Sari la conținut

Folie Parbriz


Postări Recomandate

cine a mai facut treaba asta acasa si cine a reusit? eu am incercat cu autocolant mai subtire si mai elastic decat folia auto si am crezut ca mor de nervi la ce cute a facut. de vopsit ma tem sa-l vopsesc ca daca nu o fac bine si trebuie inlaturata vopseaua am puso. stie cineva vreo modalitate (de facut acasa)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folia auto nu prinde pe plasticul de la parbrizul moto. A incercat un amic care se ocupa cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folia auto nu prinde pe plasticul de la parbrizul moto. A incercat un amic care se ocupa cu asa ceva.

si eu am fost mai demult cand aveam un rs sa ii pun folie pe parbriz in autovit la baietii aia si au spus ca nu merge,iar daca il vopsesti se face asa o culoarea d aia inchisa urata,acum nu shtiu cum e treaba cu spray urile acelea transparente dar cel mai bine iti cumperi un parbriz ce culoare vrei tu,decat sa risti tu sa l strici pe al tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce iti trebuie parbriz colorat? Daca il colorezi nu mai ai nevoie de el decat pentru vant.

dar ai impresia ca ma pot lasa atat de tare incat sa vad drumul la 200/ora prin parbriz :( ?????niciodata nu am facut asta si nici nu cred ca se poate mai ales ca am 1,85 :ok: deci pt mine rolul parbrizului e doar sa nu te bata vantu-n piept si estetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ....cu folia m-am convins si + de asta nimeni nu se baga ca geamurile sunt concave. l-am vopsit cu spray lucios dupa care l am frecat cu o solutie abraziva(pt a fi peste tot aceeasi stralucire si culoare fluenta pe toata suprafata lui) si de dat luciu ( crystal wax). a iesit bine :ok: ms de sfaturi baieti :(

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Apr 2008 14:29 -------------</small><br/>:ok:( nu reusesc sa pun si o poza se incarca numai 10%

post-28331-1207049009_thumb.jpg

Editat de cristicbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ai impresia ca ma pot lasa atat de tare incat sa vad drumul la 200/ora prin parbriz :( ?????niciodata nu am facut asta si nici nu cred ca se poate mai ales ca am 1,85 :ok: deci pt mine rolul parbrizului e doar sa nu te bata vantu-n piept si estetic.

 

Daca nu te poti tu lasa cu capul sub parbriz la 200, la 185 cm ai tai eu ce sa ma zic la 192? Ma rog, cum vrei tu. .dar la 200 mai bine stai cu capul la cutie (adica cu barbia pe rez.) si ochiu prin parbriz. .daca ala e mov si dat cu smirghel, atunci stai cu ochii peste el, dar sa nu te plangi la destinatie ca te doare ceafa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te poti tu lasa cu capul sub parbriz la 200, la 185 cm ai tai eu ce sa ma zic la 192? Ma rog, cum vrei tu. .dar la 200 mai bine stai cu capul la cutie (adica cu barbia pe rez.) si ochiu prin parbriz. .daca ala e mov si dat cu smirghel, atunci stai cu ochii peste el, dar sa nu te plangi la destinatie ca te doare ceafa.

ai dreptate dar dak foloseam parbrizu pt a ma uita prin el la viteze mari normal k nu-l mai vopseam asa stau cu ochii la 5 cm deasupra de buza aia de sus al lui si-si face treaba bine ca viteze mari ca arunca bine aerul peste casca si nu merg deocamdata cu viteze de 200 ora atat de mult incat sa ma plang ca ma doare ceafa. numa bine

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 12:21 -------------

Daca nu te poti tu lasa cu capul sub parbriz la 200, la 185 cm ai tai eu ce sa ma zic la 192? Ma rog, cum vrei tu. .dar la 200 mai bine stai cu capul la cutie (adica cu barbia pe rez.) si ochiu prin parbriz. .daca ala e mov si dat cu smirghel, atunci stai cu ochii peste el, dar sa nu te plangi la destinatie ca te doare ceafa.

ai dreptate dar dak foloseam parbrizu pt a ma uita prin el la viteze mari normal k nu-l mai vopseam asa stau cu ochii la 5 cm deasupra de buza aia de sus al lui si-si face treaba bine ca viteze mari ca arunca bine aerul peste casca si nu merg deocamdata cu viteze de 200 ora atat de mult incat sa ma plang ca ma doare ceafa. numa binepost-28331-1207128074_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ai impresia ca ma pot lasa atat de tare incat sa vad drumul la 200/ora prin parbriz :( ?????niciodata nu am facut asta si nici nu cred ca se poate mai ales ca am 1,85 :ok: deci pt mine rolul parbrizului e doar sa nu te bata vantu-n piept si estetic.

Eu am 1,87 si ma ascund dupa el fara probleme. Si al meu era matuit, dar l-am dat cu polish fin si apoi cu ceara auto si a iesit de nu-mi venea sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...