Sari la conținut

Ce Optiuni Am?


Postări Recomandate

Dati'mi idei, am tot batut netul si singurele optiuni ar fi : 690ul si LC4 SM de la KTM.Nu pricep de ce au limitat atat de nasol 660ul su 625ul. 21kW mi se par putini chiar si pt oras.Merg delimitate sa se apropie la 40?!?

Japonezii chiar nu arata interes pt segmentul asta?Ma refer la un sm 600 si ceva. FMXul e un Domi mai puturos, prea puturos dupa parerea mea.Transalpul nu se inscrie la ceea ce'mi doresc, XTul e mic.

Ce ar mai fi?!?Ajutor!

 

P.S. : poate daca n'ar fi 187 cm si 100 kg la mijloc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e foarte important ce vrei sa faci cu motoreta, mai concred cat de dispus esti sa renunti la confort in favoarea unei greutati mai mici si a unei intretineri mai dese.

totusi, din ce am reusit eu sa inteleg, topul (repet, din pct meu de vedere) e cam asa

1.690sm pentru ca este motoreta noua, fisa tehnica arata f bine.totusi, nu prea e pe gustul meu o supermoto mai "plinutza", mai mult imi place una pur sange.

2.lc4 si xt660, cu un usor avantaj pentru 660, mai ales daca offroadul nu e semnificativ. demna de luat in seama pentru simplitate, pedigree si fiabilitate ce nu mai trebuie demonstrata este honda xr650.din auzite se pare ca este un motor ce da senzatia unui cuplu f f mare.

3.drz400 pentru greutate mica si manevrabilitate mai buna decat pozitiile 1 si 2 precum si pentru un pret de nou f bun.am inteles ca deocamdata sunt ceva probleme vis a vis de norma de poluare pe care trebuie sa o treaca pentru a putea fi omologate.

4. wr/exc in functie de preferinta si afinitati. daca as fi pus in locul tau, probabil as alege cateoria 4 pentru ca traim doar 1 data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati'mi idei, am tot batut netul si singurele optiuni ar fi : 690ul si LC4 SM de la KTM.Nu pricep de ce au limitat atat de nasol 660ul su 625ul. 21kW mi se par putini chiar si pt oras.Merg delimitate sa se apropie la 40?!?

Japonezii chiar nu arata interes pt segmentul asta?Ma refer la un sm 600 si ceva. FMXul e un Domi mai puturos, prea puturos dupa parerea mea.Transalpul nu se inscrie la ceea ce'mi doresc, XTul e mic.

Ce ar mai fi?!?Ajutor!

 

P.S. : poate daca n'ar fi 187 cm si 100 kg la mijloc ...

 

 

Duke II, are dan, colegu meu de apt. Poate vede postu si-ti zice vreo doua :bigstar:

 

M-am dat si io pe el si n-am simtit ca e prea slab.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HUSABERG SUPERMOTO 2006 - 0 Km.

 

FE 450e

 

6700- EURO TVA INCLUS

 

:bigstar: mai mare la ce pret?

 

hmm... intoarcerea la monocilindru, domnul Irascibil? :bigstar:

 

 

nu neaparat, vreau o motoreta strict de oras, sincer regret Dominatorul.

 

dealeri Husqvarna sau Husaberg sunt? uitasem de 610le sm

 

 

Soso, multumesc pt idei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati'mi idei, am tot batut netul si singurele optiuni ar fi : 690ul si LC4 SM de la KTM.Nu pricep de ce au limitat atat de nasol 660ul su 625ul. 21kW mi se par putini chiar si pt oras.Merg delimitate sa se apropie la 40?!?

Japonezii chiar nu arata interes pt segmentul asta?Ma refer la un sm 600 si ceva. FMXul e un Domi mai puturos, prea puturos dupa parerea mea.Transalpul nu se inscrie la ceea ce'mi doresc, XTul e mic.

Ce ar mai fi?!?Ajutor!

 

P.S. : poate daca n'ar fi 187 cm si 100 kg la mijloc ...

 

cum ar fi cu un Aprilia SMV 750 Dorsoduro

 

acest Supermoto nou, are la cei doi cilindri ai sai 95 CP....

 

sau un Benelli BX 570, apare in Aprilie

 

daca esti inalt, ar merge si un BMW F 650 Dakar

 

succes la cautare.....

Editat de cocosound
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai pomenit de Aprilia, mai exista si SXV, cu motoare de 450 si 550 cmc V-twin.

p01636_0075.jpg

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 13:04 -------------
Ar mai fi Honda XR 650 R, motor renumit pentru fiabilitate si undeva peste 60 de cai.

 

foto10158-2.jpg

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M'ar interesa mai mult modele ce pot fi gasite la dealerii din Romania, singura mea optiune pt un motor nou este leasingul deocamdata ... cu modelele propuse de voi de la Aprilia, Honda etc e mai greu, desi sunt exact ce'mi doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

As vrea sa testez un XT660X 100m, nu mai mult.Daca are cineva motoreta asta si e dispus s'o imprumute i'as fi recunoscator.

 

Uite una de vanzare ... AICI !!!

 

Trotineta este intr-o stare super ! Am testat-o ! Vroiam sa o cumpar, dar am ales altceva ! :crack:

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

tooot ktm-ul saracu''..asta e..cumpara lumea ca sunt proaste si deloc fiabile...deh.. :angryfire:

felicitari si vorba lu biba" baga ceva poze sa vada okiu..frumusete..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
21 KW au in acte. Real au mai mult. Al meu are in talon 12 dar real are vre-o 32.

al meu a venit in acte cu 12 kw si la masuratoare i-au gasit 58 de caluti???? :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...