Sari la conținut

Semering Furca Zzr400


SEBYK
 Share

Postări Recomandate

Pe langa problema legata de stop(daca se potriveste de la zzr600 la zzr400) mai am o problema...Treb saschimb semeringurile. De fapt unul singur curge...da cred ca e bine sa le schimb pe amandoua ca sa nu muncesc de 2 ori in cazul in care cedeaza si celalalt... Acum intrebare e....pot sa le schimb eu sau treb neaparat sa merg la cineva specializat in asta..mentionez ca am cunostinte medii de mecanica :) Cam care ar fi etapele?? eu am un manual de reparatii si am vazut cum se face in principiu...dar mi-ar prinde foarte bine daca mi-ar da niste sfaturi cineva care a facut asta.. Si ce firma recomandati...eventual exista un cod ceva pentru ele???cineva mi-a spus sa masor furca si sa ii zic diametrul ca sa stie ce semeringuri sa imi dea. Si ce ulei recomandati??? Cam atat. Astept sfaturi. MS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la un magazin de piese moto si spune ce vrei . nu monta orice semering care se potriveste. daca nu ai mai schimbat asa ceva , e bine sa mergi la un mecanic moto. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gata fratilor...am rezolvat cu semeringurile..... :D De acu...in ordine...slefuit toba......si cand mai apar niste bani...o vopsea...pe urma mansoane....capete ghidon..suruburi albastre parbriz si carene etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...