Sari la conținut

"choppere De Vanzare"made In Usa


CHOPPERS LIFE
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut Corne! Sunt interesat de un Chevrolet Camaro SS. E asa ceva la licitatie zilele astea?

Multumesc anticipat!

 

Toate bune! ;)

Radu.

Da cred ca este.O sa ma uit mai tarziu si o sa postez.

Corne 0729963867

 

--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 15:30 -------------

Da cred ca este.O sa ma uit mai tarziu si o sa postez.

Corne 0729963867

Asta e.

Anul '69 maine la vanzare.

Corne 0729963867

post-31746-1206624247_thumb.jpg

post-31746-1206624278_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

nu ai mai postat , urmaream cu interes acest topic.

 

Nici siteul tau nu se incarca, nu stiu daca e de la mine, dar nu cred, sau nu e terminat ?

 

Din ce in ce mai mult urmaresc preturile la anumite motociclete in EU, si fac comparatia cu US, si ajung la concluzia ca e mai rentabil sa cumperi din US.

 

Insa in afara de valoarea taxei vamale (care acum e 10 %) .. nu mai imi dau seama de valoarea celorlaltor costuri.

 

------------

 

Tot asa gandesc si la capitolul auto.. chiar daca nu neaparat la masinile de origine US.

 

Am gasit cu stupoare noul Honda Accord 2.4 Sport (2 usi) , NOUA , 20 de km , la dealer in US.. 15.000 de EURO (echivalentu in dolari, normal) .. Fac o paranteza aici : si pe siteul HONDA US .. este pretul recomandat .. "starting at 22.000 $" - adica vreo 14.000 de euro.

 

In Europa, raman blocat. Pretul incepe de la 22.000 de Euro , pentru varianta Sedan. Iar modelul sport, in 2 usi.. la vreo 30.000 de EURO in sus (adica vreo 45.000 de dolari .. adica DUBLU , wtf ?)

 

Intrucat esti cred cel in mai masura sa-mi explici, poate citesti postul asta, si ai timpul necesar sa-mi spui :

 

Sa zicem ca achizitionez modelul asta Honda Accord Sport 2.4 l la 21.000 de dolari in US.

- Vama e clar .. 10% ... adica 2.100 de dolari

- Transportu.. shippingul .. cat este ?

- Taxa de prima inmatriculare e vreo 1 mie de Euro, lasam deoparte asta

- Hartogaraile, inmatricularea , este mai dificil de facut decat un import auto din EU ?

- Daca te-ai baga sa aduci un astfel de model, si sa te ocupi tu de absolut tot, transport, inmatriculare and all.. care e comisionul tau ?

 

Imi fac reale calcule, pentru ca nu e singurul exemplu pe care l-am observat.

 

Ma gandesc chiar foarte serios, sa-mi vand motocicleta, luata cu 4000 de E din germania, si sa cumpar ACELASI MODEL, ACELASI AN, cu 3000 de dolari, din US, adica .. aproximativ 2000 de EURO .. din US, eventual si customizata. Am vazut destule exemple pe EBAY, ca sa-mi formez o impresie. Normal ca nu renteaza daca transport / vama / comisionul se ridica la inca 3.000 ... dar in cazul unei motociclete mai scumpe / mai noi.. al naibii sa fiu de nu renteaza.

 

Aceleasi intrebari si in cazul unei motociclete.

Cat e transportul ?

Comisionul tau cat este, daca te ocupi de cumparare / shipping / inmatriculare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La calculele care le-ai facut ai uitat tva...10%vama +valoarea masinii(moto)+transport,adica 19%din suma lor.Pretul in vama la masina (moto),poate fi din catalog,sau din factura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai mai postat , urmaream cu interes acest topic.

 

Nici siteul tau nu se incarca, nu stiu daca e de la mine, dar nu cred, sau nu e terminat ?

 

Din ce in ce mai mult urmaresc preturile la anumite motociclete in EU, si fac comparatia cu US, si ajung la concluzia ca e mai rentabil sa cumperi din US.

 

Insa in afara de valoarea taxei vamale (care acum e 10 %) .. nu mai imi dau seama de valoarea celorlaltor costuri.

 

------------

 

Tot asa gandesc si la capitolul auto.. chiar daca nu neaparat la masinile de origine US.

 

Am gasit cu stupoare noul Honda Accord 2.4 Sport (2 usi) , NOUA , 20 de km , la dealer in US.. 15.000 de EURO (echivalentu in dolari, normal) .. Fac o paranteza aici : si pe siteul HONDA US .. este pretul recomandat .. "starting at 22.000 $" - adica vreo 14.000 de euro.

 

In Europa, raman blocat. Pretul incepe de la 22.000 de Euro , pentru varianta Sedan. Iar modelul sport, in 2 usi.. la vreo 30.000 de EURO in sus (adica vreo 45.000 de dolari .. adica DUBLU , wtf ?)

