Sari la conținut

Vreu Enduro Sau Cross.vreau Sfaturi!


andreicoroi14
 Share

Postări Recomandate

AM 15 ANI SI AM SA FAC SCOALA PT A1 IN IULIE,VREAU SA MI CUMPAR UN MOTOR DE 125 CM.ENDURO SAU MOTOCROSS(KTM,HONDA,SUZUKI SAU YAMAHA),DIN GERMANIA,AN DE FABRICATIE 2000-2004. STIE CAREVA CARE SUNT PRETURILE PE ACOLO???EU VREAU PANA IN 1200 DE EURO :cheers:... CE MA IMPRESIONAT ESTE CA UN PRIETEN ADUCE DIN BELGIA, ENDURO SI MOTOCROSSURI (LE CUMPARA CU 500 DE EURO )SI LE VINDE C U 2000 EURO..ARATA BN SI SUNT DIN 2000 PANA IN 2004..STIE CAREVA CARE SUNT PRETURILE PRIN GERMANIA??PLS AJUTATIMA ....MERCI DAU O BERE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AM 15 ANI SI AM SA FAC SCOALA PT A1 IN IULIE,VREAU SA MI CUMPAR UN MOTOR DE 125 CM.ENDURO SAU MOTOCROSS(KTM,HONDA,SUZUKI SAU YAMAHA),DIN GERMANIA,AN DE FABRICATIE 2000-2004. STIE CAREVA CARE SUNT PRETURILE PE ACOLO???EU VREAU PANA IN 1200 DE EURO :cheers:... CE MA IMPRESIONAT ESTE CA UN PRIETEN ADUCE DIN BELGIA, ENDURO SI MOTOCROSSURI (LE CUMPARA CU 500 DE EURO )SI LE VINDE C U 2000 EURO..ARATA BN SI SUNT DIN 2000 PANA IN 2004..STIE CAREVA CARE SUNT PRETURILE PRIN GERMANIA??PLS AJUTATIMA ....MERCI DAU O BERE

ia arata si mie un motocross dinala din 2000-2004 cu 500euroi. ca nush ce e ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci mie mio spus faza asta un prieten,care este vecin cu acel om, ca ala cumpara motocross-uri din belgia cu 500de Euro .. :cheers: nam crezut dar mio spus zilele astea ca in fata io spus ca lo luat cu 500 de euro si il vindea cu 2 mii,la bun vorbesc era yamaha dar numi amintesc modelu ,til zic maine...sti ceva despre preturile din Germania??????

 

--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 18:19 -------------
de 125 dar nu mai tin minte modelu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci mie mio spus faza asta un prieten,care este vecin cu acel om, ca ala cumpara motocross-uri din belgia cu 500de Euro .. :cheers: nam crezut dar mio spus zilele astea ca in fata io spus ca lo luat cu 500 de euro si il vindea cu 2 mii,la bun vorbesc era yamaha dar numi amintesc modelu ,til zic maine...sti ceva despre preturile din Germania??????

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 18:19 -------------</small><br/>de 125 dar nu mai tin minte modelu

preturile de germania le poti verifica aici In general sunt bune preturile in germania dar am auzit ca in unele tari ar fi mult mai ieftine. Acuma depinde si de model si marca...insa nu cred ca e diferenta foarte mare. Conteaza foarte mult si functionalitatea nu doar pretul. In principal te uiti la an, consumabile, km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un yamaha dt ,stare buna ,pret 1.200 euro,51 000 km :wave: 11kw. din 2/2003 VS

Ktm LC2 ,stare buna,pret 1.400 euro, 10,700 km :crack: 11kw, din 5/1998 CARE CREDETI CA ESTE MAI POTRIVITA PT MINE?AM 1,72 CM . 56 DE KILE,LA PREZENT MA INVAT PE O HONDA MT50!!!!

/index.php?...=0#entry1070913 :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Motocrosurile de care zici tu nu sunt braduri cunoscute gen honda, yamaha, suzuki...etc.

