Sari la conținut

As Puteam Merge Cu Un Agility 50 Sportedition


field glass
 Share

Postări Recomandate

Ii nasol sa astepti ce-ti deoresti.. , dar mai astepta pana pe la 16 ani , si iti faci cursu de legislatie (poti sa-l faci si la 15 ) , si poti sa mergi pe orce scuter de 49 .. Nu cred ca e cine stie cat de greu un agility , poti sa pui doar un picior jos. Eu asa faceam in vara cu primul sr.

Mai nasol ii ,daca se intampla un accident , chiar daca nu esti tu devina si nu ai 16 ani , automat esti tu vinovat..

 

Zici ca mergi 50 - 60 .. dar cand il ai sub tine e mai greu :burnout:

Nu cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 13 ani si acuma la vara imi iau un agility 50 sportedition ( mai mult pt . sormea ca are 17 ani )

Nu Stiti cumva am putea sta pe el .. Sa ajung jos ( 154 cm am :crack: ) si ii greu de tinut ? ?

 

M-am urcat pe un aprilia sr 2007 si am ajuns jos cu varfurile ii mai mic agility ? ! :burnout:

 

Tinere, sfatul meu este sa mai ai rabdare pana implinesti 16 ani si poti, legal, sa te sui pe un scuter sau ceva cu motor, insa nu despre LEGAL sau NELEGAL este neaparat vorba. Iti inteleg pasiunea pentru moto, insa te rog sa iti bagi nitel nasul prin rubrica "Accidente" a acestui forum in mod constant. Crede-ma, sunt atatia oameni mult mai mari decat tine d.p.d.v. al varstei, care mor pe capete cand se urca pe 2 roti. Din cateva sute de euro, iti iei o bicla de mor toti prietenii tai de ciuda cand vei iesi cu ea pe strada. Insa chiar si asa e bine sa citesti legislatia rutiera cum trebuie; te va ajuta si cand te vei plimba cu ea pe strazile patriei si pt. momentul cand vei implini varsta pt. a sustine examenul pt. atestat/permis. Nu are prea mare importanta cazul meu, nu asta doresc generatiilor care vin in urma mea, insa eu am asteptat 30 de ani ca sa ajung sa am scuterul meu, asa ca tu esti mult mai avantajat ca mine: mai ai DOAR 3 ani. Gandeste-te bine la asta. Sau daca vrei ia-o si asa: daca ai vrea acum sa conduci o masina ti-ar fi necesari minim 5 ani de asteptare. Asadar mai ai doar 3. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred

 

nu prea ma intereseaza ce crezi.. fie .

 

In sb la ''Prima'' , mergea sa-ti faci si daca aveai 15 ani , nu vorbesc din auzeli , am prieteni care si-au facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea ma intereseaza ce crezi.. fie .

 

In sb la ''Prima'' , mergea sa-ti faci si daca aveai 15 ani , nu vorbesc din auzeli , am prieteni care si-au facut.

Parca era de la 16 ani,Luni o sa ma interesez si eu la noi aici.Mersi de info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ms mult de pareri ... SCZ de aia cand am zis ca ai un cacao de pegeot si alea ... [ si ms mult ] oricum imi voi cumpara un agility 50 sau ceva scuter asa mai usor am vazut unu la 40 mil 85 kile , 49 cc , 4 timpi si ajungem cu talpa jos ... DACA mai stiti ceva scutere sau ceva siteuri cu ele pls scrietile .. !

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 16:23 -------------
nu stiti unde gasesc un malaguti f10 sau ceva malaguti ca decat un kymco noah nush ce sa zic ... ( oradea ) STA careva in oradea ! ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2 timp trage mai tare , consuma mai mult (exceptie injectie) si e mai galagios.

In 4 timpi e mai fiabil , consuma mai putin , se aude altfel sunetul nu face ca o drujba (cel putin la kymco agility) dar e mai puturos.

 

E simplu:

Vrei consum redus , sunet mai dragutz si fiabilitate iei 4 t

Vrei ceva mai nervos iei 2t

 

Daca le vrei pe ambele iei 4t 125cc :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult :*:* io vreu un agility 50 sportedition ms mult :*:* :burnout:

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 10:11 -------------

sincer pt mine si soramea ... io zic ca ar fi mai bun unu in 4 timpi pt ca nu imi trebe viteza si chestii dealea ....

 

! ! io as vrea sa aleg in agility 50 ( kymco ) si http://www.euro-motor.ro/Rieju/skuter/mode...etail.php?ID=66 [ m-am uitat la amandoua si au aceeasi putere , cai , marime si seamana putin dar pretul ii mai ieftin cu 200 euro ] VOI CE ZICETI SA IMI IAU AGILITY 50 SAU RIEJU ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa patzesti ca mine ~

acum zici nu frate nu mi-l tunez niciodata.. n-am nevoie 70-80 mi-e de ajuns.. si dupa vreo 2-3 luni dupa ce te plimbi cu el.. si vezi ca te-ai plictisit de viteza aia.. si o sa ii bagi si tu o toba si o ceva si asta sigur o sa vrei sa o faci ~

Daca chiar o sa vrei mai bine ia-ti un 2T e mai nervos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa patzesti ca mine ~

acum zici nu frate nu mi-l tunez niciodata.. n-am nevoie 70-80 mi-e de ajuns.. si dupa vreo 2-3 luni dupa ce te plimbi cu el.. si vezi ca te-ai plictisit de viteza aia.. si o sa ii bagi si tu o toba si o ceva si asta sigur o sa vrei sa o faci ~

Daca chiar o sa vrei mai bine ia-ti un 2T e mai nervos :cheers:

 

 

mai bine taceai ... dupa ce ca e copil mai vrei sa si`l "omori" , lasal la 50cc 4t sa se invete cu el si dupa aia vede el , totusi are o varsta , nu`i mai da idei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine taceai ... dupa ce ca e copil mai vrei sa si`l "omori" , lasal la 50cc 4t sa se invete cu el si dupa aia vede el , totusi are o varsta , nu`i mai da idei ..

 

Oricum ... bine zici tu 1. mie nu-mi trebe viteza am picat io cu bitza la 50 km si am vazut cum ii

2. am 13 ani nu ma duc numa prin fatza casei si pe un drum care nu ii public... ( si mai mult ii scuterul pt . soramea )

3. cand fac 16 ani imi iau altul .. :cheers: ok oricum ms pt. SFAT ! BFT !

 

Si zicetimi care ii mai bun agility 50 sau celalalt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...