Sari la conținut

Palavre(dedicat Off-topicarilor)


DLI
 Share

Postări Recomandate

Astept o sugestie...

Ideea e ca am cam 250 ron (aprox. 50 euro)...si ma gandeam sa-mi iau ceva genunchiere sau ceva...dar nu stiu ce sa aleg.Stiti ceva bun?sau ce as putea sa-mi iau de banii astia?casca am,cizme am, manusi am, protectie spate am...Ar trebui sa-mi iau pantaloni, geaca...dar banii astia nu-mi ajung, si decat sa=mi iau ceva ce nu e bun mai bine nu-mi iau. Si inca ceva...ce parere aveti de 'blugii' cu protectii? ceva de genu: http://www.louis.de/index.php?media=katpdf...artnr_gr=208730

 

cauta pe luis codul asta 20019224 , sunt niste protectii foarte bune dupa parerea mea desi sunt "doar" 20 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Asociatia Sportiva Club Moto " Soimii Nemteni " Tirgu Neamt are placerea de a va invita la petrecerea organizata de club cu ocazia aniversarii a 3 ani de la infiinatare, in perioada 18 - 20 septembrie, in incinta Pensiunii " Padurea de Smarald " din loc. Agapia, la 5 km de orasul Tirgu Neamt.

 

Pentru intrebari si nelamuriri urmati linkul de mai jos :

 

/index.php?showtopic=416781

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Bai mai traieste lumea pe aici?

Hai ca vine primavara mai iesiti de la hibernare!

Deocamdata eu sunt in hibernare din aia fara motor:)).....sa speram ca nu va fi asa tot anul..sa speram...daca nu..peste un an ies si eu din hibernare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin hai cu motorul tata!!Mai bine iti cumperi unul de buget redus ,revopsit dar in stare mecanica buna! Oricum iti iei motor pt o vara-doua nu mai mult

Decat sa astepti sa treaca viata pe langa tine si sa strangi banii apoi sa cumperi ,ca mai apoi dai bunaciune de motor pe bani de nimic...oricum motoarele in stare originala nu prea sunt apreciate si la revanzare pierzi masiv ...deja pe la 2200-2500 se gasesc motoare ok...si nu te limita la 600....i-ati direct 1000 = ))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata eu sunt in hibernare din aia fara motor:)).....sa speram ca nu va fi asa tot anul..sa speram...daca nu..peste un an ies si eu din hibernare:)

Apoi eu sper sa-ti iei ceva cat mai curand! Poate castigi si tu la loto sau super bingo numa sa-ti iei bilet :o !

Oricum sper sa faci cumva sa nu ramai in himbernare in continuare!

Mesaj completat

Sorin hai cu motorul tata!!Mai bine iti cumperi unul de buget redus ,revopsit dar in stare mecanica buna! Oricum iti iei motor pt o vara-doua nu mai mult

Decat sa astepti sa treaca viata pe langa tine si sa strangi banii apoi sa cumperi ,ca mai apoi dai bunaciune de motor pe bani de nimic...oricum motoarele in stare originala nu prea sunt apreciate si la revanzare pierzi masiv ...deja pe la 2200-2500 se gasesc motoare ok...si nu te limita la 600....i-ati direct 1000 = ))

Oi oi asta da motivare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin hai cu motorul tata!!Mai bine iti cumperi unul de buget redus ,revopsit dar in stare mecanica buna! Oricum iti iei motor pt o vara-doua nu mai mult

Decat sa astepti sa treaca viata pe langa tine si sa strangi banii apoi sa cumperi ,ca mai apoi dai bunaciune de motor pe bani de nimic...oricum motoarele in stare originala nu prea sunt apreciate si la revanzare pierzi masiv ...deja pe la 2200-2500 se gasesc motoare ok...si nu te limita la 600....i-ati direct 1000 = ))

Merci de sfaturi/incurajari,dar daca e sa fie ..tot la 600 raman deocamdata:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sfaturi/incurajari,dar daca e sa fie ..tot la 600 raman deocamdata:))