 

http://www.4x4mania.ro/forum/viewtopic.php?t=5432

 

deci daca Honda sau YAmaha nu sunt cunoscute in intreaga lume yo ma impusc...

ce sa zici de hyosung ,reiju sau sachs cand in romania sunt doar 500 de modele iar honda si yamha extrem de multe..NU AM PRECIZAT KTM sau husqvarna DEOARECE SUNT INCEPATOR (2T,40CP,NELIMITA,forta prea mare pt mine...........)

yamaha de exemplu ma multumeste ca incepator 116 kg(sau mai putin ,2t 15cp.125 viteza max(scos limitatoru,)

:burnout: UITETE CATE MODELE(125CMC) ARE HONDA SI YAMAHA SI UITETE CATE AU SACHS,REIJU,SAU HYOSUNG:SI NU MAI FA AFIRMATII NEJUSTIFICATE

 

/index.php?showtopic=161763 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci daca Honda sau YAmaha nu sunt cunoscute in intreaga lume yo ma impusc...

ce sa zici de hyosung ,reiju sau sachs cand in romania sunt doar 500 de modele iar honda si yamha extrem de multe..NU AM PRECIZAT KTM sau husqvarna DEOARECE SUNT INCEPATOR (2T,40CP,NELIMITA,forta prea mare pt mine...........)

yamaha de exemplu ma multumeste ca incepator 116 kg(sau mai putin ,2t 15cp.125 viteza max(scos limitatoru,)

:burnout: UITETE CATE MODELE(125CMC) ARE HONDA SI YAMAHA SI UITETE CATE AU SACHS,REIJU,SAU HYOSUNG:SI NU MAI FA AFIRMATII NEJUSTIFICATE

 

/index.php?showtopic=161763 :cheers:

mai copilule..iar incepi cu chestii din astea ..ai priceput ce a vrut omul ala sa scrie si anume ca motocrosurile alea NU sunt branduri cunoscute CA honda,yamaha,suzuki..adica a subliniat clar ca honda and stuff sunt branduri recunoscute in intreaga lume...te rog mult citeste de acum inainte de 10 ori si apoi raspunde asa obraznic..cred ca ti-am mai raspuns intr-un topic vis-a vis de problema asta a ta si anume:incearca ceva de 125 gen yamaha dt sau suzuki 125 dr si dupa ce te inveti cu astea treci la o cilindree mai mare..si ma refer la modelele astea ptr ca sunt destul de des intalnite,foarte robuste si la un pret acceptabil..la o firma necunoscuta gen xiaoling nu stiu de unde sau cine iti va aduce consumabile sau orice piesa care se poate defecta sau uza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai copilule..iar incepi cu chestii din astea ..ai priceput ce a vrut omul ala sa scrie si anume ca motocrosurile alea NU sunt branduri cunoscute CA honda,yamaha,suzuki..adica a subliniat clar ca honda and stuff sunt branduri recunoscute in intreaga lume...te rog mult citeste de acum inainte de 10 ori si apoi raspunde asa obraznic..cred ca ti-am mai raspuns intr-un topic vis-a vis de problema asta a ta si anume:incearca ceva de 125 gen yamaha dt sau suzuki 125 dr si dupa ce te inveti cu astea treci la o cilindree mai mare..si ma refer la modelele astea ptr ca sunt destul de des intalnite,foarte robuste si la un pret acceptabil..la o firma necunoscuta gen xiaoling nu stiu de unde sau cine iti va aduce consumabile sau orice piesa care se poate defecta sau uza..

 

iara ma iei cu" copilule ":burnout: :what: ce ai cu mine de ma contrezi asa? :(

poi si eu am zis ca yamaha ,honda,suzuki sunt firme cunoscute de aceea intentionez sa-mi cumpar un model de la ei.......si eu cu gura mea(din nou) am zis intr-un topic vis-a vis ca sunt impotriva marcilor fantoma,la care nu gasesti piese si care isi dau veacu' la primul; noroi...CREZI CA IMI CUMPAR XIAOLING sau alte(firme de astea de papuci?)

 

--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 19:43 -------------

mai copilule..iar incepi cu chestii din astea ..ai priceput ce a vrut omul ala sa scrie si anume ca motocrosurile alea NU sunt branduri cunoscute CA honda,yamaha,suzuki..adica a subliniat clar ca honda and stuff sunt branduri recunoscute in intreaga lume...te rog mult citeste de acum inainte de 10 ori si apoi raspunde asa obraznic..cred ca ti-am mai raspuns intr-un topic vis-a vis de problema asta a ta si anume:incearca ceva de 125 gen yamaha dt sau suzuki 125 dr si dupa ce te inveti cu astea treci la o cilindree mai mare..si ma refer la modelele astea ptr ca sunt destul de des intalnite,foarte robuste si la un pret acceptabil..la o firma necunoscuta gen xiaoling nu stiu de unde sau cine iti va aduce consumabile sau orice piesa care se poate defecta sau uza..

