Sari la conținut

Detinatori de Honda Cbr 1100 Xx


Radu46
 Share

Postări Recomandate

Probabil ca nu folosesti ce trebuie.Eu am un set michelin road 2 si dupa 10mii km,facuti 90 % cu pasager , aproape ca nu se cunoaste uzura pe spate ,fata e cam la jumatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 534
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e liniste pt ca suntem pe drumuri. :rose:

la drumul asta de constanta doar ce am terminat cauciucul spate. am plecat mai in forta de cateva ori si e gata. nu are mai mult de 10 000 de km.

asta e deja era luat unul nou.

din cate imi dau seama se duc 2 bucati spate si una fata. de ce nu se dau seturile la oferta de 3 cauciucuri? :rose:

Lasa ca imi pun si eu semeringurile si o sa fie si mai liniste :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu caut .....

 

cine se baga la o cheie -sighisoara in week 10 -11 Aprilie? Nu-mi place singur :cheers:

Mesaj completat

eu caut .....

 

cine se baga la o cheie -sighisoara in week 10 -11 Aprilie? Nu-mi place singur ;)

 

portiunea brasov- sighisoara e f misto , asfalt f bun, drum relativ liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari posesorilor de "cioroi" si Hristos a Inviat !!!

Bun venit :) ,frumos pasaroi ai nenea :laugh: :D

De unde ai luat tripla pe leduri ? :)

Mesaj completat

Hai ca ne adunam incet incet :D

Mesaj completat

Azi am modificat putin suportul numarului de inmatriculare si pozitionarea semnalizarilor.

Voi pune niste poze maine.

Editat de Impostorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am pus ....mi-am schimbat...mi-am luat

ce misto e pasartoiu ...bla bla

 

da o plimbare nu vrea "nimenea"????... de pe forumu asta? :laugh:

 

ma chinui cu forumu asta de vo 3 ani sa gasesc parteneri si nimic, ...nu pica nimic.

ce-i drept "intalnirile oarbe" (va rog sa traduca admin en englesh, ....ca nu le am) rareori se transforma intr-o relatie.

 

acu' macar astia de aici avem ceva in comun, suntem singurii masculi care avem pasari. nu vreti sa va plimbati pasarile?

 

impostorule ...hai curaj! ca suntem din zona...

 

Deci am 3 locuri libere..pt 10-11 Aprilie cheia/siriu/sighisoara/ tg mures.....daca se intampla sa fie multi am sa fac pobe eliminatorii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este voade curaj,am bagat motoreta intr-o revizie capitala si dureaza ceva pana o pun la punct .

Este timp si de plimbari :) nu te panica negativ :laugh: :D :)

Mesaj completat

Si o poza cu ce facusi azi .

Mesaj completat

.

post-38645-1270580689_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu trebuie sa`mi fac carburatoarele :love:... peste 5 mii de ture nu mai trage deloc :laugh:...

ciudat ca nu mai trage. poate ai ceva mizerie in carburi, sau e ceva cu filtru de aer.

ai reusit sa pui pe xx statie CB? in conditiile actuale cand e plin de radare ar fi o solutie. ma intereseaza cum pui antena sa fie cel mai bine, sa si mearga si sa nu deranjeze.

 

chestie interesanta. azi dimineata la stiri arata pe unu care a depasit viteza legala cu mult, il prinsesera cu radarul, parca din constanta era, motocicleta nu stiu ce era exact, dar sigur nu era xx.in legatura cu asta arata secvente de pe youtube cu un xx pe autobahn in germania cum ajungea la aproape 300. cred ca este impresionant cum accelera, dar din dorinta de senzational arata adevarul distorsionat. in germania e legal sa mergi cu cat poti in unele landuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut........am o intrebare.........Sensorul MAP la ce voltaj lucreaza in relantiu si la cat lucreaza pe contact sau daca se poate un manual de reparatie...dar am anevoie de valori.......multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut........am o intrebare.........Sensorul MAP la ce voltaj lucreaza in relantiu si la cat lucreaza pe contact sau daca se poate un manual de reparatie...dar am anevoie de valori.......multumesc anticipat!

vezi ca e pe manualedereparatie.ro unul ff complet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este careva pe acilea care are bujii iridium pe xx? si daca are a observat o schimbare in comportamentul motorului?

:)

eu am acum iridium

cand am cumparat-o era cu bujii din alea cu platina. dar nu functionau toate, doar 2 bine, asa ca a trebuit sa le schimb, si pana au venit cele cu iridiu am avut din alea normale. de mers mergea la fel, poate ca nu tineau asa mult ca astea cu iridiu. dar cum am vazut ca producaorul recomanda cu iridiu sau platina, am pus din astea.

sincer eu nu am vazut vreo diferenta, dar nici cu cele normle nu am mers ff mult, doar 1500 m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am acum iridium

cand am cumparat-o era cu bujii din alea cu platina. dar nu functionau toate, doar 2 bine, asa ca a trebuit sa le schimb, si pana au venit cele cu iridiu am avut din alea normale. de mers mergea la fel, poate ca nu tineau asa mult ca astea cu iridiu. dar cum am vazut ca producaorul recomanda cu iridiu sau platina, am pus din astea.

sincer eu nu am vazut vreo diferenta, dar nici cu cele normle nu am mers ff mult, doar 1500 m.

