Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Sincer nu stiu care este de fapt problema ta.Deja m am saturat de aceste discutii.Nu vreau sa incepem cu jigniri si nici sa ajungem la un conflict...

Incearca ,in cazul in care nu mai agreezi grupul nostru ,sa iti vezi de viata ta si sa nu mai comentezi cu privire la Chopper Academy.

Gasca noastra nu te a jignit si te rog insistent sa nu o faci nici tu.Larry a fost ,mereu,un prieten de nadejde si nu cred ca merita sa l iei tu peste picior.Tine cont ,daca nu de prietenie,de respect,asa ca intre barbati...

Vreau sa cred ca mai ai putina decenta sa nu mai dai curs la noi conflicte si sper ca atunci caind ne vom revedea (intamplator) sa ne salutam si sa ne putem privi in ochi.Incearca sa ne lasi in pace si sa iti vezi de plimbarile organizate de tine,asta ca sa nu facem din nimic un scandal inutil.

Gata , am fost suficient diplomat si poate iar te am plictisit cu "monologul "meu.

Iti doresc noapte buna si vise placute!

 

Cu drag al tau,

Lope

 

Sincer, nu stiu de ce cauti mereu problema mea, si nu o vezi sau incerci sa o descoperi pe a ta.

 

Ca te-ai saturat de discutii stim cu totii, sincer e clar ca te-ai saturat inainte ca ele sa existe.

 

Eu iti pot da un copy-paste din discutiile de mai sus, in care Larry ma ia peste picior. Si anume: "Va doresc asfalt uscat, si sa aveti totdeauna bafta (na, ca era sa scriu barfa) de prietenii adevarati."

 

Te rog sa dai si tu un copy-paste la o jignire a mea catre Larry sau grup. Cand sustii ca jignesc pe cineva, te rog sa si arati unde am jignit. Stim cu totii ca ai mai acuzat odata in trecut pe cineva ca ti-a adus jigniri, desi m-am uitat de 10 ori si n-am vazut nici o jignire. Fi barbat si arata aici unde am jignit si pe cine! Aici nu o sa se arda serverele si o sa poti da copy-paste la jignirea cu pricina.

 

Cine da curs la noi conflicte?... Uite:

 

1. voi puneti pe site "Adoptat" regulamentul.

2. eu il link-uiesc aici (voi l-ati facut deja public, nu eu) da probabil ca a fost evident ca nu-s de acord cu regulamentul, insa m-am abtinut sa critic/jignesc persoane, si doar am informat prietenii cu privire la regulamentul respectiv care atunci fusese adoptat.

3. yellow incepe si glumeste pe marginea lui.

4. eu ii tin isonul. te rog Lope sa recitesti, sa vezi ca nu m-am adresat nici unuia dintre voi pana ce voi nu ati facut-o.

5. incepeti 3 (barbatzi) sa postati la adresa mea, cu tenta vadita anti-kawalin. puteati macar sa o faceti pro-regulament in loc de anti-kawalin.

6. voi dati, si voi tipati in gura mare "AUUUUUUU", acuzandu-ma pe mine ca jignesc si fac scandal.

 

Dragul meu Lope, eu nu am pretentia ca organizez primbari. Si atat timp cat am prieteni in grupul acesta, nu ma va impiedica nimeni sa ma simt bine cu ei.

 

Voi cei care ati sarit la mine, in spetza Lope si Larry, va rog vedeti-va de treaba, adica de regulament pentru ca asta vreti a impune chiar daca cel putin jumatate din grup considera ca impunerea regulamentului acesta strica grupul. Aveti si dovada clara, dei doar 4 motociclisti vechi in grup care au participat la ultima intrunire, insa continuati sa ignorati motivul care e din vina voastra prin impunere de regulamente si reguli hilare, in schimb dati vina pe altii... Daca nu dati buzna cu bocancii murdari in curtea mea, nici eu nu o sa o fac. Pe strada e spatiu comun deci ne putem intalni si da noroc, ba chiar si o mana de ajutor la nevoie, pentru ca suntem oameni si motociclisti indiferent de motorul pe care-l avem suntem pe doua rotzi si trebuie sa ne ajutam intre noi.

 

Cu respect, Kawalin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Kawalin: 5. incepeti 3 (barbatzi) sa postati la adresa mea, cu tenta vadita anti-kawalin. puteati macar sa o faceti pro-regulament in loc de anti-kawalin.

 

Doar am incercat sa iti spun ca este bine sa spui tot adevarul, daca tot ai avut ceva de completat sau sa arati ceva eronat in acel regulament, gasesc ca era normal sa si completezi informatia cu ce mai era pe forum care cred nu era un secret de stat si se putea spune ca este inca lucru si va suferi modificari din parte membrilor. Asta a fost sa spunem singura mea doleanta, in rest noi nu cred ca am avut probleme si ne-am inteles mereu ok din cate stiu eu. :moto:

Nu am nimic cu nimeni si am incercat sa ajut cat si cum am putut. M-a durut si ma doare ca nu pot avea loc discutii decente intre membrii si ca sunt... cum sa spun mai frumos... atitea divergente de opinii.

