Sari la conținut

Varog Frumos Ajutatima :(


UberPatrick
 Share

Postări Recomandate

eu sincer nu inteleg faza "nu stiu prea bine limba romana", si imi asum antipatia unora, chiar nu-o inteleg. ai fost vreodata prin Covasna sa vezi cum esti tratat, intr-un magazin, in momentul in care deschizi gura si spui ceva in romaneste ?

 

pana una alta l am si ajutat... linku ul ala chiar era ok, nu era la misto. in rest iti multumesc ca m ai numit flegma.

Intamplarea face sa fi fost in "ungurime" de mult mai multe ori ca tine si stiu clar cum stau lucrurile . Am nenumarati prieteni unguri,secui...si de multe ori au dat dovada de omenie , mai mult ca romanii ... ca orice alt popor , au si ei scursurile lor ...

 

Ca sa intelegi si partea cu flegma , i-ai dat un link care sa-l ajute ... si dupa i-ai transmis de sanatate jignind poporul maghiar cu "BUDApesta" ... afla ca Budapesta,cum o consideri tu asa o buda ...este de N ori superioara Bucurestiului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

n am o problema cu toti, doar cu cei care refuza sa invete limba tarii in care s au nascut si traiesc.

 

cunosc si eu unguri si n am nimic cu ei... logic ca au si scursuri.

 

nu are rost sa ne certam, nu ajungem nicaieri, cum am spus fiecare cu fiecare cu parerile si opiniile lui...

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 22:04 -------------
remarca cu Budapesta a fost deplasata, si pentru asta in cer scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni.

Citesc si ma minunez,,,,,,,, nu stiu cati dintre voi intra pe acest site pentru a ajuta a vinde,a cumpara sau macar sa faca altceva decat sa-si dea cu parerea ca ala e batut in cap,ca ala nu stie sa mearga cu scuterul,ca ala e..........cucu

Ianafara de 3 replici in legatura cu subiectul se vede ca ceilalti se plictisesc sau nu au altceva de facut decat sa incurce pe altii.

Eu va cred ca va cunoasteti intre voi ca va "IUBITI"dar daca vreti sa va certati adunati-va fratilor intr-o zi si certativa pana nu mai puteti si acolo puteti sa batjocoriti toate etniile care merita si care nu.

Cand esti pe 2 Roti nu conteaza ce limba vorbesti ca un scuter sau o motocicleta se conduce la fel.

MAI GANDITI-VA. in special administratorul acestui FORUM.

Succes tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni.

Citesc si ma minunez,,,,,,,, nu stiu cati dintre voi intra pe acest site pentru a ajuta a vinde,a cumpara sau macar sa faca altceva decat sa-si dea cu parerea ca ala e batut in cap,ca ala nu stie sa mearga cu scuterul,ca ala e..........cucu

Ianafara de 3 replici in legatura cu subiectul se vede ca ceilalti se plictisesc sau nu au altceva de facut decat sa incurce pe altii.

Eu va cred ca va cunoasteti intre voi ca va "IUBITI"dar daca vreti sa va certati adunati-va fratilor intr-o zi si certativa pana nu mai puteti si acolo puteti sa batjocoriti toate etniile care merita si care nu.

Cand esti pe 2 Roti nu conteaza ce limba vorbesti ca un scuter sau o motocicleta se conduce la fel.

MAI GANDITI-VA. in special administratorul acestui FORUM.

Succes tuturor.

Eu ma minunez la 80% din forum, dar trec cu vederea si intr-un final nu ma pot abtine si intru si eu in vorbe pe langa subiect, adica offtopic. Si ceea ce-mi place este ca uneori dintr-un inceput de scandal se poate ajunge la ceva ilar. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postul lui reverse si a domnului de la scuter-centre sunt 100% adevarate...cand o sa fiti voi in america sau anglia sau mongolia sau alta tara a carei limba o cunoasteti nu cred ca o sa rada nimeni de voi cand scrieti gresit un cuvant sau faceti un dezacord. Orice om isi intelege limba oricat de pocita ar fi de altcineva. Inteleg ca e nascut in Romania, dar si tu(si ma refer la toti care au comentat cand zic tu) daca te-ai fi nascut in China ai fi vorbit mai bine romaneste decat chinezeste. Asta tine pur si simplu de neamul de care aparti si cat de mult il iubesti. Tot respectul pentru unguri ca sunt ambitiosi si vreau drepturi...chiar daca nu sunt de acord cu ei. Si cu explicatu...nu cred ca nu ati inteles. Da doar sa aratati ca sunteti superiori...romani...am ajuns la concluzia ca mai bine ungur decat roman, ca la ce compatrioti avem...RUSINE!!!

