Sari la conținut

Yamaha Ybr 250


radu_ghfx
 Share

Postări Recomandate

L-am vazut :P F fain!! Din pacate eu nu am cum sa pun asa ceva fiindca se pare ca tipul cu service-ul este doar pt Bucuresti... Si ca sa il montez singur... degeaba il cumpar... ca nu ma pricep la asa ceva

 

daca vrei te ajut eu cu niste info si eventual poze.

presupun ca exista un motorist in timisoara care se pricepe cat de cat la electrica.

 

azi mi-am comandat o pereche handguards cica in 10 zile le am

pret 90eur cu tva + 25eur to cu tva ptr leduri

 

 

le astept ca pe painea calda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 409
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

de venit au venit dar fara leduri si le-am refuzat ptr ca erau incomplete

cica o sa vina si ledurile dar nu stiu cand, oricum momentan nu sunt pe stoc

 

ptr ca handguard-urile erau incomplete, le-am refuzat si astept sa vina complete conform comenzii.

intre timp mi-am luat ceva ptr vreme rece.

atasez ceva poze.

chiar sunt bune pe vremea asta. tine vantul si apa la distanta de maini. cred ca daca mai adaug si manere incalzite pot sa merg si la temperaturi mai joase.

 

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de venit au venit dar fara leduri si le-am refuzat ptr ca erau incomplete

cica o sa vina si ledurile dar nu stiu cand, oricum momentan nu sunt pe stoc

 

ptr ca handguard-urile erau incomplete, le-am refuzat si astept sa vina complete conform comenzii.

intre timp mi-am luat ceva ptr vreme rece.

atasez ceva poze.

chiar sunt bune pe vremea asta. tine vantul si apa la distanta de maini. cred ca daca mai adaug si manere incalzite pot sa merg si la temperaturi mai joase.

 

 

este tare echipamentul, de unde l-ai cumparat si cat costa, n-am mai vazut asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este tare echipamentul, de unde l-ai cumparat si cat costa, n-am mai vazut asa ceva

 

 

Mai gasesti la astia : http://www.olivers.ro/shop/product.php?productid=16271

Dar aice sunt scumpe rau.

Eu le-am cumparat cu 160ron de la un amic dar dupa aceea gasisem pe net la 140ron undeva in nordul tarii si nu mai gasesc magazinul sa-ti dau linkul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la prima revizie nenea mecanicul mi-a umblat la asta dar nu am vazut cum si unde.

Promit ca ma informez si o sa-ti raspund.

 

Ptr cand va fi nevoie de schimbat placute de frana sa stiti ca ce avem pe motor sunt NISSIN cod: 2P212.

Eu am dat pe set 100ron cu tot cu montaj.

Putem pune si Brembo cod 07YA22 la pretul de 140-150ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la prima revizie nenea mecanicul mi-a umblat la asta dar nu am vazut cum si unde.

Promit ca ma informez si o sa-ti raspund.

 

Ptr cand va fi nevoie de schimbat placute de frana sa stiti ca ce avem pe motor sunt NISSIN cod: 2P212.

Eu am dat pe set 100ron cu tot cu montaj.

Putem pune si Brembo cod 07YA22 la pretul de 140-150ron

 

saint, multumesc pentru dorinta de a ma ajuta;

 

cred insa ca nu este ea devina, ci frigul de afara, deci nu cred ca mai are rost sa umblu dupa chestia asta.

 

despre placutele de frana, daca este in garantie, avem voie sa umblam daca este in garantie? sau totul tre facut la service? eu nu prea stiu ce si cum cu garantiile astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

placutele de frana sunt consumabile si nu intra in garantie.

deci poti sa-ti cumperi de unde vrei tu si sa le montezi singur(nu e mare lucru).

chiar si revizia si micile interventii de intretinere se pot face acasa dar eu am ales sa le fac in service doar pe perioada garantiei.

dupa mai vedem ptr ca se duc o gramada de bani pe manopera.

 

Evacuare custom ptr motarele noastre stie careva?

