Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stergi de praf si alte chestii

la mine functioneaza (mai ales am o gaura in toba care flatuleaza direct in disc).

 

cumparasem de pe louis o solutie de curatat discul si placutele de frana, dar in germana mea ingrozitoare n-am inteles ca trebuie degresat pe urma si se ducea ca o sanie. apoi m-a invatat un tip sa curat direct cu spray de lant (de curatat, nu de uns!) dar functioneaza si c-o carpa de praf.... sa vezi ce mizerie strangi de pe discuri!

 

frana mai scartaie si daca nu naturalizezi placutele cu profilul (urmele) de pe disc. eu n-am gasit brembo xi am pus ferodo platinum, alea care cica scartaie cel mai tare dar le-am formatat ca la carte si n-am probleme de atunci. (doar cu ala din spate cand se umple de funingine :D)

 

am mai citit pe un forum ca daca iti scartaie din motiv de formatat prost (adica pui placute noi si te urci din prima tare pe ele cand se incing, in loc sa le lasi sa se raceasca si sa-i dai iar) le dai jos, le dai cu ceva abraziv si apoi faci tu formatarea cum trebuie.

 

 

Salutare! Ce pot sa fac sa nu mai imi scartaie ingrozitor frana spate? Ma enerveaza, rad copiii de mine, ma latra cainii ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Se vinde un monstru de motocicleta:

 

Ducati Monster S4R, an 2004, 15400 km, 113 cp (cica are 116 cu tobe)

Tobe termignoni, filtru aer K&N, cauciucuri schimbate acum 500km Diablo Super Corsa 2,+ un set de oglinzi carbon (o data le-am pus dar le-am dat jos pt ca nu vedeam nimik) + tobele originale + codita spate cu care o faci monopost :P

 

Motivul pentru care o vand este faptul ca am nevoie destul de urgent de bani pentru a-mi achita un credit :lol:. Ador motocicleta aceasta. Cu siguranta ca peste cativa ani o sa iau S4R S Testastretta.

 

Mecanic motocicleta este impecabila. Puteti vorbi si cu Andu. A fost tinuta numai in garaj la subsol in Piata Victoriei. Nu a stat in ploaie sau vant :P

 

Pretul pentru ea este de 6800 euro , putin negociabil.

 

Va rog fara comentarii aiurea despre acest pret. Daca va intereseaza sunati la nr de mai jos si puteti veni sa o vedeti. Poate ca o sa imi dati exemplu S4R Testastretta care avea 50 km si s-a dat la 6300 euro. Intr-adevar aceea a fost o super ocazie. Era o motocicleta castigata la un concurs. Aceasta este o motocicleta care s-a muncit pentru a se cumpara si pt a se intretine :ph34r:.

 

Telefon : 0744441015 Andrei

 

Va salut,

 

Salut,

 

Valabil in continuare.

Pretul scade la 6500 euro negociabil.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regret in suflet tin sa anunt moartea MAIDANEZULUI. Totul s-a intimplat fulgerator in seara de 31 august in timp ce sarea drept in rotile unei motociclete.

Comemorarea va avea loc Miercuri 2 Septembrie in incinta renumitului local de lux Pardon. Va asteptam cu drag.

Editat de doctorucuducati
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e pomana trebuie sarbatorita calumea. Eu pot sa aduc lautari :lol: , vine si Tudor cu echipa de filmare, Sonatu cu circul, Son cu bataia de joc si Fane cu sponsorizarea. Am uitat de Sif cu rasul si Stefan tot cu bataia de joc.

 

Maine la Pardon are loc ceremonia !!!!

 

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ua cocolare, mergi cu noi pana la budapesta?

Mesaj completat

si cu dedicatie pentru pătrăÂşcanu, baga ma ochiu aici si fa-ti dracu chei

 

/index.php?...p;#entry2079958

Mesaj completat

si pentru cocoson, ca sa ii transmita lu tudorila

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=ac&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...