Sari la conținut

Ce Vreau?


mdm
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Mda...plictisitor Transalp-ul(nu tu surubareala)! :angryfire:

 

Vreau un motor cu ceva din urmatoarele:

 

-sa pot merge preponderent off-road, si ...pe drumuri cu noroi,distruse, care sa tinda spre impracticabilitate... :angryfire: ;

-sa fie agresiv(sa nu vreau ceva mai puternic);

-sa aiba o greutate de cca.130kg;

-inmatriculabil,sa pot face si-un ,,touring'' de max.100km;

-fiabil;

-sh,la un pret de cca.2500 de euro(plus,minus,da' mai mult minus :angryfire:-glumesc,trebuie sa mi se puna pata )

 

Pana acum mi-a atras atentia o Yamaha xt 600(zilele astea sper sa-l ,,pacalesc'' pe proprietar pentru a i-o calarii).I-am vazut ca plus saua ceva mai lata prin comparatie cu Yamaha wr450,ktm...

 

Deci,ce alte motoare s-ar incadra in ceea ce vreau (ar merge si supermoto?)?

De la Honda ce-ar fi? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XT e cam greu pt ce zici tu ca vrei. Cifra de 100km cu un plin e cam tipic pt motoare enduro gen KTM, insa iti recomand honda XR 400. Se incadreaza si in buget si e si fiabila. Nu am avut personal insa m-am tot interesat in ultimele sapt ca si io vreau sa-mi iau, si multa lume il lauda.

 

Sau daca vrei ieftin, gasesti sub 1500 EUR un XT vechi, o sa fie greu (170kg), dar ii bun de frecat, ii tragi niste cauciucuri de off si esti ok. Rezervor maricel, 15 L, pe sosea cu gume de sosea daca nu-i dai in gura consuma 4, 5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu uita de varianta suzuki 400 drz.."plictisitoare"cum zici tu la surubarit,sea lata,consum mic,poti face cu ea tot ce ai scris acolo si mai ales ca pretul fata de un ktm este muuuult mai mic..

bafta la achizitie :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sugestii!

 

...mda,ma puneti la cam multe drive-teste... :angryfire:

 

Astazi m-am plimbarit nitel cu xt 600(prin amabilitatea unui forumist).

Am fost placut impresionat de catre manevrabilitate(deh,greutate mult mai mica fata de Transalp),estetica.

Pentru mine ramane una dintre optiuni,urmand a vedea (chiar testa,ceea ce-i foarte important din al meu punct de vedere) si alte marci.

Mental,am ceva ,,ramasite'' de la Transalp ,vazand ingustimea seii de la KTM,XR ,Suzuki si ce-ati mai recomandat voi ...

Am o usoara afinitate catre fiabilitatea marcii Honda,care s-ar putea sa nu fie reala.

 

Care ar fi minusurile unui xt 600 fata de celelalte sugestii?

Dintre celelalte enuntate de catre voi, care s-ar detasa fata de xt printr-o putere mult mai mare,precum si printr-o greutate ,,micuta''(din punctul meu de vedere , este foarte important raportul dintre putere/greutate)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre toate modelele de mai sus, XT-ul e cel mai greu si cel mai putin "de teren". Are 170kg. Cred ca cel mai simplu ar fi sa cauti date despre toate (gasesti in 10 min pe net) si gata. Personal as opta pentru ttr (deh...fan yamaha) dar are numai kickstarter...mare problema. DRZ400 dc vrei nou e pe departe cea mai buna solutie, Ktm LC4...e Ktm si asa mai departe.

 

Totusi, ca posesor de XT, pot spune ca e un motor super...dar nu pentru ce vrei tu, e mai mult de drum :bigstar:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...