 

Si ca sa fiu on topic: poti sa faci in doua feluri: una ar fi sa renunti la carena spate si sa prelungesti cadrul, sau a doua sa scoti o bara paralela cu cadrul(ar fi mai bine asa pentru ca ar veni mai jos si ar trebui sa o faci mai scurta, pentru ca unghiul ca atunci cand te ridici sa fie mai mic+ ca nu renunti la carena). E o chestie in care trebuie sa-ti folosesti imaginatia, si in legatura cu bara, daca o cauti...sigur nu o sa o gasesti. Trebuie sa iei o bara dreapta si sa gasesti un mod sa o indoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce oameni...fratilor...daca nu va pasioneaza ce face omul sau ce-l intereseaza...nu va mai bagati ca musca-n lapte :| ... ori taceti,ori incercati sa-l ajutati cumva...

ontopic catre baiatul cu f12...ai vreo tzeava/bara de metal de care sa sudezi bara?

si vezi ca trebuie sa o pui la un anumit unghi...sa stea scuterul la 90 grade :cheers:

bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma exprim frumos si fara sa jignesc prea mult ...sunteti nesimtiti . Ce PU>A mea de legatura are un copil , un simplu copil , cu autonomia ? A intrat el aici sa-si ceara pamantul sau ceva? Va luati de el ca scrie prost si ca nu stie limba romana ... a zis clar ca este ungur si nu prea stie romana , a incercat sa se exprime cat de bine a putut . Eu si inca cativa , am inteles din prima ce vrea ...si cam toti ati inteles dar incercati sa pareti smecheri si superiori...si de fapt sunteti niste flegme. Nu va luati de toti pustii care scriu mIRC style sau emo style sau CRET_IN (ca sa nu ma cenzureze site-ul) si va luati de un om care a spus clar ca are lipsuri in "domeniu" , nu pentru ca asa a vazut el ca e cool la McDonald`s ....

 

Sunteti mai mult decat penibili ... si da , astept sa ne certam ...

 

ete na nu mai pot face o gluma pe forum ca-l arde anusul pe reverse si ma face flegma ... mars... oricum fiecare are dreptul la un punct de vedere si nu esti tu in masura sa ne dai noua lectii, nici macar nu ne cunosti ... dpdv politic nu-s de accord cu doleantele lor daca vrei sa o luam serios ... ca la urma urmei tot secuii si ungurii pe care-i vizitezi il voteaza pe nemernicul de Marko&Co, si asta nu stie decat sa sara dintr-o barca in alta, in functie de anotimpul politic ... asa ca lasa-ma cu impresiile de tatic al forumurilor ca pe mine cel putin nu ma impresionezi ... Si poate ne vedem la o intalnire sa ma cunosti mai bine, poate nu ma mai faci flegma de acu incolo... e asa usor sa arunci cu vorbe ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place cum ganditi fiecare... :cheers: Vad ca la caterinca suntem cu mult peste cote normale :wave: .

 

Nu stiu ce sa mai zic asa ca bag o poanta recent citita intr-un cotidian...

 

A sosit sfarsitul LUMII??

Nu te panica!

Vino in Romania!!!

Suntem cu 50 de ani in urma!!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place cum ganditi fiecare... :cheers: Vad ca la caterinca suntem cu mult peste cote normale :D .

 

Nu stiu ce sa mai zic asa ca bag o poanta recent citita intr-un cotidian...

 

A sosit sfarsitul LUMII??

Nu te panica!

Vino in Romania!!!

