Sari la conținut

Sunt Motociclisti Adev In Dr.tr.sev?


licinius
 Share

Postări Recomandate

in general, cluburile sau `gruparile` din severin deja au stabilite locurile lor de intalnire.....nu cred ca mai poti schimba ceva...cu toate ca ar trebuii sa nu conteze locatia ci compania....

ATAT.... ;)

Editat de kamikaze king
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In vara intentionez sa-mi cumpar motor si sa intru in club.

 

 

Salut Endy. Ne bucuram vrei sa ni te alaturi si te asteptam cu bratele deschise. Insa doar posesia unei motociclete nu-ti garanteaza intrarea in club. Pe de alta parte, poti face parte din club chiar daca nu ai (inca) motocicleta. Vino sa vezi ce fel de oameni suntem, ce idei, actiuni si obiective avem, iar daca vom fi pe aceeasi lungime de unda, vei castiga niste prieteni. Sedintele saptamanale ale Asociatiei ’’Moto Sapiens’’ au loc la Casa Tineretului. Detalii in ceea ce priveste ziua si ora, daca esti interesat, vei primi pe PM.

Multa sanatate. Catalin, purtator de cuvant O.N.G. Moto Sapiens.

Mesaj completat

In vara intentionez sa-mi cumpar motor si sa intru in club.

 

Salut Endy. Ne bucuram vrei sa ni te alaturi si te asteptam cu bratele deschise. Insa doar posesia unei motociclete nu-ti garanteaza intrarea in club. Pe de alta parte, poti face parte din club chiar daca nu ai (inca) motocicleta. Vino sa vezi ce oameni suntem, ce idei, actiuni si obiective avem, iar daca vom fi pe aceeasi lungime de unda, vei castiga niste prieteni. Intalnirile saptamanale ale Asociatiei ’’Moto Sapiens’’ au loc la Casa Tineretului, in sala de sedinte. Detalii in ceea ce priveste ziua si ora, daca esti interesat, vei primi pe PM.

Multa sanatate. Catalin, purtator de cuvant, O.N.G. Moto Sapiens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

De mic sunt pasionat de motociclism si cred ca am parcurs toate etapele necesare pt a ma urca in saua unei motociclete adevarate (tricicleta, trotineta, bicicleta, conserva, 50 cc gearbox yamaha tzr 50) asa ca m-am hotarat sa renunt la moped in favoarea unui SS de 600 cc de preferabil GSX-R 600 SRAD din 98. Mai am de lucru cu achizitia dar am rabdare.

Vara trecuta m-am intalnit cu unii din motociclistii din oras in port, pe balota la mitingul aviatic si pe bulevard la semafoare unde ne-am adresat cate un salut discret, insa imi doresc comunic mai mult cu oamenii care au aceeasi pasiune ca si mine...

E frumos sa fii numai tu si motorul pe drum dar uneori mai simti nevoia sa iti imparti experientele, ideile, visele si prostiile cu altcineva, nu e asa?

Vara trecuta eram la un suc in port cu un prieten. La masa de vis-a-vis erau vreo 6 sau 8 motociclisti care se intalnisera sa isi vizioneze pozele dintr-o excursie de grup si atat de mult mi-a placut sa ii ascult incat nu cred ca am mai vb la masa nimic cu prietenul meu ci doar am ascultat povestirile lor. imi venea sa ma ridic de la masa si sa ii salut, sa ma prezint si sa ii intreb daca sunt toate locurile ocupate...

Acum sa nu credeti ca sunt disperat sau vreun spion care asculta conversatiile altora dar lucrurile astea chiar ma intereseaza si cu cine sa le discut... cu unul care imi spune ca motociclistii sunt donatori de organe?

As vrea sa fac parte si eu din comunitatea de motociclisti din severin ( plimbari, intalniri, etc)

Nu sunt inca un motociclist adevarat, sunt doar un pasionat... mai am mult pana acolo....

Ce ziceti? Ma ajutati?

