Sari la conținut

Am Nevoie De Niste Indrumari


sergiu_91
 Share

Postări Recomandate

Cand am cumparat motorul nu avea cablul de la kilometraj. Fostul propietar mi-a dat un cablu nou nout pe care l`a cumparat de pe www.louis.de. in punga aia de la cablu mai aveam o foicica scrisa in germana si cu un desen. Nu prea am inteles nimic din desenu ala. Este un fel de gheara la sfarsitul cablui. Eu nu o am... trebuie facuta sau se cumpara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am cumparat motorul nu avea cablul de la kilometraj. Fostul propietar mi-a dat un cablu nou nout pe care l`a cumparat de pe www.louis.de. in punga aia de la cablu mai aveam o foicica scrisa in germana si cu un desen. Nu prea am inteles nimic din desenu ala. Este un fel de gheara la sfarsitul cablui. Eu nu o am... trebuie facuta sau se cumpara?

daca nu avea deloc e mai nasol,dar daca inca il are acolo dar nu functioneaza, da-l pe ala vechi jos si vezi cum il desfaci ca tot asa il pui si pe ala nou ... daca nu cine are moto ca al tau iti poate spune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca pe louis sunt niste kit-uri universale, din care iti faci singur cablu in functie de cel original. fa cum a zis precedentul..scoate-l pe ala vechi(daca il mai ai) si vezi cu ce difera. sau daca nu, uita-te unde se infig capetele cablului, si vezi cam ce iti mai trebuie...partea care intra la ceasuri trebuie sa fie patrata, iar in partea cealalta(roata sau cutie) trebuie sa fie un cilindru "despicat" care se "pupa" cu mecanismul de angranare al cablului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil sa fie kit universal. adica el vine compus din cablu, camasa, si diverse capete...patrate, rotunde si sectionate, samd. urmeaza sa fie capsate pe cblul respectiv. probabil nu ti-a dat el kit-ul complet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap. e kit universal. chestia aia care se baga in menghina, capseaza practic diversele capete pe care ar fi trebuit sa fie in set, de cablul respectiv. poate le-a pierdut.

 

uite universal: http://www.louis.de/_40ab3eaf9f416826bd48d...tnr_gr=10037100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK! ms mult pt sfaturi. Stii cumva de unde pot sa iau o chestie daia?

 

--- Mesaj completat în 26 Jan 2008 16:04 -------------
Am gasit un cap dinala si l`am cositorit. Am montat tot ansamblu si la test indica aiurea + ca se balanganea acu . De la ce sa fie asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai joc la angrenarea dintre cablu si retul mecanismelor. vezi la sectiunea vanzari piese, ca sunt baieti care aduc de pe louis. le scrii ca vrei un kit de reparatie universal de cablu de km...ar trebui sa se "pupe" cu mecanismul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...