 

iara ma iei cu" copilule ":cheers: X-( ce ai cu mine de ma contrezi asa? :P

poi si eu am zis ca yamaha ,honda,suzuki sunt firme cunoscute de aceea intentionez sa-mi cumpar un model de la ei.......si eu cu gura mea(din nou) am zis intr-un topic vis-a vis ca sunt impotriva marcilor fantoma,la care nu gasesti piese si care isi dau veacu' la primul; noroi...CREZI CA IMI CUMPAR XIAOLING sau alte(firme de astea de papuci?)

 

--- Mesaj completat în 06 Apr 2008 19:44 -------------

mai copilule..iar incepi cu chestii din astea ..ai priceput ce a vrut omul ala sa scrie si anume ca motocrosurile alea NU sunt branduri cunoscute CA honda,yamaha,suzuki..adica a subliniat clar ca honda and stuff sunt branduri recunoscute in intreaga lume...te rog mult citeste de acum inainte de 10 ori si apoi raspunde asa obraznic..cred ca ti-am mai raspuns intr-un topic vis-a vis de problema asta a ta si anume:incearca ceva de 125 gen yamaha dt sau suzuki 125 dr si dupa ce te inveti cu astea treci la o cilindree mai mare..si ma refer la modelele astea ptr ca sunt destul de des intalnite,foarte robuste si la un pret acceptabil..la o firma necunoscuta gen xiaoling nu stiu de unde sau cine iti va aduce consumabile sau orice piesa care se poate defecta sau uza..

 

iara ma iei cu" copilule ":hug: :haha: ce ai cu mine de ma contrezi asa? :hug:

poi si eu am zis ca yamaha ,honda,suzuki sunt firme cunoscute de aceea intentionez sa-mi cumpar un model de la ei.......si eu cu gura mea(din nou) am zis intr-un topic vis-a vis ca sunt impotriva marcilor fantoma,la care nu gasesti piese si care isi dau veacu' la primul; noroi...CREZI CA IMI CUMPAR XIAOLING sau alte(firme de astea de papuci?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci daca Honda sau YAmaha nu sunt cunoscute in intreaga lume yo ma impusc...

ce sa zici de hyosung ,reiju sau sachs cand in romania sunt doar 500 de modele iar honda si yamha extrem de multe..NU AM PRECIZAT KTM sau husqvarna DEOARECE SUNT INCEPATOR (2T,40CP,NELIMITA,forta prea mare pt mine...........)

yamaha de exemplu ma multumeste ca incepator 116 kg(sau mai putin ,2t 15cp.125 viteza max(scos limitatoru,)

:burnout: UITETE CATE MODELE(125CMC) ARE HONDA SI YAMAHA SI UITETE CATE AU SACHS,REIJU,SAU HYOSUNG:SI NU MAI FA AFIRMATII NEJUSTIFICATE

 

/index.php?showtopic=161763 :cheers:

 

 

Te agiti ca un sprei....Mai citeste o data....SI NU PE SARITE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca ,yamaha si honda sunt cunoascute

dar ce sa zic de marcile chinezesti.....CARE NU SUNT CUNOASCUTE..

sunt impotriva chinezismelor nu pentru......

(am facut o comparatie intre cele cunoscute si cele necunoscute,, ca tu ai zis ca yamaha si honda sunt branduri necunoscute)

 

--- Mesaj completat în 08 Apr 2008 20:38 -------------

am zis ca ,yamaha si honda sunt cunoascute

dar ce sa zic de marcile chinezesti.....CARE NU SUNT CUNOASCUTE..

sunt impotriva chinezismelor nu pentru......

(am facut o comparatie intre cele cunoscute si cele necunoscute,, ca tu ai zis ca yamaha si honda sunt branduri necunoscute)

 

scuzati ca ma repet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :( eu ti-am zis sa mai mergi la scoala tigrule !!! :cheers:

incearca sa te exprimi mai concis ,ca noi stim ca te pricepi ...poate vei fi mai usor inteles :burnout:

EXISTA MOTOCICLETE CUNOSCUTE

SI ALTELE FANTOMA

SI DACA AS TIGRU II VREO PROBLEMA ,MAH??????? DACA II UN NUME CU REZONANTZA EU TRA SA FIU ZMEU?

SAU UN TOCILAR..,,,? NU MA CUNOASTETI MA ......BAGATORILOR IN SEAMA

HAI LASATI MA ,ASILOR

SPECIAL PT ALA bolnavu...tu nu esti endurist," fratii" intre ei se ajuta .

blonav mintal ce esti ...