Oricum ar fi adevarul este ca acel regulament sufera si va suferi mereu modificari si va fi perfectat. Nu cred ca trebuie sa razi sau sa te amuzi pe seama unor oameni care incearca sa-l perfecteze.

 

Hai sa nu mai vorbim despre asta si asa ne departam de subiectul topicului. Hai mai bine sa mai stabilim o intalnire la o BRRC sa ne mai vedem face2face si mai discutam si asa... rautate ce esti :D))

Nu mai bag chesti cu: respect.....si altele pentru ca acesta este deja intre noi.

sic sic :ok:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kawalin: 5. incepeti 3 (barbatzi) sa postati la adresa mea, cu tenta vadita anti-kawalin. puteati macar sa o faceti pro-regulament in loc de anti-kawalin.

 

Doar am incercat sa iti spun ca este bine sa spui tot adevarul, daca tot ai avut ceva de completat sau sa arati ceva eronat in acel regulament, gasesc ca era normal sa si completezi informatia cu ce mai era pe forum care cred nu era un secret de stat si se putea spune ca este inca lucru si va suferi modificari din parte membrilor. Asta a fost sa spunem singura mea doleanta, in rest noi nu cred ca am avut probleme si ne-am inteles mereu ok din cate stiu eu. :ok:

Nu am nimic cu nimeni si am incercat sa ajut cat si cum am putut. M-a durut si ma doare ca nu pot avea loc discutii decente intre membrii si ca sunt... cum sa spun mai frumos... atitea divergente de opinii.

Oricum ar fi adevarul este ca acel regulament sufera si va suferi mereu modificari si va fi perfectat. Nu cred ca trebuie sa razi sau sa te amuzi pe seama unor oameni care incearca sa-l perfecteze.

 

Hai sa nu mai vorbim despre asta si asa ne departam de subiectul topicului. Hai mai bine sa mai stabilim o intalnire la o BRRC sa ne mai vedem face2face si mai discutam si asa... rautate ce esti :D))

Nu mai bag chesti cu: respect.....si altele pentru ca acesta este deja intre noi.

sic sic :D

 

Asfalt uscat!

 

For those about to rock, I salute you! Da, ai dreptate, insa adevarul la ora la care am postat, era exact ce am zis eu, dupa modificari de schimbari, ce am zis eu a parut ca e "jumatate din adevar". Corect, nu am avut si nu avem probleme Maxe, si suntem de acord probabil si in problema asta: Nu postezi oficial pe site ceva ce e adoptat, cand tu nici nu ai terminat discutiile si de fapt scrie ca e adoptat dar nu e adoptat. Poate sa sufere modificari si daca nu e postat oficial public, ceea ce e chiar indicat. Plus ca e o regula in regulament, in care spune conditiile "de fortza majora" in care regulamentul se modifica. Facem regulamente, si tot noi nu ne tinem de ele...

 

cu siguranta cand ne vedem, dam noroc la o bere! :moto:

 

Si acum ma adresez tuturor:

Oricum acum nu mai pot vedea nici o discutie despre modificari, pentru ca mi-a fost taiat dreptul de a participa, nu mai vad forumul membrilor, probabil ca pedeapsa pentru ca nu sunt de acord cu "conducerea". Ma intreb cine si cati au votat azi-noapte pentru excluderea mea. Probabil doar doi cu majoritate de 100%. Asa ca aveti grija prieteni: daca va spuneti deschis parerea si nu sunteti de acord cu "conducerea", urmeaza excluderea din... "partid". Exista in regulament, o regula cu excluderea din grup, care s-a incalcat deja.

PS: ma intreb daca veti exclude si pe toti prietenii mei din grup cu ajutorul carora eu pot vedea oricand doresc ce se posteaza pe forumul privat...

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce presupune asta?????

 

Sa vorbim fata in fata ca oamenii, mi-se pare ca forumul a devenit un circ inutil, in care multi refuleaza.

