Sari la conținut

Suzuki Gsx 600f Katana 1993


radugti
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Tocmai am cumparat o Katana si am mers de cateva ori cu ea. Prima data am crezut ca are joc in furca pentru ca atunci cand tin frana pe loc si imping usor de motocicleta fata-spate are un mic joc. Pana la urma mi-am dat seama ca nu era de la furca ci de la discurile de frana care au un mic joc (se simte si la mana). Jocul este intre partea fixa a discului care se prinde de roata si partea de frictiune, pe care calca placutele. Intre aceste doua parti sint un fel de ... nituri rotunde de prindere a celor doua parti. Intrebarea mea este daca acest joc este normal si daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema.

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine are un mic joc, dar nesesizabil totusi decat la o privire / pipaire foarte atenta.

Discurile sunt prinse pe niste tamburi de cauciuc, acu nu stiu cat de mult trebuie sau nu trebuie sa joace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa faci un topic sa intrebi trebuie sa mai cauti si tu ... ca a mai fost un topic asemanator deschis acum circa o luna poate chiar mai putin, in care s-a vorbit mult despre acest lucru ...

 

 

--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 20:54 -------------
/index.php?showtopic=184933

 

--- Mesaj completat în 27 Mar 2008 21:00 -------------
/index.php?...84&hl=frana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...