Sari la conținut

Trasee Motocross


M!rra
 Share

Postări Recomandate

Ar fi interesant de numit traseele de motocross din Romania , amplasarea lor pe harta ...descrierile traseelor si in cazul unor concursuri ...detalii despre acestea .

Din cate am auzit cele mai bune trasee sunt la Ciolpani si Zarnesti.

Daca stiti mai multe ... luati si postati :cheers:

 

Ar fi bine de postat si un calendar competitional pe 2008 ,pt a sti din timp la ce sa ne pregatim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesant de numit traseele de motocross din Romania , amplasarea lor pe harta ...descrierile traseelor si in cazul unor concursuri ...detalii despre acestea .

Din cate am auzit cele mai bune trasee sunt la Ciolpani si Zarnesti.

Daca stiti mai multe ... luati si postati :)

 

Ar fi bine de postat si un calendar competitional pe 2008 ,pt a sti din timp la ce sa ne pregatim.

 

Asa cum reiese din calendarul provizoriu al FRM, anul asta avem un campionat intern cu 10 etape, doua cupe (cea a primaverii la Valea lui Mihai si una inaugurala la Constanta - sunt tare curioasa in ce stare e traseul, dar mai au cateva luni sa-l definitiveze).

La Zarnesti vor avea loc doua etape de europene (una la 125 cmc si 250 cmc si alta la 65 cmc si 80 cmc) iar la Ciolpani nu se va mai tine anul asta nici o etapa, din cate imi amintesc sunt suspendati pentru un an de catre FRM.

Anul trecut avusese loc o cupa inaugurala la Bolintin Vale si ma asteptam ca in acest sezon sa fie inscrisi in calendarul competitional cu o etapa, dar se pare ca sperantele mi-au fost inselate. Pacat, un circuit frumos la 35 de km de Bucuresti.

 

Calendarul provizoriu

 

23.03 - Cupa FRM Valea lui Mihai

29-30.03 - CNI Et.I Sf.Gheorghe

19-20.04 - CEE Et.III, CNI Et.II Zarnesti

03-04.05 - Cupa Dobrogea, Constanta

10-11.05 - CNI Et.III Medias

17-18.05 - CNI Et.IV Campina

24-25.05 - CE 65cmc / 80cmc Zarnesti

31.05-01.06 - CNI Et.V Buzau

14-15.06 - CNI Et.VI Reghin

28-29.06 - CNI Et.VII Od.Secuiesc

19-20.07 - CNI Et.VIII Bistrita

02-03.08 - CNI Et.IX Lupeni

16-17.08 - CEE Et.V Moldova (asta este cu dedicatie pentru BeDeu)

27-28.09 - CNI Et.X Faget

25-26.10 - Cupa pe echipe, Sag Timis

08-09.11 - CEE of Nations Cipru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16-17.08 - CEE Et.V Moldova (asta este cu dedicatie pentru BeDeu)

 

Multumesc!

Sincer as vrea sa vad anul asta o participare interesanta a romanilor la Schinoasa pt ca in 2007 numai o echipa de juniori din ardeal o fost. :)

 

Traseul este de foarte mare angajament, am si o poza in care se vede cam 70% din traseu

 

post-2419-1204036802_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) lamuritima si pe mine.

post-2419-1204036802_thumb.jpg
poza aceasta unde e facuta? Schinoasa?

 

etapa din Moldova unde se desfasoara exact? ca nam priceput.

Unde ma pot antrena si eu in zona Moldovei? iasi...

Editat de M!rra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

10-11 mai la medias ,COPSA MICA,concurs de motocross!!!va asteptam,crosseri si privitori din toata TARISOARA!!!!timp frumos,si SPOR LA ORGANIZARE,Pridonule!!!

 

:hug: :what: :P X-( :hug: :burnout: :lies: :haha: :kiss: :lol: toata lumea la concurs la copsa mica in 11 mai 2008.s-au adaugat 10 trambuline.saritori cu capra,pregatiti-va de start!!!!bosorogi peste 40 de ani,setosi de adrenalina,de anul acesta puteti alerga la noua clasa creata pentru voi:clasa veterani.SUCCES! :huh: ;) :( :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

La Moreni in Dambovita la 90 km de Bucuresti e un traseu natural excelent, cineva chiar l-a amenajat in ultima vreme, vi-l recomand cu caldura, aici am fost prima data la motocross copil fiind, la Flacara Automecanica Moreni, dupa 89 s-a desfintat echipa asta. Pe vremea aceea se spunea ca e peste Zarnesti si ca e cel mai "tare" din tara.

 

Merita incercat. Nu o sa va para rau, va promit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...