Sari la conținut

Folie


cristicbr
 Share

Postări Recomandate

se poate pune? cineva din oras care pune la masini a zis ca nu se baga la parbrize moto. deci?? as incerca eu dar ca sa nu dau banii degeaba pe folie va intreb pe voi intai daca se poate. ms

 

Eu am incercat cu d'aia ordinara din bazar... n'am reusit decat sa ma umplu de draci!

 

Poate stie cineva vre'un model mai special de folie mai elastica, cea "normala" nu merge!

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat cu d'aia ordinara din bazar... n'am reusit decat sa ma umplu de draci!

 

Poate stie cineva vre'un model mai special de folie mai elastica, cea "normala" nu merge!

 

Ride Safe!

 

trebuia sa il ionizezi :cheers: ... glumeam, orcum nu mere ionizat parbrizul de plastic ... motocicletele ce au parbrizul fumuriu/ionizat, cum vreti sa ii ziceti asa vin ele(parbrizele) din fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar merge dar pusa din bucati,altfel face cute !!

Unu care pune la auto si e meserias iti poate face,doar ca se vad imbinarile !!

Eu am pus la o dacie veche si a iesit cat de cat,nu e mare lucru pe suprafete drepte,pe curburi e adevarata meserie(acolo am mai ciupit-o) :cheers:

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat cu d'aia ordinara din bazar... n'am reusit decat sa ma umplu de draci!

 

Poate stie cineva vre'un model mai special de folie mai elastica, cea "normala" nu merge!

 

Ride Safe!

 

trebuia sa il ionizezi :cheers: ... glumeam, oricum nu mere ionizat parbrizul de plastic ... motocicletele ce au parbrizul fumuriu/ionizat, cum vreti sa ii ziceti asa vin ele din fabrica (parbrizele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La SIAB am vazut la sectorul tuning un tip care aplica printr-un sistem destul de complex o folie fina pe orice(carene,bord de masina,fete de casetofon,etc).

Cauta pe www.4tuning.ro si poate gasesti raspunsul.

Sau daca mergi la SMAEB (care e in paralel cu salonul de tuning si precis tipul o sa fie acolosi) du parbrizul cu tine poate si ti-l face pe loc(toata chestia dureaza vreo 5 minute).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa il ionizezi :huh: ... glumeam, oricum nu mere ionizat parbrizul de plastic ... motocicletele ce au parbrizul fumuriu/ionizat, cum vreti sa ii ziceti asa vin ele din fabrica (parbrizele)

mda ....e clara treaba daca zici ca cele ce le-am vazut eu asa -s din fabrica....inseamna ca nu ma mai complic. ms mult am vrut sa stiu daca sa incerc sau nu :cheers:

cat despre lac... nu prea cred ca face priza asa bine la plastic

Editat de cristicbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ....e clara treaba daca zici ca cele ce le-am vazut eu asa -s din fabrica....inseamna ca nu ma mai complic. ms mult am vrut sa stiu daca sa incerc sau nu :cheers:

cat despre lac... nu prea cred ca face priza asa bine la plastic

Vopseste cu spray negru PE INTERIOR sa vezi ca iese frumos,nu face operatiunea pe exterior ca diluantul ataca plexiglasul si se vad mici santulete.

Ar mai fi o idee sa dai cu lac semi-transparent de stopuri care il gasesti in orice magazin auto dar nu stiu cum iese,poate a facut cineva asta si stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Cam atat am reusit sa infoliez din parbrizul meu, mai mult nu se poate ca e concav. Si asa au mai ramas niste bule.

post-50874-0-85570300-1332403969_thumb.jpg

Cat sa mai acopar cat de cat o crepatura urata:

post-50874-0-39556200-1332403981_thumb.jpg

altfel nu merita. Nu arata tare bine, dar arata mai bine decat crepatura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...