Sari la conținut

cu ce este vopsit cadrul?


Postări Recomandate

la ultimul eveniment neplacut, din baterie a curs ceva acid pe cadru si au ramas niste pete urate...........am incercat sa le curat, am dat cu smirghel si se pare ca cadrul este vopsit cu un fel de strat lucios..................cine stie de unde se poate procura asemenea vopsea sau cum se pot inlatura petele de acid care mi-au atacat cadrul si bascula!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa este o vopsea speciala care in cazul unui accident sare ca un email asa-ti poti da seama daca cadrul este stramb.

Acuma cred ca poti sa-i dai cu orice alta vopsea la culoare ca nu mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu pot sa dau ca o sa arate ca dracu'............parca ar fi nichelat da nu e nichel...................

........am inteles ca exista ceva sprayuri in acest sens........stie cineva mai mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus..

In mod normal ar trebui sa ai cadrul de aluminiu..

Du-te la un vopsitor auto care se pricepe sa polisheze meserias si iti va scoate petele alea.S-ar putea insa sa nu aiba loc sa faca treaba asta,depinde

pe unde a curs acidul ala.Daca este un meserias dupa ce ti-o poliseaza ti-o ia la slaif si iese luna..

Repet,numai sa aiba loc sa lucreze,de obicei lustruirea unui cadru se face cu motocicleta dezmembrata..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ghost: spray de care zici tu exista.(nichelat)

Am luat eu cu fix 118 000 din Selgros.

sunt si cu tenta aurie, dar banui ca nu e cazul...Poti lua unul sa incerci..

Eu am dat pe o aripa de Minsk peste niste zgarieturi ( nu a fost curatata anterior,pregatita..etc..) si a iesit binisor..cred ca daca pregatesti bine suprafata si pulverizezi de la min 20 cm iese bine..de aproape iese nasol, cu pete si curge,deci atentie mare la distanta...cat mai departe....(distanta intre spray si piesa, evident :wave: )

Bafta la lustruire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l.u.v.- daca o slefuiesc se ia stratul de pe cadru si ramane aluminiu

zam_cris- zx6r-1999

skywalker- am sa incerc, mi-am dat si eu seama ce e vopsea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...