Sari la conținut

Zona Vitan - Mall


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne vedem si noi azi la 8 vitanistii macar la bere sa mai vb :drink:

 

Se stie!la 7 juma la garaj,la 8 la PHD in parcare.RIP pt cei doi care s-au stins sambata dimineata :wink:.Ieri am facut Brasovul ala si m-am intors noaptea.E o adevarata aventura valea Prahovei noaptea,gropi)cratere pe toata latimea drumului),asfalt udat prin localitati(statiuni chipurile),aglomeratie de duminica,serpentine,intuneric bezna,a fost o adevarata relaxare drumul de intoarcere :D.Acu si partea buna,a fost o vreme minunata la dus.Am prin si o ora de bronz in poienita :D,a fost si liber,centura ploiestului terminata si f buna.So...o plimbare f frumoasa si pe deasupra si utila(mi-am testat un pic calitatile de motorist nocturn pe serpentine offroad cu vitezana).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, mentosane, de ce n-ai zis? ca poate veneam cu tine :wink:

Te-am purtat cu mine in gand!Chiar langa imaginea pudelului ala jucaus atat de drag tie care a aparut intr-o zi calduroasa de februarie taman sub rotile tale :drink:.Apropos...inca il caut pe fraier dar s-a cam dat la fund.N-a mai agresat pe nimeni.Burebista iesi diseara in Alter?

Mesaj completat

Te-am purtat cu mine in gand!Chiar langa imaginea pudelului ala jucaus atat de drag tie care a aparut intr-o zi calduroasa de februarie taman sub rotile tale smile.gif.Apropos...inca il caut pe fraier dar s-a cam dat la fund.N-a mai agresat pe nimeni.Burebista iesi diseara in Alter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Precum unii dintre voi ati vazut pe forum s-a deschis un topic de catre presedintele AMR, Dan Popescu (personal nu il cunosc, nu stiu cine este, nu sunt membru AMR, doar am luat legatura cu el telefonic ieri) care a depus cerere la primaria capitalei pentru aprobarea unui mars in data 27.03.2010 (SAMBATA) incepand cu ora 10:00 din fata Casei Poporului pana in Baneasa si care mai mult ca sigur se va organiza.

 

Pe langa tristetea pe care am simtit-o (poate cu totii cred) referitor la tragedia din week-end-ul trecut in care si-au pierdut viata 2 motociclisti, am decis (SINGUR) ca un lucru bun ar fi ca pe langa acest mars "al sigurantei motociclistilor" s-ar putea desfasura si un protest impotriva drumurilor jalnice pe care circulam, astfel luand legatura cu cineva care a sponsorizat inscriptionarea a aproximativ 200 de tricouri cu urmatoarele mesaje:

Spate: FARA GROPI = VIATA!

Fata: TAXE PLATITE - GROPI CARPITE (+ logo sponsor)

 

Nu stiu daca sunt tocmai cele mai bune mesaje, sau cel mai corect mod de protest, dar cred ca este necesara si participarea noastra.

 

Pe aceasta cale va rog pe cei ce vor sa participe din zona sa isi anunte prezenta, fara alte comentarii sau bascalii, eventual sa ma ajute cu transportul si distribuirea tricourilor.

 

Consider ca si prin participarea noastra s-ar transmite mesajul mai mult sau mai putin pentru clasa politica, pentru ceilalti cetateni care ne-ar putea sustine, etc, mesaj ce va fi mai mult sau mai putin convingator in ceea ce priveste subiectul drumurilor pe care mergem, dar consider ca intotdeauna exista un inceput pentru toate, chiar si pentru niste drumuri civilizate.

 

Cu acest prilej cred ca e binevenit sa ne mai revedem intre noi, mai schimbam o vorba, mai uneltim o plimbare etc.

 

Eu o sa fiu prezent incepand cu 9.30 SAMBATA in fata Casei Poporului

 

Cei ce doresc sa ma ajute ma pot contacta la telefon 0722445585

 

PS. TRICOURILE SUNT DEJA IN LUCRU SI NU POT MODIFICA TEXTELE

 

Diseara (dupa 6) ajung la garaj si o sa stau ceva, astfel o sa avem timp sa discutam mai mult :rose:

Editat de maxx40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Precum unii dintre voi ati vazut pe forum s-a deschis un topic de catre presedintele AMR, Dan Popescu (personal nu il cunosc, nu stiu cine este, nu sunt membru AMR, doar am luat legatura cu el telefonic ieri) care a depus cerere la primaria capitalei pentru aprobarea unui mars in data 27.03.2010 (SAMBATA) incepand cu ora 10:00 din fata Casei Poporului pana in Baneasa si care mai mult ca sigur se va organiza.

