Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Eu am facut ieri(sambata) 38 de km.Am dat 1,8 ture de IOR,dupa aia m-am dus frumos prin centru,casa poporului,sus pe langa cismigiu,kisselef si pana la herastrau unde m-am mai plimbat putin si dupa aia retur pe calea victoriei unde m-am "intrecut" cu un italian cu un harley.Ce regluamantar mergea omu.

 

Trebuie sa-mi iau neaparat un bidonas de apa.Asta pare interesant: http://www.hypersport.ro/modules.php?name=...roducts_id=3995

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vedeam si cu un far dar ma rog, pentru ca e foarte tarziu si nu-s obisnuita sa ies la ora asta din casa n-o sa dam o tura de ior.

Ti-e frica de ba-bau?? :crack:

 

Stangasemnatu' a iesit si ieri si azi cu baisicalu', da' numai pana in Meletari (din Berceni) si inapoi, am avut ocupatzii mecanicoase.. :laugh:

 

post-16760-1216591595_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-mi iau neaparat un bidonas de apa.Asta pare interesant: http://www.hypersport.ro/modules.php?name=...roducts_id=3995

Chestia cu "mentine temperatura" e un fel de nimic la temperaturile astea, dar e mai bine decat nimic, deshidratarea e mare buba ca ciclist!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-e frica de ba-bau?? :laugh:

 

Stangasemnatu' a iesit si ieri si azi cu baisicalu', da' numai pana in Meletari (din Berceni) si inapoi, am avut ocupatzii mecanicoase.. :laugh:

 

Cand dam o tura? (mai mult vreau sa vad si eu cum se franeaza pe disc :crack: )

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand dam o tura? (mai mult vreau sa vad si eu cum se franeaza pe disc :crack: )

O sa fii dezamagit, in mai bine de sase luni n-am ajuns sa-mi aerisesc frana fatza.. :laugh:

 

Teoretic, oricand.. maine am treaba cu offizierul, dar pe seara, cand oi ajunge acasa, pot sa fac "schimbul" si sa ies la o plimbarica de "descatusare".. :lol:

 

Aide, care va mai scoateti bijou-urile maine seara (dupa sapte, nu prea am cum sa plec mai devreme)?? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu "mentine temperatura" e un fel de nimic la temperaturile astea, dar e mai bine decat nimic, deshidratarea e mare buba ca ciclist!!

 

Decat o sticla simpla,mai bine sa aiba cat de cat o izolatie acolo.

 

O sa fii dezamagit, in mai bine de sase luni n-am ajuns sa-mi aerisesc frana fatza.. :laugh:

 

Teoretic, oricand.. maine am treaba cu offizierul, dar pe seara, cand oi ajunge acasa, pot sa fac "schimbul" si sa ies la o plimbarica de "descatusare".. :laugh:

 

Aide, care va mai scoateti bijou-urile maine seara (dupa sapte, nu prea am cum sa plec mai devreme)?? :crack:

 

Of,pacat cu frana.

 

Eu nu am mai iesit demult la dupa ora 19,dar vad eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat o sticla simpla,mai bine sa aiba cat de cat o izolatie acolo.

 

Of,pacat cu frana.

 

Eu nu am mai iesit demult la dupa ora 19,dar vad eu.

Nu stiu ce are sticla aia "special", am si eu ceva de genul, si e o chestie de plastic ordinar, dar umpiculescu mai gros decat "pet"ul.. :crack:

 

Eh, atunci ramane pe un uichend.. nush pe care, uichendu' asta sunt plecat.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, n-am mers la bluf. daca tii neaparat sa mergem vin. dar pentru c-a castigat rossi vreau sa dau o bere si n-am bani. propun sa o lasam pe maine seara, pe la 10

si daca vine si just john, primeste si el un peroni de la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, n-am mers la bluf. daca tii neaparat sa mergem vin. dar pentru c-a castigat rossi vreau sa dau o bere si n-am bani. propun sa o lasam pe maine seara, pe la 10

si daca vine si just john, primeste si el un peroni de la mine.

M-o invatzat muiCA CA nu-i frumos sa refuzi o fomeie.. :laugh: Asa ca aimin!! :crack: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce are sticla aia "special", am si eu ceva de genul, si e o chestie de plastic ordinar, dar umpiculescu mai gros decat "pet"ul.. :crack:

 

Eh, atunci ramane pe un uichend.. nush pe care, uichendu' asta sunt plecat.. :laugh:

 

Pai cica are un burete intre 2 pereti.In plus e ceva mai aprobat de baut nu e un plastic din ala naspa mirositor(cred).

 

Daca nu asta atunci una din AL.

 

Am zis ca nu prea,nu a fost un nu horatarat.

 

nu, n-am mers la bluf. daca tii neaparat sa mergem vin. dar pentru c-a castigat rossi vreau sa dau o bere si n-am bani. propun sa o lasam pe maine seara, pe la 10

si daca vine si just john, primeste si el un peroni de la mine.

 

Nu tin neaparat sa mergem.