Eu am gasit ca s-ar potrivi(asa zice pe site) Devil Racer din inox la pretul de 1000ron fara montaj.

http://www.devil-exhaust.us/gb/moto/route....p;btnSearch.y=7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Sa ai parte si sa te bucuri de ea iti doresc si eu. Tu de unde esti?

 

 

Salut tuturor! ..si multumesc pt. urari :lol:

 

EU SUNT DIN Cart. BERCENI :D

 

Cel cu care m-am intalnit in trafic avea numar de TM , Ybr-ul negru, de asemenea casca si echipamentul negre in acea zi :)

 

..dupa ce m-a "alergat" nitel prin oras, m-a intrebat daca sunt inscris aici, si i-am zi ca NU.. atunci mi-a recomandat sa ma inscriu.. si iata-ma!

Editat de Nadarasknarahnia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii binevenit! (sau binevenita?) :D

Si ai mers cu ea pana acum? Cum ti se pare, ce parere ai despre ea? poti descrie un pic?

 

Despre Eva, pai pana acum am numai cuvine bune; asta fiindca imi este utila atat in oras (se strecoara excelent, cum era si cu scuterul), cat si atunci cand am chef de vreo plimbare smile.gif

 

Este foarte comoda, usor de manevrat (cu mine pe ea sau pe langa ea), ascultatoare... si consuma putin, cam 3 - 3,5%; plus de asta este comoda si ca pozitie in sa (uneori o conduc doar cu o mana si ailalta o tin pe rezervor, la viteze mai mici, cand nu trebuie folosit ambreajul smile.gif )

 

Concluzia mea... combinatia perfecta intre o motocicleta de oras si una pt plimbare...

 

Mersi!

 

Ce pot sa spun! ..cam aceleasi cuvinte le am si eu in gand pentru ca intr-adevar astea-s calitatile ei: manevrabilitate perfecta, consum redus, design misto, fiabila.. si tot asa. eu unul, pt clasa ei o consider perfecta. Poate sunt eu incepator, dar minusuri nu am gasit la ea pan' acum. (intr-adevar mi s-a oprit motorul in timp ce stateam la semafor de vre-o doua trei ori. era pe liber si cand incercam sa accelerez "pufff" :D insa recunosc, toate astea s-au intamplat dimineata pe la 6 in drum spre servici nov.-feb.) :) ..evident, am dat vina pe frigul de afar' :kiss:

 

Eu sunt din cartierul Berceni (pe Emil Racovita). Voi, YBR-istilor... ?! ..pe unde supravietuiti :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a venit la academie un domn cu un YBR de 250 visiniu si ne-a insotit pe o bucata de drum. arata foarte misto motoreta asta. finisaje bune si un design destul de dragut. mai mult ca sigur ca in traficul bucurestiului e o alegere foarte buna. oricum, de admirat ca avea pe bord vreo 10 martori in plus fata de a mea :lol: si per total nu iti lasa deloc impresia de un entry level construit pe fuga ci dimpotriva. mai e unul din cate am vazut in spate la Ruby Tuesday parcat chiar pe langa blocul meu, tot visiniu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi!

 

Ce pot sa spun! ..cam aceleasi cuvinte le am si eu in gand pentru ca intr-adevar astea-s calitatile ei: manevrabilitate perfecta, consum redus, design misto, fiabila.. si tot asa. eu unul, pt clasa ei o consider perfecta. Poate sunt eu incepator, dar minusuri nu am gasit la ea pan' acum. (intr-adevar mi s-a oprit motorul in timp ce stateam la semafor de vre-o doua trei ori. era pe liber si cand incercam sa accelerez "pufff" :D insa recunosc, toate astea s-au intamplat dimineata pe la 6 in drum spre servici nov.-feb.) :) ..evident, am dat vina pe frigul de afar' :D

 

Eu sunt din cartierul Berceni (pe Emil Racovita). Voi, YBR-istilor... ?! ..pe unde supravietuiti :lol:

 

 

eu imi am barlogul pe brancoveanu, langa budimex(spitalul de copii)

poate ne intalnim intr-o zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...