Sari la conținut

Accident La Iesirea Din Bucuresti Spre Targoviste 4.02.2008


ady_viteza
 Share

Postări Recomandate

off-topic: cum avem ceva de discutat, noi romanii nu stim decat sa ne certam. Tot forumul asta e plin de certuri, nimeni nu se mai gandeste ca poate altul a spus cu totul altceva decat ceea ce crede el ca e atac la propria persoana. Intrati si voi pe www.advrider.com sa vedeti ce atmosfera e acolo, dar nah, suntem cu 200 de ani in urma restului lumii.

 

on-topic: opream, il intrebam de sanatate, vedeam de misca, de nu misca dadeam un tel la 112, de misca stateam cu el pana se punea in picioare, il ajutam sa ridice mobra de acolo sa o puna undeva mai safe daca era pe mijlocul drumului, si dupa toata treaba asta fujeam goarna dupa amicii lui.

dar nah,

asta sunt eu. si alti cativa. la faze din astea ma gandesc ce mi-ar prinde bine sa faca altul daca eu as fi in situatia asta. si actionez in concluzie. si pe unul de mi-e dusman l-as ajuta sa se ridice de jos, si abia apoi daca e bine-sanatos-voios ii dau un bocanc in gura sa imi rezolv treaba....pacatul e ca nu prea am dusmani..

 

hai va pup, si nu va mai certati intre voi, ca si asa isi bat toti joc de noi, daca si noi ne dezbinam, o sa murim toti pe capete si raman astia cu 4 roti sub poponeata fericiti ca pot da maneaua tare la mertzan...

 

bunicu' zero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt pe jos sau chiar pe picioarele mele dupa un accident mi-ar placea sa opreasca un motociclist si sa ma intrebe daca sunt ok. Dar nu imi plac aia care fac poze cu mobile ca sa trimita pozele la realitatea sau sa le posteze pe motociclism.ro

 

Iti multumsc TIE , omule (motociclist sau nu) , ca vei face asta pentru un necunoscut aflat intr-o situatie dificila (indiferent cum am ajuns in aceasta situatie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mdaa super tare faza ce sa-ti spun ... cand te gandesti ca erai acolo .. si puteai sa-l intrebi direct pe acel motociclist cum se simte, ce sa intamplat ...fara sa intri pe forum si sa ceri TU detalii .. cand puteai sa fi TU cel care lear fi dat ... cand puteai sa fi TU cel care l-ar fi ajutat primul ...

 

...am inteles ... te grabeai ! (sa-ti ajungi grupul !) ... el nu era din grupul tau ..nu-l cunosteai ... nu era problema TA ! :what:

 

...foarte aiurea atitudinea ta ... dar ...cel putin ai avut decenta sa-i atentionezi prietenii

 

...nu te judec si nu te condamn ... e doar o parere ... chestii de genul e usor sa vorbim .... trebuia sa faci aia sau trebuia sa faci ailalta... ideea e ca fiecare om in situatii de criza ... ia niste decizii ..si le aplica ... eu pun seama pe decizia de moment .. aia te-ai gandit tu ca ar fi mai bine sa faci in acel moment ..sa-i anunti prietenii!

...daca erai indiferent nu ai fi facut nici macar acest lucru ...

 

...bine ca nu a fost foarte grav ... ca la ce ''graba'' e in participantii la trafic de la noi si lipsa de implicare ... murea omu' pe asfalt .. pana oprea careva ... daca tu motociclist ... erai prea grabit ... ca sa opresti si sa-l intrebi de sanatate .... de la cine sa te astepti sa opreasca ??? de la un sofer de RABA sau alt automobilist ??

 

...sunt sigur ca daca era unul din ''grupul tau '' reactia ta ar fi fost cu totul alta (probabil una fireasca..)

 

... e doar o parere [nu da-ti cu pietre]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA BAIETI...CE MAMA HUCIULU' E CU VOI? POATE SA TREACA UN TIR PRIN PARAPET SI EU SA FIU CU MOTORUL SI TOT OPRESC! SUNTEM TOTI OAMENI...SI AIA CU ,CONSERVE SI AIA CU CARUTE SI TOTI(SAU POATE CREDETI IN MEN IN BLACK)! ACCIDENT IN FATA TA =OPRESTE SI AJUTA!

 

 

 

MI S-A INTAMPLAT MIE NU MANANC CIUPERCI!

ORICUM TOT CE FACEM ESTE PENTRU HRANIREA EGOISMULUI(SPER CA NU-S PREA PROFUND)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu condamn pe nimeni.

Unul din lucrurile frumoase este comunitatea moto care se ajuta intre ei.

Am auzit de accidente unde in cateva minute s-au strans multi motociclisti, nu sa faca poze ci sa ajute.

eu cred ca nu exista justificare in nici o situatie cand vezi pe cineva accidentat, mai ales motociclist, pentru ca stim cu totii la cate riscuri ne expunem.

Daca toti ne-am fi grabit in astfel de momente sunt sigur ca acum am fi cu cativa mai putin pe sosele astazi.

 

Apropos: era pe net un filmulet cu un accident intr-un tunel unde daca nu opreau si faceau bariera in fata motociclistului cu siguranta trecea peste el un conservar.

Daca toti aceia care veneau din spate se grabeau sa-i prinda colegii din urma?

 

numai bine... si opriti fratilor ca asa este normal si moral.

 

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Stau momentan in Tartasesti dupa padurea vlasia. Prima oara cand am mers la deschiderea noului pod care a mai fluidizat un pic traficul am fost surprinsa sa vad ce curba stransa si chiar ciudata au facut. In fiecare seara ma minunez imreuna cu prietena in drum spre casa cum iau multi virajul in viteza mare, foate multe basculante din alea gen tir care iau virahul in tromba. Asa o fi patit i el a luat viraju in viteza prea mare si s-a speriat. Mie mi s-a intamplat destul de des sa ma sperii fara rost si sa imi periclitez singur traectoria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...