Sari la conținut

Cazatura...12.04.2008 Soseaua Oltenitei


ghost_rider_88
 Share

Postări Recomandate

Dupa nick si motor m-am cam lamurit cum ai cazut.De asta lumea incepe cu motoare mici,si aduna experienta.Numai la noi 600 cmc e de incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mei... totusi nu s-a spus cum a luat-o razna motoreta...

 

Ti-a luat-o razna sub poponetz, ai bagat mana in gaz si ai pierdut aderentza la spate...

Ti-a dat "lovituri" puternice ghidonul... ai avut boblaj de la ceva, o denivelare...

 

Poti sa ne spui mai detaliat, daca ai retinut bineinteles...

motoru l-am simtit ca se duce de spate...si...in secunda doi eram pe jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca afara sunt 20-25 grade celsius asta nu inseamna ca asfaltul s-a incalzit sa faca priza buna cu pneurile. Parerea mea e ca tu ai bagat mana in gaz destul de tare, iar cand ai vrut sa revii pe banda ta te-ai aplecat putin, ai prins si marcajul, erai si cu mana in gaz si uite cat de usor e sa intri in voblaj. Sunt curios daca in momentul in care ai simtit motocicleta ca se misca haotic, ai lasat acceleratia?! Mai multa atentie data viitoare :bigstar:

Editat de MAD_BIKER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nick si motor m-am cam lamurit cum ai cazut.De asta lumea incepe cu motoare mici,si aduna experienta.Numai la noi 600 cmc e de incepatori.

 

La nemti baietii incep pe miare. 600 sunt considerate pt fete... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nimic...motoru e zgariat putin...da asta se rezolva...

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 15:19 -------------</small><br/>

Nu m-a ajutat "Iubitorul" de motociclisti pentru ca atunci cand am re-intrat pe banda era ceva distanta intre mine si el...si omu` chiar a fost de treaba adica dupa ce am cazut a oprit si m-a intrebat daca e totu ok...

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 15:23 -------------</small><br/>

aici ai dreptate...asta am facut...m-am grabit putin pentru ca venea masina din fata si nu am apreciat prea bine dinstanta in sensu ca am zis ca trebuie sa depasesc repede ca e timpu cam scurt...dar era timp si pentru o depasire in care sa nu bag mana prea mult in gaz...

Nici o data nu te mai grabi sa depasesti pina nu esti sigur ca ai timp suficient, nu face aceeasi greseala ca multi care depasesc din fata de pe contrasens si tebuie sa frinam noi ,pentru a le da timp sa nu ne ia in bot.Si atentie, acum sunt destule conserve puternice, care vin din fata de multe ori cu mare viteza.Nu va hazardati la depasiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit nimic.., m-a gandeam (si e chiar dureros cand fac lucrul acesta), nu cumva motoreta ta sufera de astenie nervoasa si o fi avut ameteli?! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...