Sari la conținut

Catalog Motolife 2008


skorpion
 Share

Postări Recomandate

azi l-am luat si eu. fata de cel de anul trecut, mai multa informatie, mai multe poze :angryfire: .

 

dar modul de prezentare mi se pare mult mai bun cel de anul trecut, pe categorii de moto (chopper-cruiser/sport/stradale/enduro/etc.), cu marginile paginilor colorate diferit, era foarte usor de gasit un anume model si de facut comparatii cu altele.

 

prezentarea tuturor modelelor unei marci asa de-a valma (ca anul asta) face dificila compararea unor modele din aceeasi categorie, de marci diferite. in cataloagele auto se prezinta asa masinile, dar la fiecare model se face trimitere la masinile din aceasi clasa ale altor marci.

 

sa zicem ca cineva vrea sa-si ia un super-sport de 600 cmc, ii va fi greu si sa afle toate marcile care au un astfel de model, iar apoi sa le compare intre ele (tip motor, putere, pret, etc.) va fi si mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca in moto life era un concurs cu premiul I - Aprilia RS ?

 

vezi ca concursul se mai gaseste si in revista Hustler. .. ia vezi gasesti si genunchere pe acolo?

Editat de foxy03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca concursul se mai gaseste si in revista Hustler. .. ia vezi gasesti si genunchere pe acolo?

 

Nu frecventez revistele la care tu ai abonament

 

P.S. : ti -am reparat genunchirele, au arici Nou !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult :hurt:

:bigstar:

cu placere :finger: . iar daca ai pus talon de concurs, succes la extragere! ar fi oricum frumos ca aprilia sa fie castigata de un user de pe forum.

 

 

 

 

revin la catalog cu alte cateva critici (sper sa nu se supere editorii, ci doar sa tina cont, daca li se par pertinente observatiile la viitorul nr. :baldy: ). deci:

 

1. am spus deja ca nu imi place modul de prezentare, adica nu pe categorii, ci pe marci. nu revin, am argumentat.

 

2. chiar si in cadrul aceleiasi marci, macar daca erau prezentate motoarele pe categorii, adica toate cruiserele, apoi toate sportivele, naked, etc.

daca vrei sa vezi toate motoarele cruiser/clasic de la honda de ex., ca sa le compari (si eventual sa alegi cel mai potrivit ca putere, cmc, dimensiuni), unul e la pag. 78, apoi urmeaza alte 21 modele din alte categorii si apoi la pag. 87 alt cruiser, urmeaza inca alte 10 modele, iar 2 cruisere la pag. 91... :moron:

 

3. sunt o multime de modele cu pretul N.C. inteleg ca importatorii nu au comunicat pretul, dar nu se putea pune de ex. pretul neoficial, luat din alte surse? fara pret chiar nu ai cum sa compari un motor cu altul.

de altfel sunt si multe date cu mentiunea N.C. din prezentare :moto:

 

4. o neconcordanta intre modelul prezentat in catalog si acelasi model prezentat in revista motolife mi-a sarit in ochi, fiind ultimul nr. (66), respectiv scuterul vespa GTV. in revista are farul pe aripa fata, in catalog sus, pe ghidon :peace: iar saua este diferita, din 2 parti in revista, dintr-o bucata in catalog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut catalogul acum 1 saptamana la un peco din Brasov, l-am rasfoit sa gasesc R125 si l-am gasit, nu am avut timp sa-l iau atunci ca ma grabeam, in urma cu 2 zile l-am luat din Targoviste dar nu am mai gasit in catalog modelul R125...

De ce?Pentru ca este facut gresit, paginile 147-170 se repeta de vreo 2 ori, si in plus de la 170 sare la 196...Poate am fost eu ghinionist.

Am amandoua cataloagele,2007 si 2008, cel de anul trecut mi se pare ca a fost facut mai bine, dar in plus asta are mai multe modele si cotatiile second hand...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, daca esti din Bucuresti: Vatra Luminoasa, nr. 87. Il dai pe cel nashpa si primesti la schimb unul bun.

 

Respect!

Nu prea am timp sa fac asta, nu este o necesitate asa ca nu are nimic, am postat aici ca sa stie si cei de la Moto Life ca au mai fost unele probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...