-aia cu atas (sau Ural, sau ce-o fi, atas sa aiba) vreau si eu, asa ca o sa luam una per familie :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vii cu el la un coclau si-i dau eu Nepra pe camp sa faca ce vrea cu ea.

Motorul ideal de familie, pana la coclau il conduce mandretea de mama, dup-aia se suie feciorul. Puteti sa luati cu voi desaga cu merinde sa faceti picnic, si umbreluta. Daca aveti, il luati si pe Azor patrupedul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vii cu el la un coclau si-i dau eu Nepra pe camp sa faca ce vrea cu ea.

Motorul ideal de familie, pana la coclau il conduce mandretea de mama, dup-aia se suie feciorul. Puteti sa luati cu voi desaga cu merinde sa faceti picnic, si umbreluta. Daca aveti, il luati si pe Azor patrupedul.

 

* ok, facem o incercare, imi place cum suna :friends:

 

cand mai mergeti voi la coclau, ne facem frati de cruce. ...sa vina ea vremea buna mai intai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vii cu el la un coclau si-i dau eu Nepra pe camp sa faca ce vrea cu ea.

Motorul ideal de familie, pana la coclau il conduce mandretea de mama, dup-aia se suie feciorul. Puteti sa luati cu voi desaga cu merinde sa faceti picnic, si umbreluta. Daca aveti, il luati si pe Azor patrupedul.

Mai "omul nipru" tot la merinde te gandesti o sa iti mai trebuiasca un atas si pe stanga...:friends:)

Editat de Florin_VaRu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...