Suntem cu 50 de ani in urma!!!! :cheers:

 

buna asta :D e de la reclama berii bucegi ? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma exprim frumos si fara sa jignesc prea mult ...sunteti nesimtiti . Ce PU>A mea de legatura are un copil , un simplu copil , cu autonomia ? A intrat el aici sa-si ceara pamantul sau ceva? Va luati de el ca scrie prost si ca nu stie limba romana ... a zis clar ca este ungur si nu prea stie romana , a incercat sa se exprime cat de bine a putut . Eu si inca cativa , am inteles din prima ce vrea ...si cam toti ati inteles dar incercati sa pareti smecheri si superiori...si de fapt sunteti niste flegme. Nu va luati de toti pustii care scriu mIRC style sau emo style sau CRET_IN (ca sa nu ma cenzureze site-ul) si va luati de un om care a spus clar ca are lipsuri in "domeniu" , nu pentru ca asa a vazut el ca e cool la McDonald`s ....

 

Sunteti mai mult decat penibili ... si da , astept sa ne certam ...

Hai, frate sa ne certam... Daca tu ma faci flegma te fac si eu...aaa...boratura, sa zicem. Hai sa vedem ce iese. Vad ca e la moda in ultima vreme sa ne certam, pai hai sa ne certam atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, frate sa ne certam... Daca tu ma faci flegma te fac si eu...aaa...boratura, sa zicem. Hai sa vedem ce iese. Vad ca e la moda in ultima vreme sa ne certam, pai hai sa ne certam atunci.

Sunteti penibili, nu stiti decat sa stricati toate topicurile in care un nou venit pe forum pune o intrebare... Perfect de acord cu ce a zis Reverse.

Daca sunteti asa de zmei si de tari in gura, va propun sa va dati intalnire undeva la naiba sa va ia si sa va rupeti acolo in injurii si bataie! Penibililor! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum serios... ce va agitati atata? unii se dau de toti peretii ca se face caterinca pe forum, altii se omoara serios cu autonomia, unii de-abia au intrat pe forum si ne fac morala... Sa mor eu daca mai poti sa te simti bine pe aici. Cum spuneam in alt post pe alt topic a cam luat-o razna fortumu' asta in ultima vreme. A, si cine n-are simtu' umorului sa-si cumpere.

 

--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:29 -------------

Sunteti penibili, nu stiti decat sa stricati toate topicurile in care un nou venit pe forum pune o intrebare...

Daca sunteti asa de zmei si de tari in gura, va propun sa va dati intalnire undeva la naiba sa va ia si sa va rupeti acolo in injurii si bataie! Penibililor! :cheers:

PS Aia cu simtu' umorului ti-o dedic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum serios... ce va agitati atata? unii se dau de toti peretii ca se face caterinca pe forum, altii se omoara serios cu autonomia, unii de-abia au intrat pe forum si ne fac morala... Sa mor eu daca mai poti sa te simti bine pe aici. Cum spuneam in alt post pe alt topic a cam luat-o razna fortumu' asta in ultima vreme. A, si cine n-are simtu' umorului sa-si cumpere.

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:29 -------------</small><br/>

PS Aia cu simtu' umorului ti-o dedic.

Nu gasesc nimic de ras in a te lua de cineva pentru faptul ca nu stie sa scrie corect romaneste, din moment ce nu e limba lui materna! Si poftim, eu sunt ungur pe jumatate. Unii scriu corect, altii mai putin, ce e asa tare in asta?

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc nimic de ras in a te lua de cineva pentru faptul ca nu stie sa scrie corect romaneste, din moment ce nu e limba lui materna! Si poftim, eu sunt ungur pe jumatate. Unii scriu corect, altii mai putin, ce e asa tare in asta?

Bafta! :cheers:

Daca ti-as spune cum ma cheama ai cadea pe spate. Dar ca sa ne lamurim, ca prea vad ca o iei in serios, l-as ruga pe initiatorul topicului sa ne spuna daca e cetatean roman sau nu, ca n-a binevoit sa-si completeze profilul (alta chestie care pe mine ma enerveaza). Si dupa mai vorbim. Daca e roman de nationalitate maghiara si scrie in halul ala n-are nicio scuza. Daca e din Ungaria bravo lui ca "parleste" un pic de romana.