 

Intrucat esti cred cel in mai masura sa-mi explici, poate citesti postul asta, si ai timpul necesar sa-mi spui :

 

Sa zicem ca achizitionez modelul asta Honda Accord Sport 2.4 l la 21.000 de dolari in US.

- Vama e clar .. 10% ... adica 2.100 de dolari

- Transportu.. shippingul .. cat este ?

- Taxa de prima inmatriculare e vreo 1 mie de Euro, lasam deoparte asta

- Hartogaraile, inmatricularea , este mai dificil de facut decat un import auto din EU ?

- Daca te-ai baga sa aduci un astfel de model, si sa te ocupi tu de absolut tot, transport, inmatriculare and all.. care e comisionul tau ?

 

Imi fac reale calcule, pentru ca nu e singurul exemplu pe care l-am observat.

 

Ma gandesc chiar foarte serios, sa-mi vand motocicleta, luata cu 4000 de E din germania, si sa cumpar ACELASI MODEL, ACELASI AN, cu 3000 de dolari, din US, adica .. aproximativ 2000 de EURO .. din US, eventual si customizata. Am vazut destule exemple pe EBAY, ca sa-mi formez o impresie. Normal ca nu renteaza daca transport / vama / comisionul se ridica la inca 3.000 ... dar in cazul unei motociclete mai scumpe / mai noi.. al naibii sa fiu de nu renteaza.

 

Aceleasi intrebari si in cazul unei motociclete.

Cat e transportul ?

Comisionul tau cat este, daca te ocupi de cumparare / shipping / inmatriculare ?

 

Va salut! Parerea mea e ca mai bine ii dati un telefon lui Corne sa vedeti exact cum sta treaba. Eu nici pe mess nu l-am mai vazut de mult si nici la mail-uri nu mai raspunde. Probabil nu are omul timp.

Spor la achizitionare!

Corne 0729963867

 

Toate bune!

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

site nu merge nici la mine. Preturile sunt mult mai bune in US ..orice produs cauti...adevarata problema e sa afli foarte exact ce trebuie sa mai platesti in plus ca sa il ai acasa. Ceea ce a intrebat poison e la obiect...si ar fi bun un raspuns de la unu care intr-adevar stie din experienta reala ce si cum..nu din citite/auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un drag star de 1100cc din US la cat ajunge cu toate prostiile platite?Cineva mi-a zis ca imi aduce cu 4000 euro cu toate facute!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles de la cineva care traieste in State, ca pentru inchirierea unui container pe un cargo,este de cca 1000$ pe ruta Miami - Helsinki. Containerele au capacitatea de circa 2 masini lungime sau cam 10 motoare.Acum am inteles ca sunt o gramada din R. Moldova care aduc de acolo si pun la comun,ceea ce recomand si eu de altfel.Stiu astea ca m-am interesat si eu de preturi,tocmai pentru ca am vazut si eu ce diferenta este intre preturi.Chiar aberant de mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles de la cineva care traieste in State, ca pentru inchirierea unui container pe un cargo,este de cca 1000$ pe ruta Miami - Helsinki. Containerele au capacitatea de circa 2 masini lungime sau cam 10 motoare.Acum am inteles ca sunt o gramada din R. Moldova care aduc de acolo si pun la comun,ceea ce recomand si eu de altfel.Stiu astea ca m-am interesat si eu de preturi,tocmai pentru ca am vazut si eu ce diferenta este intre preturi.Chiar aberant de mici.

 

Daca e asa putin nu se merita sa stam,

 

Eu am pus ochii deja pe un road king classic din 2000 la 7000 euro, daca transportul si vama nu depasesc 2000 euro, sunt foarte multumit. Mai trebuiesc puse la punct detalii, care se mai baga, poate impartim transportul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Mai stiu si eu,pe cineva,care si-a adus din State,mobra...Si e-un Rocket III ! Si zicea ca cine e interesat,poate sa-l ajute...Macar ca stie "traseul",si costurile...In State,totdeauna ,aproape orice,e mai ieftin...De ce credeti voi,ca-s "abonat" :D la ebay.com ...?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu nerabdare date mai multe vis-a-vis de magazin :D .

Care mai sunt costurile care se adauga la un moto cumparat de peste ocean?

 

Respect!

Radu.

 

salut

nu stiu data exacta cand va fi deschis.apropo de costuri...conteaza ce vrei,nu pot da preturi

Mesaj completat

Pt ca nu mai fac fata unui telefon cu toate comenzile mi-am readus si vechiul nr de telefon in activitate.hahaha

deci am 2 telefoane.0729963867 & 0729909672

www.choppers.ro

 

sper ca in viitorul apropiat sa am timp si de actualizarea site-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...