Ciudat :love: ai vrut cumva sa zici "km" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat :love: ai vrut cumva sa zici "km" ?

da sigur erau km!

 

 

care erati ieri pe A2 pe la 17.30 pe sensul de constanta -buc? era un xx argintiu cred an 98-99.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am rezolvat cu carburile, erau desincronizate da acum am alta belea.... am facut pana pe A1 si m-am dus in santz pe marginea autostrazii ;) not so long story ...

 

care stie pe cineva sa aibe un ghidon stanga SH ? :agree:

 

si poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat cu carburile, erau desincronizate da acum am alta belea.... am facut pana pe A1 si m-am dus in santz pe marginea autostrazii ;) not so long story ...

 

care stie pe cineva sa aibe un ghidon stanga SH ? :agree:

 

si poze :D

nasol de tot, cum s-a comportat la pana? te-a tras atat de puternic de ai ajuns in sant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la mine partea proasta a fost ca mi s-a rupt valva si s-a desumflat brusc. a inceput sa danseze spatele pe sosea si s-a si dezlipit cauciucu de pe janta si atunci a inceput veselia ca abia o tineam. Totu bine si frumos da era si un pic de curba acolo pe autostrada si usor usor am ajuns pe banda de urgenta si aproape de un panou cu indicatoare(e pe la km 21 un indicator) si aveam de ales ori sa tin motoru si sa risc sa ma duc cu tot cu motor si pasager in picioru panoului ori sa o culc pe o parte si sa`i dau drumu... si urmarile le vedeti in poza ;))) habar nu aveam ca acolo e un sant cu apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol de tot incidentul.

uite de multe ori ma gandesc si eu la chestia asta cand merg cu viteza mai mare.

cred ca de cele mai multe ori e vb si de noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa se intample cred ca se intampla oricum. Eu din fericire nu am avut niciodata o pana cu motorul ca sa stiu cum se comporta si recunosc ca ma gandesc cu groaza la momentul acesta. Cand aveam Vulcan am luat un surub in roata dar am simtit imediat si am oprit, din fericire perforase doar anvelopa, nu si camera.

O iesire la o cafea intre posesorii de XX facem, prin Bucuresti pe undeva?, pentru ca mai nou m-am mutat in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la mine partea proasta a fost ca mi s-a rupt valva si s-a desumflat brusc. a inceput sa danseze spatele pe sosea si s-a si dezlipit cauciucu de pe janta si atunci a inceput veselia ca abia o tineam. Totu bine si frumos da era si un pic de curba acolo pe autostrada si usor usor am ajuns pe banda de urgenta si aproape de un panou cu indicatoare(e pe la km 21 un indicator) si aveam de ales ori sa tin motoru si sa risc sa ma duc cu tot cu motor si pasager in picioru panoului ori sa o culc pe o parte si sa`i dau drumu... si urmarile le vedeti in poza ;))) habar nu aveam ca acolo e un sant cu apa.

Asta da ghinion,bucura-te ca ai scapat cu viata ca fierul se repara pana la urma .

Era intr-un timp pe bikeshop un anunt cu un cbr visiniu la dezmembrare dar din cautarile mele recente a rezultat ca numai este,el avea ghidon .

Si altceva nu a mai patit motoreta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pastrat nr. de tel la cel visiniu ca tocmai ca era la dezmembrat:0763554148,dar nu garantez ca mai e de actualitate.Incearca-l totus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat cu carburile, erau desincronizate da acum am alta belea.... am facut pana pe A1 si m-am dus in santz pe marginea autostrazii :D not so long story ...

 

care stie pe cineva sa aibe un ghidon stanga SH ? :laugh:

 

si poze :P

 

Ghidonul nu cred ca o sa te coste asa mult si nou, eu am avut nevoie de oglinda si nu am gasit pe nicaieri (nici la dezmembrari, se pare ca nu e o motocicleta pe care o are multa lume), a trebuit sa o cumpar noua-537 lei :agree: post-29807-1273675717_thumb.jpg, bratul care se rabateaza a fost 20 de euro (cred ca e mai scump plasticul, sticla ca materie prima:blink:) post-29807-1273675762_thumb.jpg, carenele sunt foarte scumpe noi, cea laterala e 600 de euro, gasisem una la dezmembrari o aduceau din Bulgaria de la un colaborator cu care lucra firma respectiva la 100 de euro; un nit de plastic cu care prinzi carena 3 euro ;) cred ca daca aveam avarii mai mari o vindeam pe bucati.

Bafta sper sa gasesti pe cineva care isi dezmembreaza motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...