Sari la conținut

La cat se regleaza jocul culbutorilor?


Amadeus
 Share

Postări Recomandate

dak-ntrebi pt nipra...0,07...si evac si adm..

unii mai lasa evac la 0,1...

da dak prostii aioa de la fabrik au zis k 0,07 e bun pt amindoua..nu stiu de ce le place la romanasii nostri sa se creada mai destepti...he he :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa faci si ,07 la ambele, insa la evacuare poti sa faci la 0,1, pentru ca acolo racirea supapei este mai greoaie (doar are loc evacuarea) si dilatarea materialului supapei este mai mare. Iti poate aparea riscul sa nu mai inchida supapapa de evacuare. Depinde, insa, si de cat e de nou motorul (adica daca au fost inlocuite supapele, scaunele supapelor sau daca au fost rectificate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa le faci la 0,07 (asa scrie in carte), dar din experienta iti spun ca jocul se mareste imediat si ramine tot la 0,1 cum spun majoritatea. Tzacane din cauza pastilelor din capul supapei dar nu conteaza. Oricum, nu are sens sa faci joc mai mare la evacuare. 0,1 e perfect la amindoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Simsoneta aveam 0.1 la admisie si 0.15 la evacuare. La nepra 0.1 la ambele. Nu tacanea decat putin la rece si n-am vrut sa pun 0.7 in ideea ca nu vreau sa risc sa-mi ramana supapele deschise... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA TU FALE K LA CARTE!!!!!!!!!!!! :baldy:

dak vrai sa mearga..."k nu-nkide,knu mai nu stoiu cee...BULLSHIIIIIT!

SI FATI ROST DE O CARTE FA REPARATZII DUPA EA NU TE LUA DUPA TOTZI INGINERIII.......STII VORBA :CITI DOCTORI ATITEA BOLI!

:laugh: :laugh: :hug: :lol: :D :D :D :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...