Sari la conținut

Palavre(dedicat Off-topicarilor)


DLI
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intre SfGheorghe - M-ciuc este un drum de calitate inferioara.Mai larg , M-ciuc - Tusnad portiune bombardata , cu gropi mortale , Tusnad - Sf gheorghe un drum reasfaltat anul trecut , insa doar in afara localitatilor , in sate drumuri deplorabile.Anul trecut o otiune mai acceptabila era Sf.Gheorghe-Tg Secuiesc-Cozmeni- M-ciuc , mai lunga insa de o calitate mai buna(in 2010 n-am fost pe aceasta portiune) , ramane insa Sanmartin - M-ciuc circulabil cu viteza redusa si atentie sporita!!

 

 

Mersi de informatii......... o sa ma intorc tot prin brasov pt ca nu as vrea sa imi rup gatul prin vro groapa:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Traseul intre M.Ciuc si Sf Gheorghe e rupere mai ales intre Tusnad si Sf Gheorghe, intre Ciuc si Tusnad e practicabil!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Deja eu am puncat azi o plimbare de 50 de km pe ziua de Sambata, mai am deja de zilele trecute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Anul acesta se anunta ceva??se tine intrunirea? :cheers:

2-3 iulie din cate stiu eu e vorba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimii Nemteni M.C. va invinta in perioada 2-4 septembrie la a IIIa editie a petrecerii aniversare, ce se va desfasura in campingul Pensiunii "Padurea de Smarald" din loc. Agapia (situata la 5km de Targu Neamt).

Ca si in anii trecuti, va asteptam cu un pahar de palinca, fasole cu ciolan, foc de tabara, muzica rock, concursuri, multa bere si voie buna, toate din partea casei.

Intrarea va fi libera pentru cei care vin calare pe motoare (inclusiv pasageri)!!!

Aceasta petrecere este un eveniment in care noi, membrii clubului, am investit atat material cat si emotional, de aceea ne dorim si sprijinul dumneavoastra pentru buna lui desfasurare, prin simpla respectare a conditiilor impuse de organizatori .

 

 

Pentru necunoscatori, va invit sa aruncati o privire AICI si AICI, pentru a vedea ce-a fost in anii trecuti.

 

Pentru cazare la casutele din camping - 0744196214 Ciprian Enache

Vom reveni cu numere de telefon de la pensiunile din apropierea campingului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

/index.php?/topic/666032-accident-cheile-bicazului/

 

scuze ca dau buzna asa, am vazut topicul si m-am gandit sa postez si aici in ideea ca poate omul are nevoie de ajutor. stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/666032-accident-cheile-bicazului/

 

scuze ca dau buzna asa, am vazut topicul si m-am gandit sa postez si aici in ideea ca poate omul are nevoie de ajutor. stie cineva ceva?

Dumnezeul sa-l odihneasca, si eu acuma aflu din link-ul tau si a fost la cativa km de mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,imi cer scuze daca am postat gresit dar are cumva legatura cu drumul M.Ciuc...Saptaman viitoare fac un mini tur al tarii dar lowbuget.Ma intereseaza daca mai exista campingul Univers din Baile Tusnad si daca da ce preturi practica la casute de 2 paturi sau la cort.Ultima oara am campat acolo in 2002,cu bicicleta si mi-a placut foarte mult.Pe net nu am gasit nicio informatie.Mersi anticipat

Editat de alex-r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,imi cer scuze daca am postat gresit dar are cumva legatura cu drumul M.Ciuc...Saptaman viitoare fac un mini tur al tarii dar lowbuget.Ma intereseaza daca mai exista campingul Univers din Baile Tusnad si daca da ce preturi practica la casute de 2 paturi sau la cort.Ultima oara am campat acolo in 2002,cu bicicleta si mi-a placut foarte mult.Pe net nu am gasit nicio informatie.Mersi anticipat

Campingul functioneaza, dar preturi nu stiu.

Drumul este in mare parte asfaltat, ai grija la poduri pt ca acolo inca se lucreaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

MMC BIKER'S FEST 2011

 

Deja devenit o traditie si fiind unul dintre cele mai asteptate evenimente in zona, „MMC Biker’s Fest - IV” promite ca si in acest an va fi la inaltimea asteptarilor.

 

Intr-o locatie relaxanta, cu bazine termale exterioare si acoperite, cazare la hotel, casute si corturi, trei restaurante cu terasa, spatiu verde si multa voie buna sunt asteptati toti motociclistii dornici de o incheiere de sezon pe cinste si nu numai. Atmosfera intretinuta de rockerii de la Ossian (HU), Spitalul de urgenta, Ataria, Trenul de Noapte, Lex, Steli & Buggie si 13 Rituals nu poate fi decat perfecta pentru acest scop.

 

 

Programul de desfasurare a evenimentului se gaseste pe site-ul: www.mesesmotoclub.ro

Locatie: Broscarie Coordonate GPS: Latitudine: 47,225164 Longitudine: 22,814484

 

 

 

 

Ne vedem acolo !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...