Hai ca uite-asa am devenit iar prea serios si certaret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-as spune cum ma cheama ai cadea pe spate. Dar ca sa ne lamurim, ca prea vad ca o iei in serios, l-as ruga pe initiatorul topicului sa ne spuna daca e cetatean roman sau nu, ca n-a binevoit sa-si completeze profilul (alta chestie care pe mine ma enerveaza). Si dupa mai vorbim. Daca e roman de nationalitate maghiara si scrie in halul ala n-are nicio scuza. Daca e din Ungaria bravo lui ca "parleste" un pic de romana.

Hai ca uite-asa am devenit iar prea serios si certaret.

Nu are nici o legatura daca e sau nu roman. Poa' sa fie si si dintr-un trib de canibali.....atata timp cat are ceva pe 2 roti si a cerut o parere pe forum nu trebuia sa se ajunga la atata cearta.

Si nu cred ca are relevanta cum te cheama pe tine.

Editat de marius45jml
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o legatura daca e sau nu roman. Poa' sa fie si si dintr-un trib de canibali.....atata timp cat are ceva pe 2 roti si a cerut o parere pe forum nu trebuia sa se ajunga la atata cearta.

Si nu cred ca are relevanta cum te cheama pe tine.

Pai asta am spus si eu, ca ne certam din orice. Face unu o glumitza si dupa aia ditamai BUBA.

Si 2: tocmai de-aia nici n-am spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ete na nu mai pot face o gluma pe forum ca-l arde anusul pe reverse si ma face flegma ... mars... oricum fiecare are dreptul la un punct de vedere si nu esti tu in masura sa ne dai noua lectii, nici macar nu ne cunosti ... dpdv politic nu-s de accord cu doleantele lor daca vrei sa o luam serios ... ca la urma urmei tot secuii si ungurii pe care-i vizitezi il voteaza pe nemernicul de Marko&Co, si asta nu stie decat sa sara dintr-o barca in alta, in functie de anotimpul politic ... asa ca lasa-ma cu impresiile de tatic al forumurilor ca pe mine cel putin nu ma impresionezi ... Si poate ne vedem la o intalnire sa ma cunosti mai bine, poate nu ma mai faci flegma de acu incolo... e asa usor sa arunci cu vorbe ...

aaaa da , am uitat ca la tine se termina smecheria ,smardoiala ....acolo e ultimu nivel. asa ti s-a parut tie,ca vreau sa te impresionez? :cheers: ... ma doare in ... de parerea voastra sau de ce credeti despre mine

 

--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 13:02 -------------

Hai, frate sa ne certam... Daca tu ma faci flegma te fac si eu...aaa...boratura, sa zicem. Hai sa vedem ce iese. Vad ca e la moda in ultima vreme sa ne certam, pai hai sa ne certam atunci.

Diferenta e ca tu te-ai simtit lezat iar pe mine nu ma intereseaza ... Dovada este ca mi-ai raspuns tot prin o jignire :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate si acum va mai certati. eu unul recunosc ca am adus si anumite jigniri inutile, poate chiar infantile, pt care mi am cerut scuze. terminati, nu are nici un sens sa va certati. ajutati omul daca puteti daca nu, nu. mai mult de juma' din ce s a scris aici e off topic.

 

Peace! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E forum in limba romana? Este. Nu ma intereseaza etnia sau nationalitatea unui membru al forumului, atata timp cat cere ajutor in mod politicos il ofer. Dar daca nu stie roamenste, de ce nu abordeaza alta limba de circulatie internationala stapanita mai bine? Daca dau peste un topic in engleza, si il pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere scriu. Insa sa nu-mi vina cu scuze ca el e ungur si stie romana, ca s-a mai zis ca or exista si forumuri .hu depsre motociclism.

te-ai gandit vreun moment ca poate nu stie engleza sau alta limba ? ma uitam uimit la colegii mei de clasa care dabea citeau 2 randuri in engleza (in clasa a 12a) si nu erau de la cuca macaii , erau din Bucuresti .

 

Nu toata lumea are diploma de la British Council ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' maghiara o sti? Ce o fi asa de greu in ziua de azi sa inveti macar o limba de circulatie internationala suficient de bine cat sa scrii 2 randuri coerent?

