Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-a Iii-a/23-25 Mai 2008


Postări Recomandate

Am sa ma rog in fiecare seara sa existe si varianta "dry" a traseului.Ca incepator am oroare de noroi.Dupa ce ca abia ma descurc , noroi pe comenzi imi mai lipseste.

 

nu prea e noroi ..vrea GIX-u' sa te sperie..e pamant cu frunze,pietris etc....zona de padure de foioase cu amestec de conifere..si oricum pana acum in calitate de gunoier(adica recuperator de motociclisti)gica nu a lasat pana acum pe nimeni in urma... cred ca e in stare sa o gaseasca si pe elodia prin namoale.. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ULEI DE LANT

RESURSE NELIMITATE

MAGARUSUL REZOLVA TOATE PROBLEMELE DIN RIPE

PT. CEI CARE AU MAI FOST NU NE TREBUIE RECLAMA

PT. CEI CARE VIN PRIMA OARA PROMITEM SUPER DISTRACTIE SI NOROI FARA LIMITA CU MULT ULEI DE LANT

YESS! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine si Iasul la hobby, sa va ia premiile la cazaturi !!! :D :hug:

 

grija mare ca la sectiunea asta sunt f multi experti..tre sa faceti ceva absolut spectaculos sa aveti sanse..anul trecut (locul 1) s-a ridicat motorul pe codita,a cazut peste cap pe roata din fata unde s-a invartit in aer in jurul axei sale de 2 ori..si apoi a luat-o la vale dupa proprietar care fugea de mama focului prin noroi..se poate vedea schema pe http://www.youtube.com/watch?v=qs0WxaW7-gA...pe la jumatea clipului..

aviz amatorilor :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu ma arde soso la portofel... :what:

dar vreau sa va anunt ca se vor fi o gramada de premii care vor depasi anul acesta 2000 de euro..au pus umarul la sponsorizari:motomania,yacco,garmin romania,enduro srl-dealer skoda,arctic land-importator oficial-arctic cat,ixs romania etc.. :kiss: :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati incepatori participa la Enduro-Maniaco-Depresiv cu motoare 2T ? :what:

cred ca vreo 20????nu stiu exact..oricum ai cu cine sa te lupti stai linistit..nu o sa aveti loc la start ca se anunta o participare fenomenal de mare..deabia astept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si feciorasii din sibiu sa fiti siguri k vor fi prezenti. salutari din ardeal

in sfarsit..credeam ca ati murit acolo..dincolo de fagaras...va asteptam cu drag..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ajung si eu, asta ar fii primul meu concurs la care as participa. :what:

 

nu vreau sa ma repet aiurea dar sunt cu totul peste 1000 de locuri de cazare in statiune..asa ca e loc ptr toti enduristii profi sau nu din ro... :kiss: :kiss: va asteptam cu drag

 

 

--- Mesaj completat în 12 Feb 2008 18:08 -------------
la sfatul lui soso ptr oamenii foarte ocupati si dornici sa vina la eveniment completez cu urmatoarele date:

CAZARE..tabara e plina(cum am mai spus)dar exista locuri de cazare gramada in Baile Olanesti..statiunea e mai tot timplu goala,iar hoteluri si pensiuni moderne sunt o gramada..am trecut cateva nr .de tel unde gasiti cazare in conditii decente(toate cam sunt duble si au bai proprii)indiferent de hotel sau pensiune,se poate ajunge f usor si e destul de aproape de tabara...(2,5-3 km)

MASA .ca de obicei se va servi in tabara incepand cu sambata dimineata,pranz ptr insotitori la o ora potrivita stabilita la sed tehnica si pranz ptr piloti in momentul in care ajung in tabara dupa traseu..

sambata seara cina incepe cu gratare si se termina destul de tarziu cu un tuci mare de tocana

vanatoreasca

duminica se asigura micul dejun f devreme(ptr piloti)..si cand doresc insotitorii,iar dupa proba speciala

si premierea masa de pranz...

TRASEU-marcaje cu spray si banda sau cine are si vrea pe GPS(compatibil garmin)

-traseul o sa fie circuit si in functie de conditii meteo va fi o singura tura sau mai multe (max 3)-

cronometrat

- proba speciala (gen romaniacs)cate 1-2 ture de incalzire si acomodare

start cu cronometru cate 2 piloti pe categorie(2sau 3 ture in functie de conditii meteo)

SERVICII SI UTILITATI

standuri cu echipamente si consumabile moto(diverse marci si firme)

prezentare si seminar GARMIN, off road

filme cu si despre moto

berici etc etc etc

comenzi pizza pe vatra intre 09,00-24,00 minim 5 buc ptr transport in tabara

 

TARIFE

cazarea in statiune intre 60-80 lei camera dubla la 2,3*

masa 160 lei pe tot parcursul intrunirii

taxa participare 100 lei

premii in valoare de peste 2500 eu

PS..nu este obligatoriu sa mancati in tabara daca nu doriti,dar va anunt ca mancarea in statiune este execrabil gatita..am incercat dealungul vremii aproape toate carciumile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati incepatori participa la Enduro-Maniaco-Depresiv cu motoare 2T ? :huh:

Salut,

Stai linistit, o sa fie multi, printre care si eu. ;)

Ce conteaza cel mai mult este atmosfera, care baietii de la Valcea stiu s-o faca.

Anul trecut a fost superb, :cheers: foarte bine organizat. Asa ca tineti-va bine, Sibiul da navala peste voi :huh:

Va asteptam apoi cu drag la Sibiu dupa doua saptamani si ma bucur ca v-ati anuntat deja paticiparea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

poti sa mergi cu gasca, sa opresti la o bere pe traseu, sa faci putina plaja.nu sunt timpi pt. parcurgerea traseului, numa sa nu ramai ultimu in bodega :cheers: . dupa cum a scris Stef, nu e obligatoriu GPS-ul, dar te ajuta acolo unde lipsesc benzile si marcajele pe copaci :cheers:

dat fiind faptul ca avem premii DESTUL de mari,dupa cum spun gurile rele cele mai mari ca valoare date pana acum in ro,am hotarat sa facem totusi cronometrate :asa ca cine e bun pleaca acasa cu plasa plina..ptr cine vrea sa vada cat de bun e,acum e momentul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

morgen,

 

o sa venim si noi de la pitesti!

 

nu stim cati inca, dar destui!

 

tk!

 

morgen,kleine puppe...wir warten..sa veniti..(asa ca sa vezi ca si eu vbesc si scriu in germana :D )si va asteptam cu drag..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ca treaba sa fie completa..sambata seara va pregatim si un super concert rock -live-va canta formatia "prometeu"..din valcea (formatie alcatuita din cei mai tari instrumentisti valceni,si care se strang foarte rar--veti avea parte de niste jamm sesion si niste solo-uri de chitara de mare clasa(in trupa sunt si fosti componenti ai trupei antract) :rusinica: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...