Sari la conținut

Shadow Sau Intruder?


lenin
 Share

Postări Recomandate

Intruder 600 sau Honda Shadow 600 ?Asta-i intrebarea!

Intruderul este din 95 ,trebuie vopsit si gume noi

Honda e din 91 ,arata bine(in poze ), nu am vazut-o inca

La pret sunt cam la fel.

Care are suspensia mai moale?Cu shadow am mers si e cam tare pe spate(am 1,70-55 kg).

Care e mai buna la consum?Intruderul am vazut ca are 2 carburatoare.Shadow (‚91) are 1 sau 2?Care are ciclistica mai buna…etc..

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shadow-ul are si el 2 carburatoare pana in '98-99.

Suspensia spate e reglabila la toate motoarele. Pesemne ca cine avea shadow-ul era mai greu sau avea si pasager asa ca reglase suspensia mai tare. Si eu am avut problema intre intruder 800 si shadow 600 si am ales Shadow pentru ca era mai ieftin su nu regret.

Avantajul la intruder ar fi cardanul dar la 600 cmc nu e necesar.

Gandeste-te si ca un caucioc mediu costa intre 70-100 euro si cat o mai costa vopsitul.

Din poza nu prea vezi nimic. Eu m-am uitat la poze si parea ca guma spate este tocita si aia fata buna cand am vazut in realitate era exact invers :D

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident alegerea este grea daca ti cont de cilindree!

Dar, fiabilitatea Honda este recunoscuta, iar motorul de pe Shadow 600, in cazul in care ai grija de el, este considerat un motor "fara moarte"!

Sigur, aici apare si latura subiectiva ca posesor de Shadow 600! Despre Intruder nu stiu mai nimic deci nu ma pronunt!

Deci, Shadow sa fie!!!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruder 600 sau Honda Shadow 600 ?Asta-i intrebarea!

Intruderul este din 95 ,trebuie vopsit si gume noi

Honda e din 91 ,arata bine(in poze ), nu am vazut-o inca

La pret sunt cam la fel.

Care are suspensia mai moale?Cu shadow am mers si e cam tare pe spate(am 1,70-55 kg).

Care e mai buna la consum?Intruderul am vazut ca are 2 carburatoare.Shadow (?91) are 1 sau 2?Care are ciclistica mai buna?etc..

 

:)

Sincer eu a-si baga si yamaha drag star-ul de 650cc pe aici ca si ala e bun poate te incadrezi la bani!

Dar mai fain arata Shadow ca Intruder parerea mea dar toate au plusuri si minusuri asa ca fa o balanta!

Bafta la alegere!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident alegerea este grea daca ti cont de cilindree!

Dar, fiabilitatea Honda este recunoscuta, iar motorul de pe Shadow 600, in cazul in care ai grija de el, este considerat un motor "fara moarte"!

Sigur, aici apare si latura subiectiva ca posesor de Shadow 600! Despre Intruder nu stiu mai nimic deci nu ma pronunt!

Deci, Shadow sa fie!!!

:)

 

Si tu ai ales Honda pentru ca este Honda? Intruderele sunt poreclite "farmacie" pentru ca sunt super fiabile si nici de Drag Star-uri nu am auzit vreodata sa aiba probleme de motor,deci exemplul cu fiabilitatea Honda este de prisos. Plus ca toate trag cam la fel,au frane cam la fel(adica de ca-cat) si ciclistica cam la fel.Oricum nimeni nu tine un motor si nu merge cu o motocicleta in limita acesteia(sau sunt foarte putini).Toate cele trei motociclete sunt foarte faine si foarte fiabile.Din punctul meu de vedere alegerea ar fi una legata de aspect.

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shadow este mult mai fain ca line in general a motorului si ai putea sa te uiti si dupa dragstar ca arata fain amindoua .amindoua cu mici modificari ar arata foarte bine....cit despre intruder mie personal nu imi place doar pt forma cadrului....

 

salut roby :)

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers si cu una si cu cealalta.K idee de design aleg shadow dar cu ceva modificari.Cauciucul spate e semnificativ mai lat decat la intruder (170 fata de140) si fata e pe 19 nu pe 21.K ciclistica sunt oarecum asemanatoare (parca ceva mai usor de manevrat intruderul dar k incepator nu o simti).Motorul de intruder e mai puternic, are cai mai multi si ii vei simti.Marele avantaj al intruderului este cardanul dar doar daca iti doresti asa ceva.Eu te sfatuiesc sa-ti iei un shadow cu motor de intruder. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aceeasi dilema...da' cred ca o sa raman la intruder...sau la shadow...sau la yamaha xvs 650.... :) mai e si marauderu de 800 da care e putin mai scump, cam acelasi pret cu yamaha de 650.

Editat de tmache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...