Sari la conținut

As Puteam Merge Cu Un Agility 50 Sportedition


field glass
 Share

Postări Recomandate

Am 13 ani si acuma la vara imi iau un agility 50 sportedition ( mai mult pt . sormea ca are 17 ani )

Nu Stiti cumva am putea sta pe el .. Sa ajung jos ( 154 cm am :) ) si ii greu de tinut ? ?

 

M-am urcat pe un aprilia sr 2007 si am ajuns jos cu varfurile ii mai mic agility ? ! :P

Nu prea, e cam aceeasi inaltime cu sr-ul, lasa ca te tine sora-ta :D Apropo, de unde esti? Completeaza profilul.

 

 

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 13 ani si acuma la vara imi iau un agility 50 sportedition ( mai mult pt . sormea ca are 17 ani )

Nu Stiti cumva am putea sta pe el .. Sa ajung jos ( 154 cm am :) ) si ii greu de tinut ? ?

 

M-am urcat pe un aprilia sr 2007 si am ajuns jos cu varfurile ii mai mic agility ? ! :)

Eu zic sa mai astepti cativa ani, intre timp mai cresti......si rezolvi toate problemele.

Daca vrei ceva motorizat, pune si tu un motoras la bicicleta.........pentru inceput o sa-ti placa. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai is din oradea , langa spit. judetean de la Crisu in sus ( as vrea sa va intreb ceva ... [ io imi iau scuterul asa pt distractie nu sa ma duc 80 sau 60 bine ii si 50 pana invatz iar cu bitza ca duc BINE ! ] daca sunteti din oradea este o strada Colonelor ii putin abrupta am prins cu bitza 61 km ( NU MINT am kilometraj ! ii noah asa mai abrut si fara curbe ! ) daca la scuter zice inaltimea sa 820 mm inseamna inaltimea pana la scaun ? si recomandati-mi un agility voi ca decat un agility 50 mai fainutz ii sportedition Si au acelasi pret ! . DAR ii naspha ca ii mai mare sportedition cu 3 cm de cel normal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai is din oradea , langa spit. judetean de la Crisu in sus ( as vrea sa va intreb ceva ... [ io imi iau scuterul asa pt distractie nu sa ma duc 80 sau 60 bine ii si 50 pana invatz iar cu bitza ca duc BINE ! ] daca sunteti din oradea este o strada Colonelor ii putin abrupta am prins cu bitza 61 km ( NU MINT am kilometraj ! ii noah asa mai abrut si fara curbe ! ) daca la scuter zice inaltimea sa 820 mm inseamna inaltimea pana la scaun ? si recomandati-mi un agility voi ca decat un agility 50 mai fainutz ii sportedition Si au acelasi pret ! . DAR ii naspha ca ii mai mare sportedition cu 3 cm de cel normal !

 

 

tu o sa mori daca te sui pe scuter ! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai 16 ani si curs de legislatie, scuter inmatriculat, alea-alea, sunt de fapt detalii pentru cei tari si mari care-si rup mai apoi capetele prin garduri si capete de pod? :burnout:

 

Copile , mai ai rabdare si apoi poti sa te plimbi legal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la varsta de 12ani jumate am primit o gilera dna ~ acum am 1.70 si ma inteleg foarte bine cu ea :burnout: ajung cu aman2 picioarele jos bine.. tin si a2a persoana lejer..