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXISTA MOTOCICLETE CUNOSCUTE

SI ALTELE FANTOMA

SI DACA AS TIGRU II VREO PROBLEMA ,MAH??????? DACA II UN NUME CU REZONANTZA EU TRA SA FIU ZMEU?

SAU UN TOCILAR..,,,? NU MA CUNOASTETI MA ......BAGATORILOR IN SEAMA

HAI LASATI MA ,ASILOR

SPECIAL PT ALA bolnavu...tu nu esti endurist," fratii" intre ei se ajuta .

blonav mintal ce esti ...

 

 

numai gura e de tine, n-ai pic de educatie in sensul bun al cuvantului.

 

manelistule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai dori sa ma cobor la mintea ta ?? Vezi ca nu-ti face bine la sanatate sa te agiti "mah"

incultule mucos.... Si da,"fratii se ajuta intre ei " ,intotdeauna ne-am ajutat ,si pe tine te-ar ajuta

toti ,dar daca nu sti cum sa pui problema ...probabil ca in cazul tau tot timpul va fi un conflict fiindca

esti prea istet fata de noi ceilalti.Nu ti-a cerut nimeni sa tratezi pe nimeni ca pe niste asi ,doar un pic de

bun simt si respect ,dar ai demonstrat ca nu poti ,asa ca...mai incearca sa cresti ,poate iti trece.

Oricum ,nu m-a surprins reactia ta ,e normala pentru un oligofren...poti sa opresti topicul asta fiindca orice topic

deschizi tu ,isca de fapt un conflict,si nu asta e scopul .

Numai bine !!

P.S. Acolo se scrie "bolnav mintal " tu ai scris altfel-vezi ,ti-am zis sa mai treci pe la scoala tractoristule !!!

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca "rider thetiger" posteaza la misto. :angryfire:

 

In caz ca nu e asa..."mah" omule, simplul fapt ca iti permiti sa vorbesti asa cu niste oameni care sunt cu atat mai in varsta decat tine e dovada clara ca esti un dobitoc. Asadar n-o sa te ajute nimeni!!!

 

Pe de alta parte, de aia e public forum-ul, ca sa existe si din astia :angryfire:

 

Numai bine :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce sa va fac.............adica eu postez la baza?ma faceti dobitoc si eu vam facut asi>????

doamne ba incultilor de ce postati ma ??/eu nam obraz sau voi postati cu gand de cearta???????????????????????????????????mah panaramelor voi vreti sa ma ajutati in legatura cu alegera motocicletei potrivite?sau aveti chef de vorba??DEJA MAM ENERVAT

PROBLEMA ESTE CA YAMAHA ESTE UN BRAND CUNOSCUT SAU NU????????????????????RUSINE VOUA ,SUNTETI TARI PE NET ,BOGATI ,INCULTI SI PARVENITI CE SUNTETI ..LASATI-MA CU CRITICILE VOASTRE LA CATERINCA,,SE VEDE CA MODERATORII NU SE OCUPA DE SITE,CAND VOI INCEPETI SA MA LUATI LA MISTO NUIMENI NU ZICE NIMICA,DATIM MAH BANN DACA NU VA CONVINE ..HAI FUGITI DE AICI CA EXALTATI.

ACUMA CHEMATI VA PRIETENII SA POSTEZE PE TOPICUL MEU SI SA MA IA LA MISTO,SI VOI SA NU LUATI BANN CA SUNTETI PRETENI CU MODERATORII...................

NAM PIC DE EDUCATIE ??CAND VOI MA LUATI LA MISTO?>>>>>DACA MA TRATATI CORESPUNZATOR VA ERAM RECUNOSCATOR NU MA CUNOSTETI MAH . OAMENI FACUTI DIN PILELE LU MAMA SI LU TATA

SUNT DE LA SCOALA DE TRACTORISTII?PROBLEME MAH CE DACA AVETI 30 DE ANI????

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia mai citeste tu odata la rand fiecare post in parte, si o sa observi ca tu esti ala care ai umbla la cutia cu semne obscene ( :angryfire: ), toata lumea ti-a raspuns frumos pana ai inceput tu sa te lauzi ca ce motoare ieftine stii tu in nu stiu ce tara.

