Sari la conținut

Pierde Putere Cind Accelerez Sa Plec De Pe Loc


vapi
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

sallll am si eu o problema la porcaria mea de scuter iam dat de curand limitatoru jos si nu mai imi pleaca dupa loc cand accelerez la maxim trebuie sa accelerez cate putin.........inainte sa dau limitatorul nu facea asa ce o putea sa aivee??? ms anticipat...........app srry k am postat aici nou pe forum nu prea stiu:|plss heeeelp mee!!! :rolleyes: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sallll am si eu o problema la porcaria mea de scuter iam dat de curand limitatoru jos si nu mai imi pleaca dupa loc cand accelerez la maxim trebuie sa accelerez cate putin.........inainte sa dau limitatorul nu facea asa ce o putea sa aivee??? ms anticipat...........app srry k am postat aici nou pe forum nu prea stiu:|plss heeeelp mee!!! :rolleyes: :cheers:

unde`i aveai limitatoru? daca il aveai in carburator sau CDI regleaza amestecu aer/benzina si aerul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
limitatoru a fost in cdi.mai bine zis mi la skimbat......dar acum pierde putere cand vreau sa plec si nici nu fuge mai tare diferentza de 5 km ce o mai avea oare?:-??scuteru a fost ingrijit rodaj cum trebuie:|

care dai la schimb o aprilia sr de 49 an 99-2000 pe o kinezarie si dif din partea mea:D:D??? ast pm srry dar nus unde sa postez:(( :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Buna ziua. Am si eu o problema la un scuter chinezesc in 4t. nu ii dau de cap. I-am facut segmentarea , am schimbat pistonul , camasa , chiuloasa , cu tot cu supape. E drept ca nu prea am respectat rodajul de a nu depasi 30 km/h. timp de 500 de km. a mers bine 200km , cu 30 km/h si dupa aceea i-am dat 40 , 45 km/h si nu a mai mers mai mult de 10 km. si atunci cind accelerez se ineaca. te rog daca ma poti ajuta cu o informatie. :lol: la cit se regleaza tachetii admisie si evacuare la motor 4t , si te rog sa i-mi spui cum sa reglez carburatorul dupa turometru , cit trebuie sa aibe la relanti rotatiile pe minut si cum se regleaza . Multumesc cu stima si respect Cipikao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Bună ziua am și eu un moped Piaggio Ciao și nu trage la plecare app nu știu cum sa reglez aerul... 

Help

Acum 2 ore, cardin110 a spus:

Bună ziua am și eu un moped Piaggio Ciao și nu trage la plecare.. 

Și după ce merg puțin se oprește 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Salutare, am si eu un forum care in ultima vreme ma trage a plecare. Stiu care e problema, tot felu' de cocalari care intra dupa net si ma calca pe nervi! N-am nevoie de sfaturi, doar de un psihiatru, poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sezi bland. e topic de uameni care n-au prea fost la scoala, vai de noi. nu te enerva.

 

iti dai seama ca la nici 8 clase si alea la ff nu prea ai ce pretentii sa ai.

Doamne ajuta!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...