Esti multumit de ce ofera cele de 600cc sa inteleg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu asta e ideea.Poate ca peste ceva timp o s avreau un motor de 1000,nu se stie. Dar intai vreau sa stiu sa ma dau bine cu asta de 600 si apoi trec la altul mai puternic..inca nu ma consider destul de experimentat sa ma dau cu unul de 1000. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu asta e ideea.Poate ca peste ceva timp o s avreau un motor de 1000,nu se stie. Dar intai vreau sa stiu sa ma dau bine cu asta de 600 si apoi trec la altul mai puternic..inca nu ma consider destul de experimentat sa ma dau cu unul de 1000. :(

Asa si trebuie facut, cat mai multa experienta! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu asta e ideea.Poate ca peste ceva timp o s avreau un motor de 1000,nu se stie. Dar intai vreau sa stiu sa ma dau bine cu asta de 600 si apoi trec la altul mai puternic..inca nu ma consider destul de experimentat sa ma dau cu unul de 1000. :crack:

 

Eu am un CBR 600 f2 de vanzare daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult de informatie,dar nu motorul tau este ceea ce caut:)

 

Haoleo fratilor ;))

 

Daca n-am bani sa-mi cumpar un CBR REPSOL replica 2007, la care visez de mult, mi-am cumparat o tinuta DANI PEDROSA REPSOL REPLICA 2009 !!! 700 dollari, nimica toata !! :)

 

Acum astept cu inima in dinti sa ajunga din state, sper ca saptamana viitoare sa pot macar sa fac ture prin casa in ea :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haoleo fratilor :))

 

Daca n-am bani sa-mi cumpar un CBR REPSOL replica 2007, la care visez de mult, mi-am cumparat o tinuta DANI PEDROSA REPSOL REPLICA 2009 !!! 700 dollari, nimica toata !! :)

 

Acum astept cu inima in dinti sa ajunga din state, sper ca saptamana viitoare sa pot macar sa fac ture prin casa in ea :wacko:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu acuma te referi la carene sau la un pocket bike, ca ne-ai cam lasat in ceata?

Mesaj completat

Mda, mi-a luat ceva ca sa-mi dau seama ca e vb de tinuta. S-o porti sanatos, ca de aia e facuta.

Editat de Edhoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu acuma te referi la carene sau la un pocket bike, ca ne-ai cam lasat in ceata?

Mesaj completat

Mda, mi-a luat ceva ca sa-mi dau seama ca e vb de tinuta. S-o porti sanatos, ca de aia e facuta.

 

La asta m-am gandit ....

post-8669-1269033651_thumb.jpgpost-8669-1269033690_thumb.jpgpost-8669-1269033726_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare cand ne intalnim, vreau sa vad sliderele tocite..... :cheers:

 

M-am pus deja la slefuit cu smighelul, ca n-am curaj sa-mi pun jos genunchi in curba, si nici in biserica nu prea umblu, sa le tocesc cand spun rugaciuni in genunchi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hali

 

Imi spuneti si mie starea drumului intre M.Ciuc si Sf.Gheorghe. As vrea sa ma duc la zilele orasului Sf.Gheorghe si ma gandeam sa aleg traseul asta la intoarcere(de dus ma duc:Tg Mures-Brasov-Sf.Gheorghe). merita sa aleg acest traseu sau mai bine ma intorc tot pe brasov?

 

mersi anticipat

Editat de Attila.A
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre SfGheorghe - M-ciuc este un drum de calitate inferioara.Mai larg , M-ciuc - Tusnad portiune bombardata , cu gropi mortale , Tusnad - Sf gheorghe un drum reasfaltat anul trecut , insa doar in afara localitatilor , in sate drumuri deplorabile.Anul trecut o otiune mai acceptabila era Sf.Gheorghe-Tg Secuiesc-Cozmeni- M-ciuc , mai lunga insa de o calitate mai buna(in 2010 n-am fost pe aceasta portiune) , ramane insa Sanmartin - M-ciuc circulabil cu viteza redusa si atentie sporita!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...