 

Pe langa tristetea pe care am simtit-o (poate cu totii cred) referitor la tragedia din week-end-ul trecut in care si-au pierdut viata 2 motociclisti, am decis (SINGUR) ca un lucru bun ar fi ca pe langa acest mars "al sigurantei motociclistilor" s-ar putea desfasura si un protest impotriva drumurilor jalnice pe care circulam, astfel luand legatura cu cineva care a sponsorizat inscriptionarea a aproximativ 200 de tricouri cu urmatoarele mesaje:

Spate: FARA GROPI = VIATA!

Fata: TAXE PLATITE - GROPI CARPITE (+ logo sponsor)

 

Nu stiu daca sunt tocmai cele mai bune mesaje, sau cel mai corect mod de protest, dar cred ca este necesara si participarea noastra.

 

Pe aceasta cale va rog pe cei ce vor sa participe din zona sa isi anunte prezenta, fara alte comentarii sau bascalii, eventual sa ma ajute cu transportul si distribuirea tricourilor.

 

Consider ca si prin participarea noastra s-ar transmite mesajul mai mult sau mai putin pentru clasa politica, pentru ceilalti cetateni care ne-ar putea sustine, etc, mesaj ce va fi mai mult sau mai putin convingator in ceea ce priveste subiectul drumurilor pe care mergem, dar consider ca intotdeauna exista un inceput pentru toate, chiar si pentru niste drumuri civilizate.

 

Cu acest prilej cred ca e binevenit sa ne mai revedem intre noi, mai schimbam o vorba, mai uneltim o plimbare etc.

 

Eu o sa fiu prezent incepand cu 9.30 SAMBATA in fata Casei Poporului

 

Cei ce doresc sa ma ajute ma pot contacta la telefon 0722445585

 

PS. TRICOURILE SUNT DEJA IN LUCRU SI NU POT MODIFICA TEXTELE

 

Diseara (dupa 6) ajung la garaj si o sa stau ceva, astfel o sa avem timp sa discutam mai mult :rose:

 

 

 

PREZENT.............100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burebista,esti mai activ acum decat cand erai intreg!hai si tu cu noi.Te iau pasager.Te las sa pui tu frana spate sa poti tine picioru intins.Te bagi?Sper sa se stranga cat mai multa lume.Eu sunt acolo 100%

 

pai cand eram intreg eram activ pe sosele...acum o ard aiurea pe forum, ce draq sa fac? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios vorbind,cand revi?ce se aude cu picioru?cand o sa poti sa-l pui dupa ceafa cum faceai inainte?

 

 

nush cand revin, cred ca pe la sfarsitul verii...tu te mai tii de cuvant cu cainele ala? mi-ai promis ceva...sau mi-l faci cadou de paste? bwahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VESTI NOI - MARSUL ESTE AUTORIZAT de Primarie

 

ANULTUL ESTE URMATORUL!

 

 

ATENTIE TOCMAI S-A SCHIMBAT LOCATIA DE INTALNIRE deoarece in fata Casei Poporului este ocupat de o expozitie.

 

 

INTALNIREA VA FI LA PARCUL CAROL in FATA, adica in parcarea cu fantana de pe Bulevarul Marasesti a se vedea harta atasata.

 

Traseul va fi PARCUL CAROL, BD MARASESTI, UNIRII, UNIVERSITATE, ROMANA, AVIATORILOR, CHARLES DE GOULE, ARCUL DE TRIUMF, SOS BUCURESTI-PLOIESTI, BANEASA, PARCARE IKEIA.

 

ORA DE INTALNIRE 9:30

post-16443-1269512789_thumb.jpg

Editat de maxx40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca traseul e impus de autoritati alfel nu imi explic cum putem face un mars pt siguranta motociclistilor si pentru imbunatatirea drumurilor fara a face o oprire in fata primariei.aste era un MUST!dar e bine si asa oricum.ramane sa organizam ceva inopinat altadata.sper sa fim cat mai multi tinand cont ca e sambata totusi,nu vom putea auzi scuze prea multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce este anuntat marsul autorizat numai aici?!!!!

 

Nu sunt gica contra, dar nu am mai gasit in alt topic!

 

 

Mesaj completat

De ce este anuntat marsul autorizat numai aici?!!!!

 

Nu sunt gica contra, dar nu am mai gasit in alt topic!

 

 

acum scrie si in topicu principa ..........

 

 

www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=498598&st=220

.

HAI LA PROSTEST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...