Sari la conținut

Poze Accident


Postări Recomandate

Daca este adevarat ce spui, dacă nu, chiar îmi pare rău pt. tine.

Braţul respectiv nu va fi perfect niciodată.

Poate găseşti la dezmembrări.

 

Sper că nu ai de gând să sudezi şi să dai mai departe aşa la un alt biker. Poate următorul va crăpa împreună cu bascula.

 

Dacă a fost fisurat, este clar că a mai fost lovit rău motorul tău.

 

Baftă şi mulţi bani la reparat.

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zic si eu,na,nu dau cu parul...e posibil sa nu fi fost bine stranse piulitele de sustinere a rotii spate? Sau lantul neintins? Sau...??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine nu crede , k sa rupt sa se convinga ! face o plimbare si il vede pana nu il repar

oricum se vede k a fost fisurata, si ganditziva k la o lovitura de 40 km la ora , nu e normal sa se rupa, si mai sunt si 2 martori credibili, oameni la 45 respectiv 50 de anii, kre au vazut cum facea roata pe spate!

 

1. Motorul e laut din Italia cu ganratie, ca asa am inteles.

2. Ai 2 martori credibili.

3. Se vede si pe bascula ca era fisurata.

 

De ce nu ii dai in judecata pe astia ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este adevarat ce spui, dacă nu, chiar îmi pare rău pt. tine.

Brațul respectiv nu va fi perfect niciodată.

Poate găseÂşti la dezmembrări.

 

Sper că nu ai de gând să sudezi Âşi să dai mai departe aÂşa la un alt biker. Poate următorul va crăpa împreună cu bascula.

 

Dacă a fost fisurat, este clar că a mai fost lovit rău motorul tău.

 

Baftă Âşi mulți bani la reparat.

am sa bag tot nou, stai linistit , macar eu am constiintza, si motoru ramane la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Privind poza numarul cinci, ultima din stanga ,logica ar trebui sa spuna ca motociclistul nu putea sa ruleze cu janta in acea stare INAINTE de eveniment si ca este foarte putin probabil ca o deformare de o asemenea amploare sa se produca DUPA ,in conditiile in care masa partii desprinse (rest furca + roata spate ) devine mult mai mica fara greutatea motorului daca se loveste de ceva.

 

Eu as spune ca ce a cauzat deformarea a cauzat si ruperea furcii spate.

 

Si asta nu are nici o legatura cu fiabilitatea Honda sau a altei marci, s-au rupt ele avioane in doua in timpul zborului.

 

Daca un dispozitiv sau mecanism este supus unor "eforturi" neconventionale pentru care nu au fost gandite, pot ceda oricand indiferent de marca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca a bagat mana adanc in gaz , a pierdut aderenta spate , s-a speriat , a sarit de pe mobra , mobra a sarit in santz , roata s-a indoit , bascula s-a rupt ... si cand lumea l-a intrebat ce s-a intamplat ... " frate mi s-a rupt bascula in mers ... nu vezi ? " Dar astea's speculatii ... poate reuseste pana la urma sa ne dea el un raspuns plauzibil. Roata deja rupta nu are destula masa si inertie ca sa se deformeze asa de una singura la 40 Km/h.

Anul trecut am franat violent , am cazut ... mobra mea s-a infipt sub o masina pe la 70 km/h . Furca fatza indoita , discurile de frana la fel , ghidoane rupte etc .... dar nici la viteza aia roata fatza nu s-a indoit. Acum am aceeasi roata pe fatza si nu sunt probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca a bagat mana adanc in gaz , a pierdut aderenta spate , s-a speriat , a sarit de pe mobra , mobra a sarit in santz , roata s-a indoit , bascula s-a rupt ... si cand lumea l-a intrebat ce s-a intamplat ... " frate mi s-a rupt bascula in mers ... nu vezi ? " Dar astea's speculatii ... poate reuseste pana la urma sa ne dea el un raspuns plauzibil. Roata deja rupta nu are destula masa si inertie ca sa se deformeze asa de una singura la 40 Km/h.

Anul trecut am franat violent , am cazut ... mobra mea s-a infipt sub o masina pe la 70 km/h . Furca fatza indoita , discurile de frana la fel , ghidoane rupte etc .... dar nici la viteza aia roata fatza nu s-a indoit. Acum am aceeasi roata pe fatza si nu sunt probleme.

deci asculta bine! tocmai sa constatat, k furka a fost sudata! urmeaza sa dau in judekata firma de la kare am cumparato!

:cheers:

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 17:42 -------------

deci asculta bine! tocmai sa constatat, k furka a fost sudata! urmeaza sa dau in judekata firma de la kare am cumparato!

:cheers:

dupa ce am dat treapta 2, a si inceput sa faka stanga-dreapta,am mers asa kam 50 metri si nu am mai putut sa o tzin, ia-m dat drumul si motocicleta sa oprit in santz, de rupt sa rupt in mers pt k sunt si 2 martori kare au vazut cum facea roata, iar knd ia-m dat drumul a lovit cu jeanta bordura de la santz! acum dupa ce am verifikat furka vb, pt k stiu exact ce vb!gandestete ka motocicleta are 185kg ori 40km/ora loveste jeanta in bordura si normal k se indoaie! :wave:

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 18:45 -------------

Daca este adevarat ce spui, dacă nu, chiar îmi pare rău pt. tine.

Brațul respectiv nu va fi perfect niciodată.

Poate găseÂşti la dezmembrări.

 

Sper că nu ai de gând să sudezi Âşi să dai mai departe aÂşa la un alt biker. Poate următorul va crăpa împreună cu bascula.

 

Dacă a fost fisurat, este clar că a mai fost lovit rău motorul tău.

 

Baftă Âşi mulți bani la reparat.

mersi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci asculta bine! tocmai sa constatat, k furka a fost sudata! urmeaza sa dau in judekata firma de la kare am cumparato!

:cheers:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 17:42 -------------</small><br/>dupa ce am dat treapta 2, a si inceput sa faka stanga-dreapta,am mers asa kam 50 metri si nu am mai putut sa o tzin, ia-m dat drumul si motocicleta sa oprit in santz, de rupt sa rupt in mers pt k sunt si 2 martori kare au vazut cum facea roata, iar knd ia-m dat drumul a lovit cu jeanta bordura de la santz! acum dupa ce am verifikat furka vb, pt k stiu exact ce vb!gandestete ka motocicleta are 185kg ori 40km/ora loveste jeanta in bordura si normal k se indoaie! :wave:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 18:45 -------------</small><br/>

mersi,

 

brothere, no offence, du-teeeeee la scoalaaaaaaaa, tu-i mama mamilor ei de gramatica si ortografie... :cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"gandestete ka motocicleta are 185kg ori 40km/ora loveste jeanta in bordura si normal k se indoaie! "

 

frate da tu le ai rau cu fizica iarta-mi comentariul! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"gandestete ka motocicleta are 185kg ori 40km/ora loveste jeanta in bordura si normal k se indoaie! "

 

frate da tu le ai rau cu fizica iarta-mi comentariul! :cheers:

Offtopic: Ce beton e filmuletzul de la semnatura ... :wave: ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...