Sari la conținut

Aprilia RS 125 vs Cagiva 125 mito


Postări Recomandate

Dupa parerea mea Aprilia RS 125 e mai atractiva si nu te-ai face de ras cu ea cum de altfel nu te faci de ras nici cu Cagiva,ce-i drept are un demaraj cam...dar merge

daca vrei sa vezi un test comparativ cu ele ia-ti Univers Moto din mai sa afli mai multe :laugh:

post-10-1116697777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

dupa mine aprilia e mai frumoasa...dar deja are prea multa lme....si am auzit ca exista si niste probleme la ele....cagiva in skimb....arata f bine...si avand un raptor care are acelasi motor ca mito...pot sa zic ca nu am avut nici o problema cu el...deci m`as axa pe mito....acu` fiecare cu ce`i place...

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu incap bine pe RS (nu imi intra genunchii in scobiturile de la rezervor); RS e si mai jos si cred ca si mai usor. Pe Mito stau perfect, dar e un pic mai greu. Vorbesc aici de RS '98 si Mito '94. Deci daca esti mai inalt, e si asta un asprect de luat in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

deoarece am cagiva, votez cagiva. Ambele sunt faine, dar la ultimul model de la aprilia,nu imi plac carenele, mi se parea mult mai faina, cea care are gaura in carena de aerisire la radiator...sper ca ati inteles ce am vrut sa spun. bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

rs a prins bine la public si datorita banilor, mai ales acum vreo 10 ani era mult mai ieftin decat un mito, si si-a mentinut diferenta de pret, daca ar fi fost sa imi cumpar ceva nou, as fi optat si eu pentru aprilia deoarece diferenta dintre mito si rs este destul de simtitoare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...