P.S. poze cu jucaria actuala pana imi cumpar SS de 600cc

post-59393-1295487049_thumb.jpg

post-59393-1295487060_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

De mic sunt pasionat de motociclism si cred ca am parcurs toate etapele necesare pt a ma urca in saua unei motociclete adevarate (tricicleta, trotineta, bicicleta, conserva, 50 cc gearbox yamaha tzr 50) asa ca m-am hotarat sa renunt la moped in favoarea unui SS de 600 cc de preferabil GSX-R 600 SRAD din 98. Mai am de lucru cu achizitia dar am rabdare.

Vara trecuta m-am intalnit cu unii din motociclistii din oras in port, pe balota la mitingul aviatic si pe bulevard la semafoare unde ne-am adresat cate un salut discret, insa imi doresc comunic mai mult cu oamenii care au aceeasi pasiune ca si mine...

E frumos sa fii numai tu si motorul pe drum dar uneori mai simti nevoia sa iti imparti experientele, ideile, visele si prostiile cu altcineva, nu e asa?

Vara trecuta eram la un suc in port cu un prieten. La masa de vis-a-vis erau vreo 6 sau 8 motociclisti care se intalnisera sa isi vizioneze pozele dintr-o excursie de grup si atat de mult mi-a placut sa ii ascult incat nu cred ca am mai vb la masa nimic cu prietenul meu ci doar am ascultat povestirile lor. imi venea sa ma ridic de la masa si sa ii salut, sa ma prezint si sa ii intreb daca sunt toate locurile ocupate...

Acum sa nu credeti ca sunt disperat sau vreun spion care asculta conversatiile altora dar lucrurile astea chiar ma intereseaza si cu cine sa le discut... cu unul care imi spune ca motociclistii sunt donatori de organe?

As vrea sa fac parte si eu din comunitatea de motociclisti din severin ( plimbari, intalniri, etc)

Nu sunt inca un motociclist adevarat, sunt doar un pasionat... mai am mult pana acolo....

Ce ziceti? Ma ajutati?

 

 

Salut!

Totul incepe din pasiune,daca lipseste,n-o sa te bucuri niciodata de experientele pe 2 roti...

Oricand esti binevenit miercurea la Casa tineretului unde ne intalnim,asa ca daca ai un numar de telefon te pot contacta si vorbim in detaliu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa fac parte si eu din comunitatea de motociclisti din severin ( plimbari, intalniri, etc)

Ce ziceti? Ma ajutati?

 

 

 

Poti participa la sedintele noastre timp de doua luni ca si membru simpatizant, dupa care (daca sunt intrunite si alte conditii) se va vota admiterea/neadmiterea ta in club. Mai multe detalii pe P.M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
intreb si eu ... e adevarat ca e gata portiunea dintre Orsova si Turnu Severin ? au terminat de asfaltat ?

 

 

NU , doar au sistat lucrarile pe timp de iarna, si se circula destul de bine k nu mai sunt semafoare. Sunt gata doar vreo 10 km spre Orsova.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

intreb si eu ... e adevarat ca e gata portiunea dintre Orsova si Turnu Severin ? au terminat de asfaltat ?

din pacate doar ce-am fost pe acolo. se merge JALNIC. isi bat joc de noi. iar semafoare peste semafoare, si drumul deplorabil. chiar nu stiu la ce-au lucrat atata timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ca sa nu mai deschid un topic nou.... un prieten mi-a zis ca ar fi vazut un fel de radare fixe intre Caransebes si Orsova, 5 la numar unul dintre ele parca la Mehadia... Eu cred ca a vazut camere care verifica rovinieta... dar 5 unul dupa altul e ciudat ... voi stiti ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai deschid un topic nou.... un prieten mi-a zis ca ar fi vazut un fel de radare fixe intre Caransebes si Orsova, 5 la numar unul dintre ele parca la Mehadia... Eu cred ca a vazut camere care verifica rovinieta... dar 5 unul dupa altul e ciudat ... voi stiti ceva ?

Nu exista asa ceva pe drumul ala...posibil sa fie camerele de informare a vitezei in trafic,dar nimic mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 3 months later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

... Nu fiti rai ... Da am vazut si eu moto ala ... nu stiu si nu cunosc ... e nou motorul ... la fel ca si multe alte motoare .

Vedem ce va fi sezonul asta . Cu permise la scuteristi si etc ... se anunta un sezon intens din multe puncte de vedere...

Editat de licinius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...