 

noi nu te credem ca iei tu cross cu 500e peste 2000 fabricatie Yamaha, Suzuki, Kawasaki sau Honda, atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rider the tiger@ in afara ca te certi si te enervezi pe tine si pe ceilalti nu o sa reusesti nimic cu atitudinea asta..parerea mea este ca o iei complet gresit vis-a vis ce discutiile care apar..stii cum se spune in armata:esti biban esti de vina(cu alte cuvinte aia mari au intotdeauna dreptate)..si acum ca sa lamurim situatia spune tu exact ce vrei sa stii si despre ce la urmatorul mod:

-cati bani ai ptr motor disponibili;

-ce vrei sa faci cu el;

-cat iti poti permite sa investesti aprox anual ptr intretinere si reparatii;

ce dimensiuni ai(kg si inaltime);

-ce marca ai prefera;

 

SI ITI PROMIT SOLEM CA TE AJUT CU SFATURI...

 

PS..nu te mai contra cu ceilalti de pe forum,ca nu ajungi nicaieri,aici nefiind vorba ca iti da cineva sau nu bann,asta este o sectiune destul de tehnica unde sfaturile despre diverse lucruri gen tehnica de pilotaj,mecanica,schimb de piese,trasee,sau orice alt tip de informatii imprietenesc lumea,asa ca incearca sa fii un pic mai tolerant si o sa vezi ce bine va fi..peste ceva vreme daca chiar te tii de treaba isi va aduce lumea aminte de tine ca de >>aaaa,copilul ala nervos care s-a cumintit intre timp..fain baiat..

 

cu respect din partea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rider the tiger@ in afara ca te certi si te enervezi pe tine si pe ceilalti nu o sa reusesti nimic cu atitudinea asta..parerea mea este ca o iei complet gresit vis-a vis ce discutiile care apar..stii cum se spune in armata:esti biban esti de vina(cu alte cuvinte aia mari au intotdeauna dreptate)..si acum ca sa lamurim situatia spune tu exact ce vrei sa stii si despre ce la urmatorul mod:

-cati bani ai ptr motor disponibili;

-ce vrei sa faci cu el;

-cat iti poti permite sa investesti aprox anual ptr intretinere si reparatii;

ce dimensiuni ai(kg si inaltime);

-ce marca ai prefera;

 

SI ITI PROMIT SOLEM CA TE AJUT CU SFATURI...

 

PS..nu te mai contra cu ceilalti de pe forum,ca nu ajungi nicaieri,aici nefiind vorba ca iti da cineva sau nu bann,asta este o sectiune destul de tehnica unde sfaturile despre diverse lucruri gen tehnica de pilotaj,mecanica,schimb de piese,trasee,sau orice alt tip de informatii imprietenesc lumea,asa ca incearca sa fii un pic mai tolerant si o sa vezi ce bine va fi..peste ceva vreme daca chiar te tii de treaba isi va aduce lumea aminte de tine ca de >>aaaa,copilul ala nervos care s-a cumintit intre timp..fain baiat..

 

cu respect din partea mea...

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

ok in vara prin iulie vreau sa imi cumpar un motor enduro,de 125 cm3,inmatriculabil,an 2000-2003 si pret 1500 de euro.Am vorbit cu SchumyCj si mi-a spus sa ma interesez de Yamaha dt125r;Husqvarna wr 125 si Husqvarna wre 125.

AM inteles dintr-un post de al lui ca aceste modele sunt cele mai bune pentru dual-purpose(eu vreau cam 75% off-road si 25% on road).

Nu stiu ce calitati si defecte au aceste modele.DAca puteti sa imi spuneti care sunt plusurile si minusurile LOR Va rog.....

Am 172 de cm;60 de kg ;sportiv ;in fiecare zi fac exercitii fizice si mai merg pe la sala(fac asta pt ca imi place ,nu din nevoia de a da jos burta,pe care nu o am,ci pt ca sunt inebunit dupa muschi)ca .imi place sa fiu activ .Experienta la motoare am 1 an pe moped si in urmatoarea luna pe un Honda din 85

DAca ma puteti ajuta sa postati,daca nu macar merci ca mi-ati citit topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 172 de cm;60 de kg ;sportiv ;in fiecare zi fac exercitii fizice si mai merg pe la sala(fac asta pt ca imi place ,nu din nevoia de a da jos burta,pe care nu o am,ci pt ca sunt inebunit dupa muschi)ca .imi place sa fiu activ

 

incearca macar o ora pe zi sa treci si pe la biblioteca, e posibil sa te ajute pe viitor :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...