 

Sfat : La alt scuter nu te-ai gandi .. vrei neaparat nou ? Nu ti-ar place ceva SH tot pe la banii lu agility? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer io am vrut un ATV quad de copii ii bun si ala ca nu-mi trebe sa merg 100 km asa de distractie ( dar maicamea o zis ca nu are rost sa dau 1000 si ceva de euro pe un atv ... cand o sa cresc si io mai mare cum ma duc ..... deci nush daca iti iei atv ai remorca la masina si dealea .... ) PLS ZICETIMI CEVA SCUTERE PANA IN 1400 EURO ( sA FIE CAT DE CAT BUNE ) SAU CEVA SCUTERE MAI MICI SA NU IE MARI NUSH , oricum ii cumpara la soramea nu mie , si o sa ma dau si io cu el prin fata casei ! :burnout:

P.s : tu o sa mori daca te sui pe scuter ! [ MS de incurajare ] `` desteptule `` sau mai bine zis zeus burtosul ! ai si tu o capra ( motor deala cu pedale si scri la status ca ai pegeot .BFT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.s : tu o sa mori daca te sui pe scuter ! [ MS de incurajare ] `` desteptule `` sau mai bine zis zeus burtosul ! ai si tu o capra ( motor deala cu pedale si scri la status ca ai pegeot .BFT

 

 

asa fii rau :burnout:

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.s : tu o sa mori daca te sui pe scuter ! [ MS de incurajare ] `` desteptule `` sau mai bine zis zeus burtosul ! ai si tu o capra ( motor deala cu pedale si scri la status ca ai pegeot .BFT

asa fii rau :burnout:

 

 

bine ca esti tu destept ...cum am mai spus daca parinitii sunt suficienti de prosti din partea mea poa sa le moara toti copii ... dar tu sorinel pustiule n-ai inteles esentialul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer io am vrut un ATV quad de copii ii bun si ala ca nu-mi trebe sa merg 100 km asa de distractie ( dar maicamea o zis ca nu are rost sa dau 1000 si ceva de euro pe un atv ... cand o sa cresc si io mai mare cum ma duc ..... deci nush daca iti iei atv ai remorca la masina si dealea .... ) PLS ZICETIMI CEVA SCUTERE PANA IN 1400 EURO ( sA FIE CAT DE CAT BUNE ) SAU CEVA SCUTERE MAI MICI SA NU IE MARI NUSH , oricum ii cumpara la soramea nu mie , si o sa ma dau si io cu el prin fata casei ! :wave:

P.s : tu o sa mori daca te sui pe scuter ! [ MS de incurajare ] `` desteptule `` sau mai bine zis zeus burtosul ! ai si tu o capra ( motor deala cu pedale si scri la status ca ai pegeot .BFT

 

 

Itzi dau eu jetu` meu :crack: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti tu destept ...cum am mai spus daca parinitii sunt suficienti de prosti din partea mea poa sa le moara toti copii ... dar tu sorinel pustiule n-ai inteles esentialul ...

Mai cosminlake mai bine taceai :burnout:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prosti de fapt sunt parintii care va dau bani de scutere si apoi va plang la capete prin spitale :burnout: Ca la 13 ani numai discernamant nu se poate spune ca ai sa se poata sta de vb cu tine (asta aviz copilului cu gura bogata -> field glass)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine ar fi sa mai astepti sa cresti...

 

dar daca chiar vrei, cauta Malaguti F10. Sunt renumite pt fiabilitate, si sunt mici si usoare (70 de kile la gol).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 13 ani si acuma la vara imi iau un agility 50 sportedition ( mai mult pt . sormea ca are 17 ani )

Nu Stiti cumva am putea sta pe el .. Sa ajung jos ( 154 cm am :crack: ) si ii greu de tinut ? ?

 

M-am urcat pe un aprilia sr 2007 si am ajuns jos cu varfurile ii mai mic agility ? ! :wave:

 

Ii nasol sa astepti ce-ti deoresti.. , dar mai astepta pana pe la 16 ani , si iti faci cursu de legislatie (poti sa-l faci si la 15 ) , si poti sa mergi pe orce scuter de 49 .. Nu cred ca e cine stie cat de greu un agility , poti sa pui doar un picior jos. Eu asa faceam in vara cu primul sr.

Mai nasol ii ,daca se intampla un accident , chiar daca nu esti tu devina si nu ai 16 ani , automat esti tu vinovat..

 

Zici ca mergi 50 - 60 .. dar cand il ai sub tine e mai greu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...