Sari la conținut

Topul cruiserelor recente


Shobolanu'
 Share

Postări Recomandate

deci de cind a aparut pe piata la americani pt ca honda valkiria rune este modelul pt usa este unicul cruiser ce mil place la nebunie....6 cilindri boxer si dizainul este bestial

post-24-1114507026_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce iarasi imi place enorm ca si motor de serie este yamaha v-max modelul canadian cu 154 cai....are motor de 1198cc racit pe lichid, 16 valve...4 cilindri in v

pretul in usa este de 11.099 dolari...si in europa este 14000 euro

am avut marea ocazie simbata asta sa ma dau cu unul nou nout avea 250 km la bord la cumparat un prieten deal meu de aici...modelul 2005 editie limitata de la aniversarul lor...

nu mia venit sa cred cum merge...este un motor ce iti ofera adrenalina la maxim...si cind il vedeti aveti impresia ca este greu dar in miscare este foarte usor de condus.....

o singura chestie ce nu imi place la ele sunt tobele de esapament iesite prea in afara....prietenul meu are doua bucati la fel de v -max unul de prin 99 si asta care la luat acum nu de mult model 2005 ........deci la amindoua motoare are tobele zgiriate de asfalt...daca il cobori destl de mult atinge tobele ....este ca un fel de limitator la modelul de fabrica nul poti inclina mai mult....cind am dat tura mia zis prietenul ai grija cu tobele.....si avea dreptate :lol: ....in poza este exact accelasi v-max cu care mam dat si eu :lol: am ramas socat de cum merge...mia placut enorm de mult pozitia ghidonului si picioarelor....cu toate ca imi plac chopperele :lol:

post-24-1114507903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot cu triumphul as fi si eu .... dar cand am vazut motorul din spate am ramas mut .. oare acelor ingineri nu le sta asimetria in gat ? sau e doar problema mea ca 2 tevi pe dreapta si una pe stanga e exact k dracu ... urat de tot

 

voila :lol: :lol:

post-24-1114510196_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io tot la V-MAX raman... Dupa mine ala ii motoru' de vis.. imi place la nebunie jucaria... shi cand o sa ajung sa am asha ceva, nici n-o sa-mi mai trebuiasca alt motor.. :lol:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt singurul la care ii place Vulcanul cel mai mult?

trebuie totusi sa recunosc ca triumphul arata bestial, dar Rune nu-mi place.. Designul nu e pe placul meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph-ul e deosebit,dar prefer VN2000........

ce nu am inteles eu niciodata este de ce in clasa cruisere/choppere, apare tot mereu V-max-ul???.....dupa parerea mea este un street/sport....punct.

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-max-ul[/b]???.....dupa parerea mea este un street/sport....punct.

 

 

 

B.

pt ca V-MAXUL de cind a iesit pe piata a fost considerat CRUISER...si eu miam pus intrebarea de multe ori.....dar sa stii ca v-maxul...are pozitie de stat pe el de 100 la 100 cruiser..si e foarte comod la drum lung :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io prefer triumph-ul da dac e ma aranjeaza oricare :huh:

 

 

si la o adica(obligat da militie) le iau pe toate :laugh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...