Sari la conținut

Si uite motorul...


ALO
 Share

Postări Recomandate

m-a prins ploaia, a stat motorul in ploaie si tot asa....=> mi-a ruginit lantul in urma celor scrise mai sus. (evident ca din vina mea ca nu am avut grija)

 

azi mi-am luat un spray de lant, PUTOLINE - o porcarie. de obicei folosesc REPSOL si am fost foarte multumit dar acum nu am gasit si l-am luat pe asta. in afara de faptul ca sare ca dracu, mi-a muradarit janta si nu numai, este si mai scump decat REPSOL.

 

voi ce folositi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricare spray sare, d-asta e recomandat sa-l reimprospatezi regulat.

Eu folosesc Shell Advanced. Dar la vitezele cu care merg, zboara repejor.

Din fericire lasa un strat subtire pe lant. Numai sa nu il atingi cu degetele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai zis nimic de "micutza": km, de unde, la ce bani!

Si cel mai important: cat baga la ora!!!!!

S-o stapanesti sanatos, CBR-ul F e o motocicleta foarte frumoasa si reusita!!!

:rusinica:

225005[/snapback]

 

 

merci de urare

 

pai nu am mai zis nimic ca deja nu mai este noua la mine. o am de patru luni, am facut aproape 6000 km cu ea, am dat 4000 Euro cand am luat-o, si merge impecabil.

 

acum vreau sa schimb uleiul si nu stiu ce sa fac: sa il schimb singur sau sa dau bani mai multi si sa il schimb la service?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ti-am zis si "live": prima oara du-te la service si vezi ce si cum se intampla. Daca vezi ca ai priceput, data viitoare incerci tu singur. Altfel... e aiurea sa iti bagi degetle unde nu stii :unsure:

 

Parerea mea :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la Autozone - schimbul e gratis (manopera ) iar ca ulei iti recomand 15 w 50 Motul 5100 pentru perioada calduroasa .

226657[/snapback]

 

merci de sfat mestere....mi-a zis andrei ca trebuie sa muncesti un pic la motor....ce dracu' ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija pe stirbei voda ca sta radar la intersectia cu popa tatu cu spatele, si daca va ia vine dupa voi. Nu prea ai cum sa scapi de el ca iti ia numarul si daca nu te opreste atunci iti vine amenda acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi am fost pana la Buzau si am ales varianta prin Ploiesti...cea mai mare greseala pentru ca drumul este infect prin Bucov. La intoarcere in schimb, am venit pe E85, a fost minunat. Acum 2 sapt. am fost la manastirile din Bucovina dar nu cu motorul si tot pe E85; Se circula foarte bine si vitezele cu care poti rula sunt rezonabile.

 

Ref. la motor, EXCELENT. Nu am nimic de reprosat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am aceeasi parere despre CBR-ica al meu ; ma batea gandul sa il dau sa imi iau ceva mai nou ( l-am dat la vanzare si am avut pret bun pe el ) - dar stand strimb si gandind drept mi-am dat seama ca e tot ceea ce am nevoie - deocamdata .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

eu fac parte dintre cei care tin motorul in garaj la 20 grade cand sunt sub 0 grade afara.

 

mai sunt vreo 2 luni si il scot, iar primul drum o sa fie la service la Honda unde voi schimba uleiul, cauciucurile, filtru de aer si voi face o mica curatare a carburatorului...

 

cam asa ma pregatesc de noul sezon in care sper sa ma bucur cat mai mult de vreme buna si sa nu mai fie cum a fost anul trecut (extrem de ploios)

 

voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...