Sari la conținut

Gume Pentru Rs


Postări Recomandate

M`am gandit sa imi schimb si eu cauciucul de pe spate , (ca e cam uzat )si nu stiu ce sa aleg.M`ar interesa sa stiu ce folositi si voi si care cauciucuri is bune pt asfalt uscat dar si pt cel umed.

Michelin Pilot Power

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M`am gandit sa imi schimb si eu cauciucul de pe spate , (ca e cam uzat )si nu stiu ce sa aleg.M`ar interesa sa stiu ce folositi si voi si care cauciucuri is bune pt asfalt uscat dar si pt cel umed.

 

Dunlop Sportmax sunt recomandate de toti , si acest tip de cauciururi sunt si stock , dar nu pe toate modelele . Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop Sportmax sunt recomandate de toti , si acest tip de cauciururi sunt si stock , dar nu pe toate modelele . Succes

Cine's astia toti care le recomanda? Daca ai face altceva decat forja in linie dreapta cu rs-ul ala, ti-ai da seama ca n-au nici o treaba cu termenul de "aderenta" cauciucurile alea. Mai baga o fisa...

 

On-topic: Pilot Power

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand pirreli dragon super corsa, sunt intermediare, adica semi-slickuri, pilot power nu stiu daca se fac pe dimensiunea asta.. oricum supercorsa sunt cele mai bune si se incalzesc cel mai repede! :D

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Dunlop Sportmax si tin ff bine pe strada! Le recomand :D

In linie dreapta tine orice cauciuc... La motoarele mai mari nici macar in linie dreapta nu tin sportmaxurile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici e vb de 125:)

 

Aprilia RS 125 , nu stiu de la ce an incoace , au cauciucuri stock Dunlop Sportmax :D E clar ca tin bine daca ei le`au pus . Poate or fi Michelin sau altele mai bune dar eu deocamdata sunt ff multumit de Sportmax

Editat de Jock3r69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia RS 125 , nu stiu de la ce an incoace , au cauciucuri stock Dunlop Sportmax :D E clar ca tin bine daca ei le`au pus . Poate or fi Michelin sau altele mai bune dar eu deocamdata sunt ff multumit de Sportmax

Esti multumit de SportMax... Da, ti-am zis, in linie dreapta tine orice cauciuc, sau la temperaturi de 35 grade. Dar cand o sa inveti sa faci ceva cu motoreta aia, o sa te plangi si de cauciucuri. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti multumit de SportMax... Da, ti-am zis, in linie dreapta tine orice cauciuc, sau la temperaturi de 35 grade. Dar cand o sa inveti sa faci ceva cu motoreta aia, o sa te plangi si de cauciucuri. Succes

 

Nu stiu , probabil , deocamdata nu am nici un motiv sa ma plang de ele . Tu ce cauciucuri folosesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu , probabil , deocamdata nu am nici un motiv sa ma plang de ele . Tu ce cauciucuri folosesti ?

Michelin Pilot Power, pe dimensiunile originale !!! Si sunt foarte foarte multumit de ele, se incalzesc repede, aderenta foarte buna si pe asfalt rece. Cand m-am dat cu sportmaxurile pe asfalt rece (dupa ce am facut slalom 2 km sa le incalzesc), am picat direct, nu au tinut neam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu sunt multumit de Dunlop SportMax sunt varza si cu mama incalzirii , tot aluneca si Battlax`urile CBR`ului erau mai aderente...Spun asta dupa nenumarate ori de pierdut aderenta spate si odata fata.

 

Recomand Michelin Pilot Sport ptr ca am pe CBR si sunt foarte ok si Michelin Pilot Power din ce am auzit la prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...