:cheers: chiar stiu indeajuns de mult incat sa ma descurc intr-un burger king din budapesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' sa mor ca nici autonomie nu se poate...

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 20:52 -------------</small><br/>

Da' nici tu nu prea esti pui de dac...sau n-ai pierdut prea mult timp pe la scoala...

Bai da toti v-ati luat scutere?! Sau 90% din scuteristi nu prea le nimeresc cu limba romana?!

 

ma lasi? is pui get beget de dac ... romana 1000/100 si merg la scoala zilnic ... ca sa raspund afirmatiei tale ... dar omul cand e nervos numa la gramatic nu ii sta gandul ... si daca uni se incurca pe site si apasa o alta tasta si intr-un anumit cuvand apare alta litera decat ar trebui nu inseamna ca acea persoana nu stie sa scrie ... doar ca poate s-a grabit ... sau era obosit sau mai stiu eu alte motive ... asa ca pe forumul asta ... ajutati oamenii ... pt ca toti cei care posteaza aici ... asteapta sa fie ajutati nu sa li se analizeze/dezbata/critice limba si gramatica

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 18:26 -------------

Ca sa ma exprim frumos si fara sa jignesc prea mult ...sunteti nesimtiti . Ce PU>A mea de legatura are un copil , un simplu copil , cu autonomia ? A intrat el aici sa-si ceara pamantul sau ceva? Va luati de el ca scrie prost si ca nu stie limba romana ... a zis clar ca este ungur si nu prea stie romana , a incercat sa se exprime cat de bine a putut . Eu si inca cativa , am inteles din prima ce vrea ...si cam toti ati inteles dar incercati sa pareti smecheri si superiori...si de fapt sunteti niste flegme. Nu va luati de toti pustii care scriu mIRC style sau emo style sau CRET_IN (ca sa nu ma cenzureze site-ul) si va luati de un om care a spus clar ca are lipsuri in "domeniu" , nu pentru ca asa a vazut el ca e cool la McDonald`s ....

 

Sunteti mai mult decat penibili ... si da , astept sa ne certam ...

 

Cititi si luati exemplu ... Reverse se vede ca esti mai matur si mai breaz decat restul de pe forum ... esti un exemplu pe care toti ar trebui sa il urmeze ... asa ca nu mai criticati originile ... limba si ajutatii pe cei care va solicita ajutorul ... nu va simtiti mai bine cand stiti ca a-ti ajutat un om decat sa il criticati pe tot felul de teme? Respect Reverse

 

 

Bafta all

Editat de GeorGEBlaCKRidER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma lasi? is pui get beget de dac ... romana 1000/100 si merg la scoala zilnic ... ca sa raspund afirmatiei tale ... dar omul cand e nervos numa la gramatic nu ii sta gandul ... si daca uni se incurca pe site si apasa o alta tasta si intr-un anumit cuvand apare alta litera decat ar trebui nu inseamna ca acea persoana nu stie sa scrie ... doar ca poate s-a grabit ... sau era obosit sau mai stiu eu alte motive ... asa ca pe forumul asta ... ajutati oamenii ... pt ca toti cei care posteaza aici ... asteapta sa fie ajutati nu sa li se analizeze/dezbata/critice limba si gramatica

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 18:26 -------------</small><br/>

 

Cititi si luati exemplu ... Reverse se vede ca esti mai matur si mai breaz decat restul de pe forum ... esti un exemplu pe care toti ar trebui sa il urmeze ... asa ca nu mai criticati originile ... limba si ajutatii pe cei care va solicita ajutorul ... nu va simtiti mai bine cand stiti ca a-ti ajutat un om decat sa il criticati pe tot felul de teme? Respect Reverse

Bafta all

 

il respecti ca vrei sa fi si tu breaz ? sau sa pari si tu mai matur? , sau nu vrei sa fii flegma ca ai postat ? hai ba lasane ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cititi si luati exemplu ... Reverse se vede ca esti mai matur si mai breaz decat restul de pe forum

Bafta all

Ce faci ... cauti anturaj la cel mai " matur si mai breaz decat restul de pe forum "?

 

:D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...