 

PS: nu te mai sun ca deja am vb. prea mult la telefon cu tine si intra lumea la banuieli :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce haos a iesit de la o chestie care mi se pare relativ minora.........

cred ca era mai bine ca toata discutia asta sa fie purtata in particular la una din intalnirile de la Biker's

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce haos a iesit de la o chestie care mi se pare relativ minora.........

cred ca era mai bine ca toata discutia asta sa fie purtata in particular la una din intalnirile de la Biker's

 

:moto: stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STOP cu cearta k nu e frumos si e pacat sa stricati o frumoasa prietenie

lasa vere se sparg ele familii cu copii dupa ani de casnicie..doar nu so termina lumea aici...plus ca imi distrugi obiectu muncii :moto:

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am nici un interes ascuns in a ma certa. Si oricine poate vedea ca nu eu am provocat discutia asta. Post-urile mele sunt numai raspunsuri la post-urile facute in principal de lope si larry. Ce am postat eu din proprie initiativa, a fost un link la regulament, si un raspuns la gluma facuta de yellow. In rest, cum am zis, numai raspunsuri la interpelari. Pentru ca raspunsurile nu au fost in concordanta cu parerea celor doi, drept pedeapsa, am pierdut accesul la forumul membrilor, fara nici o explicatie din partea lor, incalcand cel putin una din regulile abia creeate si adoptate (devenite ulterior propuneri). La fel si cry... care are marea vina de a fi prieten cu mine si a impartasi cu mine aceleasi pareri. Dar ce sa-i faci... sta in firea lor sa se razbune pe cei care nu impartasesc aceleasi opinii, "lor", adica celor care tocmai se lauda ca promoveaza egalitatea in drepturi si democratia in grup.

 

Degeaba te bati in piept cu "nu am vrut balacareala pe forum, e tocmai ce am vrut sa evit", cand e evident ca tu ai provocat-o. Hotii sunt mereu primii care striga "HOTIIIIII!!!"... Rog cititorii sa reciteasca si sa vada cine a catalogat post-urile mele "josnice" si "palavrageala usuratica" asta in conditiile in care chiar nu atacasem nicio persoana, ci doar am facut public un regulament, care era deja facut public de catre "conducere", si am raspuns la o gluma a lui Yellow.

 

Hai sa incheiem discutia, ca oricum a vazut toata lumea care e treaba cu regulamentul si modul in care acesta se aplica (chiar daca e la stadiul de proiect)

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viinnnn si euuu ..sa n-am paie la magar...poate iese de ceva constructiv

..aaa si tot respectu pentru mihai prd...zis si nostradamus din bucale :moto:

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf...

asta ar fi un motiv pentru care nu as vrea inca sa intru in vreun club.... :ok:

 

 

Man,

 

te astept diseara la academie. in oricare alta situatie, da pm sau un mesaj pe mess.

 

viinnnn si euuu ..sa n-am paie la magar...poate iese de ceva constructiv

..aaa si tot respectu pentru mihai prd...zis si nostradamus din bucale :moto:

 

 

Man, sa nu uiti de cashketa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man,

 

te astept diseara la academie. in oricare alta situatie, da pm sau un mesaj pe mess.

 

 

 

 

Man, sa nu uiti de cashketa!

 

Ce v-a zis Mihai a fost spot-on :moto: Precedentul exista :D MatrimoniaX nu e numele unui club ci un grup de prieteni,fara presedinte & shit care se intalnesc de comun acord si se simt bine impreuna :ok: Nu ne-am facut site desi suntem mult mai multi decat voi...nici badge,nimic. Prietenie inainte de toate...Suport Cry & Kawalin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce v-a zis Mihai a fost spot-on :moto: Precedentul exista :D MatrimoniaX nu e numele unui club ci un grup de prieteni,fara presedinte & shit care se intalnesc de comun acord si se simt bine impreuna :ok: Nu ne-am facut site desi suntem mult mai multi decat voi...nici badge,nimic. Prietenie inainte de toate...Suport Cry & Kawalin :D

 

 

Man,

 

Citandu-ma ai facut prima greseala!

Este strict problema ta ce crezi si ce nu! Nu ma cunosti, habar n-ai cine sunt si ce fac, care-mi sunt opiniile si nici de ce fac ceea ce fac!

Eu zic sa stai pe curu tau si sa nu-ti bagi tu piciorusele in oricine asa tam nesam!

Daca intr-adevar cunosti pe Kawa sau pe Cry, intai documenteaza-te si apoi ataca!

Ti-am raspuns pentru ca m-ai citat, in rest ce parere ai tu despre ce club, gasca sau ecusoane, nu ma intereseaza!

Documenteaza-te Man inainte sa dai cu degetelele pe tastatura, ok?

 

Sa fi sanatos si la punga gros!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man,

 

Citandu-ma ai facut prima greseala!

Este strict problema ta ce crezi si ce nu! Nu ma cunosti, habar n-ai cine sunt si ce fac, care-mi sunt opiniile si nici de ce fac ceea ce fac!

Eu zic sa stai pe curu tau si sa nu-ti bagi tu piciorusele in oricine asa tam nesam!

Daca intr-adevar cunosti pe Kawa sau pe Cry, intai documenteaza-te si apoi ataca!

Ti-am raspuns pentru ca m-ai citat, in rest ce parere ai tu despre ce club, gasca sau ecusoane, nu ma intereseaza!

