Sari la conținut

O Intrebare


Postări Recomandate

va salut. pe sub capacul alternatorului la cbr f3 trece furtunul de la radiator care e din cauciuc. eu cum mai pierd cate o picatura 2 de ulei pe la garnitura acestea se preling pe furtunul ala si dupa aia jos. vrau sa va intreb daca uleiul afecteaza furtunul ala de cauciuc. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. pe sub capacul alternatorului la cbr f3 trece furtunul de la radiator care e din cauciuc. eu cum mai pierd cate o picatura 2 de ulei pe la garnitura acestea se preling pe furtunul ala si dupa aia jos. vrau sa va intreb daca uleiul afecteaza furtunul ala de cauciuc. ms

 

Nu in secolul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci asta inseamna ca nu tre sa mi fac probleme auzisem la cineva ca uleiul stat pe metrial din cauciuc afecteaza

mare lucru intradevar nu-i face, totusi ar trebui sa faci ceva cu scurgerile alea de ulei, ca nu-i de bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal probleme nu cred ca or sa apara prea repede la capitolul furtun ci la capitolul motor :lol: in ideea sa nu ramai fara ulei :D bafta Eventual pune o tavitza sa il recuperezi asta in cazul in care nu refaci etansarea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor!!!mi am dat jos bordul la mobra ,un cbr pt ca am cateva becuri arse.am gasit problema,dar faza e ca nu gasesc nicaieri becuri de 1,7 wati pt 12 V....am fost magazinele moto nu au,doar sa comand (o sa ma usture la buzunar si in + nu am rabdare pana vin de la honda becurile originale) si am fost si la toate mag de piese auto unde gasesc doar becuri de 1.2 wati la 12 V si sunt mai mici decat soclu in care tre sa le bag.asa ca......va rog o idee,un sfat unde sa mi incerc norocul.....

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...