Sari la conținut

Inca O Patanie...


Ravenitza
 Share

Postări Recomandate

pana nu se isca o cearta la fiecare accident nu se simte bine forumul...

eu zic asa: daca in locul ravenitzei era un expert de motociclist(cum sunteti majoritatea pe aici, pana sa va tavaliti nitel), dadea pe jos. raven e norocoasa, dar expertul motociclist e doar expert si atat.

cred ca oricine are o cazatura cat de mica in primii 1000-2000km, numai ca nu s-a scris despre ele si doar prietenii stiu ca s-au intamplat...

un an fara incidente va doresc!

 

P.S. Raven, ai fost la spital? ai promis ca te duci azi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am nici o treaba cu tine dar toti blameaza femeile la volan.De ce nu si cele de pe motoare?Tot femei sunteti...acelasi aluat!

 

nu uita, atunci cand esti asa categoric, ca exista si femei care dau clasa multor barbati, si la volan si pe motocicleta.

nu stiu daca tu ai apucat sa le vezi, dar eu am vazut.

asa cum exista si barbati varza!

nu discutam procentual femei-barbati, stim care sunt procentele, subliniez doar nu exista padure fara uscaturi, asa ca... cel mai bine ar fi sa nu tragem concluzii general valabile si pe un ton agresiv.

 

--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 10:46 -------------

eu zic sa nu va mai trageti de sireturi cu raven, pentru ca zice la uichipedia cum ca ar fi poate cea mai dashteapta pasare din lume. asa zice acolo.

ca esti offtopic... e putin spus! :)

ce-ar fi sa va injurati pe privat daca aveti chef?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca exista si femei care stiu la volan/ghidon dar alea le putem numara pe degete!

Persoana de fata nu exceleaza decat in tupeu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca exista si femei care stiu la volan/ghidon dar alea le putem numara pe degete!

Persoana de fata nu exceleaza decat in tupeu!

 

bine ma, las ca daca pun mana pe ea o rup cu bataia, ca sa se invete minte.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord ca exista si femei care stiu la volan/ghidon dar alea le putem numara pe degete!

Persoana de fata nu exceleaza decat in tupeu!

probabil ca exceleaza doar prin tupeu.

nu stiu, n-o cunosc personal.

dar daca tu o cunosti personal si stii ca exceleaza doar la capitolul tupeu, n-ar fi mai usor pentru noi ceilalti (altii decat voi doi care probabil va cunoasteti) sa va certati in privat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca exceleaza doar prin tupeu.

nu stiu, n-o cunosc personal.

dar daca tu o cunosti personal si stii ca exceleaza doar la capitolul tupeu, n-ar fi mai usor pentru noi ceilalti (altii decat voi doi care probabil va cunoasteti) sa va certati in privat?

 

pai e topicul ei duude! :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e topicul ei duude! :) :P

 

topic: Noun

 

1. The subject matter of a conversation or discussion

2. Some situation or event that is thought about

 

deci, n-are legatura cu cearta, cu atacuri la persoana.

atacuri pe subiect zic ca sunt permise, dar _pe subiect_, cu argumente etc etc !

altfel, se duce p** de suflet orice discutie civilizata.

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai face piciorul?

e ok, aseara ma durea cand calcam pe el, insa acum e mai bine. Vineri merg sa fac un control, am programare...eu mai am niste pb cu acest genunchi, o veche intindere de ligament si dureri puternice. Nu cred ca e grav dar e mai bine sa previi. Multumesc de intrebare!

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spui ca a trecut mult timp si s-a acumulat experienta din Septembrie 2007 pana acum?

 

este foarte importanta si experienta acumulata cu B-ul pana sa obtzii A-ul: te ajuta sa intuiesti comportamentul shoferilor

Putin zis importanta, este CRUCIALA, mai ales la traficul nebun de acum. Cind iesi cu motorul pe soselele patriei ca si incepator fara experienta traficului, esti ca si pus la zid. De fapt stim cu totii reteta dezastrulu. Acesta este doar un ingredient.

Nu am citit toate posturile poate intrebarea s-a mai pus dar...Ce echipament aveai?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cizme touring, genunchiere, geaca moto cu protectii si casca...ca in poza de la profil

ideea e ca acum am vanataie in partea dreapta a genunchiului, lateral. cred eu ca de la sistemul de prindere al genunchierei (un fel de surub) pentru ca se indoaie la genunchi.

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pricep de ce va luati toti de fata asta. A patit o nepatita si a vrut sa impartaseasca experienta, ca noi astia mici si prosti aflati la inceput sa traga un invatamant ceva.

 

Eu de ex am adaugat pe lista atentiilor sa ma fac mereu vizibila celui care merge in paralel cu mine si sa ma astept mereu la manevre bruste din partea lui. Got it. Thanks raven.

 

In rest nu pricep de ce cautati cu atata inversunare cate un detaliu cat de mic sa va luati de ea. Nu am mai pomenit asa mancatorie de cand citesc forumul. Ca e banda 1, ca e banda 3, ca aia nu avea cum sa dea in ea, etc etc etc, a trebuit sa faca fata grafice, desene, culori, nebunii. Mai lipseste o reconstituire la fatza locului, parol.

 

Si eu am cateva cazaturi in primele 2000-3000 km, ce-i drept niciuna in trafic. Ba chiar am agatzat o Dacie intr-o parcare odata cand abia imi luasem Tenerele :P Daca mie mi-ar fi zis cineva ca mai bine ma lasam de condus din cauza asta cre ca l-ash fi scuipat intre ochi :)

 

Credeam ca oamenii pe aici sunt mai toleranti, mai intelegatori, si sar sa ajute nu sa corecteze pe ton ironic orice greseala a unui incepator. In loc sa incurajati incepatorii sa isi depaseasca perioada asta foarte dificila de acomodare cu traficul voi ii desfiintati. Faina atitudine ce sa zic! :)

 

Asfalt uscat si fara idioti pe el va doresc.

felicitari pentru abordare,sunt multi oameni rai printre voi.pacat.da-mi voie sa-ti dau un sfat :nu te baza prea mult pe oglinda retrovozoare a cond auto pt ca intrun caz ca acesta descris de colega nu mai ai timp sa te uiti in oglida ci instinctiv te feresti si tragi de volan stanga si dupa aceea te uiti,deci esti ca si lovita.parerea mea este ca cel mai bine este ori sa stai mai in spate sa poti avea suficient timp de reactie ori sa te duci inaintea masinii sa iesi din raza ei de actiune.Dumnezeu sa va pazeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...