Documenteaza-te Man inainte sa dai cu degetelele pe tastatura, ok?

 

Sa fi sanatos si la punga gros!

 

:ok: Ok...am inteles :D Te-am citat pt ca ai adus in discutie ce a zis Mihai :D S-a dovedit a fi adevarat :D

 

 

Mai vorbim peste o luna...doua asa :D Scuzele mele publice pt ca am indraznit sa ma bag peste topicul clubului vostru... :moto: Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai railor, ushor ca muscati din ghidon,

papuci sunteti oameni cu capul pe umeri nu pustani, lasati-o mai moale cu umflatul muschilor verbali si mai bine plimbati-va si bucurati-va de jucariile pe doua rotzi. orgoliile cu iz mioritic nu-si au rostul;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai railor, ushor ca muscati din ghidon,

papuci sunteti oameni cu capul pe umeri nu pustani, lasati-o mai moale cu umflatul muschilor verbali si mai bine plimbati-va si bucurati-va de jucariile pe doua rotzi. orgoliile cu iz mioritic nu-si au rostul;)

 

Ca bine zici... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu pot sa vin si eu. Nu v-am mai vazut de 1408 ani si sincer mi-e un dor de vooooooi..........

Daca as fi avut masina veneam dar asa cu vremea asta nu ma mai risc, ca deja sunt pe paracetamol.

Chiar imi pare rau. Poate mai iesim la o BRRC :moto: pana vineri.

Editat de goofy2304
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a atras cineva atentia despre discutiile voastre, e o persoana din exterior, care nu are treaba cu aceste grupulete de pe aici (unul nu mai este de mult). Parerea acelei persoane nu a fost deloc buna...

Initial cand am intrat pentru prima oara pe acest topic am crezut ca e un grup unit si foarte de treaba, am avut o intampinare foarte calda din partea voastra (a unora) si fix acele persoane mi-au ramas prieteni. Am crezut la inceput ca acest grup de chopperisti nu este ca alte grupuri, ca nu apar astfel de discutii si in nici un caz nu apar atitudini superioare. Insa si acest grup este ca toate celelalte! Am citit si eu controversatul regulament si nu inteleg cum nu va puteti da seama cate se bat cap in cap. Oricum, din prima idee s-a simtit clar ca a fost "copy-paste" din alta parte si apoi adaptat acestui grup, insa sunt mici lucruri care nu sunt gandite.

Pretindeti ca in acest grup nu exista sefi, capitani (puteti sa ii spuneti cum vreti) dar cu toate astea apare ideea de a fi condus de un singur membru, in plus apar acele delimitari de membri...Care mi se par penibile...Parca vad ca un membru ajunge la rang inalt de rider si are mai putini km decat simpli rideri...Apoi, va masurati "motociclismul" in posturi sau in km?!

Va bateti capul cu lucruri de care oricum nu se vor tine cont, lucruri care se vor uita si pe care nmeni nu le baga in seama.

Eu am indoieli mari ca va iesi ceva din toata aceasta actiune, iar din exterior lucrurile se vad cu totul altfel. Ati format bisericute/barfe/certuri care dezmint acel spirit de chopperist, sau mai potrivit spus de motociclist.

Intrebarea mea e: de cand ati venit cu ideea acesta de ONG, de embleme, de organizari in cadrul grupului, cate plimbari ati mai facut impreuna?! asa cum am inteles ca se intamplau mai la inceput?!

Pasiunea voastra s-a transformat in posturi/superioritati/orgolii si ati uitat adevaratul sens al acestui topic: sa fiti prieteni si sa va plimbati.

Lope spuneai la Ciolpani ca in acest grup (ONG and staff) nu se vor forma prietenii, ca sunteti amici numai pentru plimbari...Pai si atunci de ce mai ai nevoie de acest NUME, de acest ONG...ca sa organizezi ceva e nevoie mai presus de tot ca in cadrul grupului sa existe prietenie mare. Motociclisti cu care sa ma plimb zi de zi, sau in weekend gasesc pe toate drumurile, fac un topic pe forum si sigur apar doritori, dar prieteni cu care sa ies de placere, sa ne povestim de toate, sa ne cunoastem extrem de bine, sa ne ajutam fara conditii, sunt foarte putini...

Voi ati sarit acest pas, vreti sa formati un grup numai de dragul de a fi "marca inregistrata" dar ati pierdut orice spirit despre care tot vorbiti si pe care il ridicati in slavi pe forumul si siteul vostru.

Nu am pretentia sa se tina cont de ceea ce am scris, si in nici un caz sa fiti de acord cu mine...dar va spun cum va vad oamenii din jur si pararea mea.

Sper din suflet ca lucrurile sa iasa asa cum doriti si sa sa deveniti prieteni, ca voua asta va lipseste!

 

Ride safe!

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...