Sari la conținut

Am culcat-o si eu ...


Remyx
 Share

Postări Recomandate

Domnilor, eu cand sunt conservat nu pot sa trag de volan inainte de a ma asigura, daca nu am timp ma tin de covrig si iau groapa in plin :ok: La vel si pe motor, cu optiunea ridicat in scari , gaz sa ridici fata si WEEEEEEEEEE :ok: iei aer sub roata spate :laugh:

 

Amortizoarele, bucsele si pivotii sunt acolo pentru a-si face treaba, nu sunt sfintele moaste ale bunicii pe care trebuie sa le protejezi cu orice pret. :ok:

 

Faptul ca se uzeaza mai repede in RO este o realitate pe care trebuie sa o ai in vedere cand iti faci bugetul pt masina...dai in judecata primaria, nu tragi orbeste de volan punand in pericol pe altii...de fiecare data cand mi se intapla chestia asta imi doresc sa sa fi fost nu calare pe 200 kile de fier ci cocotat intr-o RABA sau un TANC.Nu s-a asigurat? Trosc!hrrrrrrrrr oops, am trecut cu senila peste capota dvs , scuze domnu' da nu te-ai asigurat ! :laugh: Ati luat masina de 2 zile si nu ati apucat sa-i faceti CASCO?Ce pacat.... Hai la militie sa-ti ia carnetul si cat stam la coada sterg si eu vopseaua aia scumpa, urata si metalizata de pe sina de tren ce o am ca bara de protectie :laugh:

 

80% sau mai multi din soferi nu se asigura cand ocolesc gropile, sau chiar nu le pasa,se cred cu "prioritate de groapa" . Mai ales astia cu Loganuri sau alte masini noi in tipla, nu e vina lor ca si-au vandut si sufletul pentru un credit, dar poate ar fi trebuit sa se gandeasca pe ce asfalt rulaza inainte de a face alegerea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'prioritate de groapa' .. :laugh:

 

In mare ai dreptate cu amortizoarele si bucsele care, asta e, sint consumabile. Problema este ca de multe ori risti sa cazi intr-o groapa si sa ramina roata cu totul acolo, sa-ti sparga baia de ulei , pompa de servo-directie sau alte minunatii pe care constructorul german nu si-a inchipuit ca pot intra in contact cu solul.

Si apoi, sint de acord ca trasul de volan fara asigurare e mojicie curata, dar privind lucrurile cinic : daca dai intr-o groapa CASCO nu-ti plateste nici o dauna, in schimb daca eviti o groapa si julesti pe 'fraierul' de linga tine CASCO iti repara fierul.

 

Am gasit si cazul in care trasul de volan s-ar putea sa nu mai fie chiar nesimtire : cind iti sare un copil / om in fata masinii. Frinezi cit poti si tragi de covrig ca altfel il ai pe constiinta. Chiar si dupa ce se va aproba legea ca tot ce trece ilegal strada se cheama 'road kill', citi oare isi vor putea infrina instinctul de a trage de volan inainte de a se asigura ?

Editat de mihaip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axane, e corect ce spui, dar subconstientul lucreaza ... asa ca atentie pe drumurile cu gropi, baletul e la ordinea zilei ... si da, e macel la baile de ulei de Passat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales astia cu Loganuri sau alte masini noi in tipla, nu e vina lor ca si-au vandut si sufletul pentru un credit, dar poate ar fi trebuit sa se gandeasca pe ce asfalt rulaza inainte de a face alegerea :laugh:

Astia cu loganuri noi bat filmul. Nu toti, bineinteles.

Pe langa ca le protejeaza de parca ar fi sfintele moaste, au un stil de mers care poate fi lejer denumit "logan drivestyle", asortat bineinteles cu plasticele de protectie de pe scaune la 6 luni de la cumpararea masinii...

 

 

V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia cu loganuri noi bat filmul. Nu toti, bineinteles.

Pe langa ca le protejeaza de parca ar fi sfintele moaste, au un stil de mers care poate fi lejer denumit "logan drivestyle", asortat bineinteles cu plasticele de protectie de pe scaune la 6 luni de la cumpararea masinii...

 

 

V

Pungile alea de pe scaune au un rol bine definit. Habar nu aveti cat de placut trebuie sa fie vara sa te asezi pe o punga d'aia dupa ce masina a stat in soare 2-3 ore.

 

Lasa, noi sa fim sanatosi ... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pungile alea de pe scaune au un rol bine definit. Habar nu  aveti cat de placut trebuie sa fie vara sa te asezi pe o punga d'aia dupa ce masina a stat in soare 2-3 ore.

 

Lasa, noi sa fim sanatosi ...  :laugh:

Aici ai dreptate,incubator :laugh:

@Axa cu Scame ai dreptate cu tancul :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in schimb daca eviti o groapa si julesti pe 'fraierul' de linga tine CASCO iti repara fierul.

 

Mda....si daca "fraierul de langa" sunt eu si am mari sanse sa imi rup gatul ca tu nu vrei sa-ti sara smaltul de pe pivoti, dam vina pe asigurari, nu??? . :laugh: Aici revenim la faza cu tancul. Tancul ar trebui sa fie in permanenta langa fiecare motociclist....nu se asigura ala din fata , care si-ar lua masina in brate sa o treaca groapa, tu franezi si tancul nu, ii da inainte :D Propun sa se dea cate un tanc fiecarui motociclist, da cate unul sa ajunga la toti :laugh:

 

 

P.S. Nu dau doi bani pe baile de ulei de Passat, in schimb pe scafarlia mea da :laugh:

Daca nu le convine - sa-si aia Aro, Land Rover sau orice cu garda mai sus, nu masina de fitze :ok: Ma tavalesc pe jos de ras cand ii vad p-astia cu spoilere coborate la asfalt cum le fac zob la gropi si borduri :ok: E ca vorba aia cu tichia de margaritar, daca iti iei asa ceva pt drumurile de la noi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce categorie iti trebuie pentru tanc si cit costa scoala ? (Of course nu vreau sa fac armata la blindate :laugh: )

Am auzit ca Svartenegher are tanc , da l-au obligat sa-i puna roti in loc de senile .. cred ca i se trage de cind l-a fugarit ala cu camionu in terminator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu le convine -  sa-si aia Aro, Land Rover sau orice cu garda mai sus, nu masina de fitze  :laugh: Ma tavalesc pe jos de ras cand ii vad p-astia cu spoilere coborate la asfalt cum le fac zob la gropi si borduri :ok: E ca vorba aia cu tichia de margaritar, daca iti iei asa ceva pt drumurile de la noi :laugh:

Axa, e la fel de valabil si pentru noi. Daca nu ne place ca dau conservele peste noi cand suntem cu moto pe strada, sa ne luam masina (sau tanc :ok: ). Nu?!

 

Ca sa nu mai zic ca un matiz are toate sansele sa ramana fara o roata trecand direct printr-o groapa care tie nici nu-ti da emotii cu dominatoru'...

 

Fata de restul cazurilor in care conservatii nu se asigura, asta mi se pare de inteles (nu de scuzat, dar de inteles).

Editat de cmatei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...