 

Mai vedem maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai contorizez kilometrii prin Bucuresti. Vineri - din Berceni in Cringasi, apoi fugareala nu stiu cite ture haotice cu alien_x prin Politehnica, prin Regie pe si pe barajul de la Lacul Morii. Duminica din Cringasi in Berceni, inapoi acasa. Si-a adus alien_x Saracenu' la mine, sa fie pregatit pentru vineri seara, cind il suim pe masina lui Lucman sa mergem in Paring (vf. Urdele, 2228 m altitudine, uraaa!)

 

Deci ati cazut in pacat si mergeti sa beti? Ok, ies doar eu diseara. Dupa 10. Cu ce bicicleta vreau eu! :crack:

 

Daca e problema de logistica si nu puteti merge la tura asta, hai sa incercam in alt weekend sa urcam cu telecabina la Babele (25 lei / om si 15 lei / bicicleta) si sa ne fîtîim pe platou cu ele si sa coborim pe bici' pina in Sinaia. E obligatoriu sa avem frine bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ati cazut in pacat si mergeti sa beti? Ok, ies doar eu diseara. Dupa 10. Cu ce bicicleta vreau eu! :crack:

 

Daca e problema de logistica si nu puteti merge la tura asta, hai sa incercam in alt weekend sa urcam cu telecabina la Babele (25 lei / om si 15 lei / bicicleta) si sa ne fîtîim pe platou cu ele si sa coborim pe bici' pina in Sinaia. E obligatoriu sa avem frine bune.

 

Unde mergem la 10 la plimbare?

 

Si pana la telecabina cum ajungem?

 

Ehe de frane nu e problema,dar eu am cauciucuri mai slick-uri asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lac in Tineretului si pe linga cimitir la Bellu :crack:

Intram pe la terenurile de tenis.

 

Pina la telecabina putem merge cu masina sau cu trenul. Preferabil cu masina. Trei persoane cu trei biciclete pe suporti sau doua persoane cu doua biciclete in spate, cu bancheta rabatata. Depinde de masina. Bine, daca te dai jos din platou la Sinaia, trebuie sa mai pedalezi pina la Busteni sau unde iti e masina...

 

Cu trenul e mai rau, mai ales la intoarcere, cind n-ai decit doua minute sa urci toate bicicletele intr-un tren care e posibil sa vina aglomerat daca ne alegem o ora nepotrivita.

Cred ca loc bun si frumos de bici' e in Sageata Albastra. Are niste spatii care seamana cu platforma de pe autobuzele Mercedes din Bucuresti.

Vedem. Deocamdata se coace Paringul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e problema de logistica si nu puteti merge la tura asta, hai sa incercam in alt weekend sa urcam cu telecabina la Babele (25 lei / om si 15 lei / bicicleta) si sa ne fîtîim pe platou cu ele si sa coborim pe bici' pina in Sinaia. E obligatoriu sa avem frine bune.

Oh, daaaa!!! intoarcerea pe la Cuibul cu Dor?? Unde mi-am primit botezul muntelui, trei tumbe cu baisical cu tot?? :crack:

E super coborarea, chiar daca foarte usoara.. :laugh:

 

Urmatoarele doua uichenduri sunt deja programate, dar p'orma sunt ready willing and able!! :lol:

 

 

Fanny, we still on for tunait?? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan_06, tu n-ai far la bicicleta, acum am citit. Haha! o sa sfirsesti tot la crisma, cu fannyflint si cu Just_John, won't you? :laugh:

Hai, lasa impresiile de detinator de far, si treci incoa', la un suc!! :laugh: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vin, ca-i sucu' lu' fannyflint. Vrei sa faca acum credit ca sa vin si eu?

Du-te tu din Berceni in IOR sa bei cu Fannyflint si vine Dan_06 din IOR sa se dea cu bicicleta in parcul tau! :lol:

'Ai ca-ti dau eo sucu'!! cu permisiunea fanny-ei.. (ce tare suna asta!! :crack: ) :laugh:

 

Daca stiam ca am parc, il vindeam de mult!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan_06, tu n-ai far la bicicleta, acum am citit. Haha! o sa sfirsesti tot la crisma, cu fannyflint si cu Just_John, won't you? :crack:

 

Ce legatura are farul cu plimbatul noaptea(pe strazi circulate,deci iluminate) si cu crasma?

 

Nu vin, ca-i sucu' lu' fannyflint. Vrei sa faca acum credit ca sa vin si eu?

Du-te tu din Berceni in IOR sa bei cu Fannyflint si vine Dan_06 din IOR sa se dea cu bicicleta in parcul tau! :laugh:

 

Si eu ma plimb singur in parc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Dar pentru asta trebuie sa facem un plan. Eu ziceam sa mergem pe ulite intunecate, pe linga cimitire, iar tu vrei la lumina.

Vorbim aici dupa ora 9 seara, daca vrei. Ca eu plec acum pina in Aparatorii Patriei. Revin.

Cine mai doreste? Cine mai pofteste?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Dar pentru asta trebuie sa facem un plan. Eu ziceam sa mergem pe ulite intunecate, pe linga cimitire, iar tu vrei la lumina.

Vorbim aici dupa ora 9 seara, daca vrei. Ca eu plec acum pina in Aparatorii Patriei. Revin.

Cine mai doreste? Cine mai pofteste?...

N-ai auzit?? Chestia cu "roacheri satanisti" e un mit.. l-au spurcat aia de la Mitbastardz.. :laugh:

 

Zi JJ macar unde sa ne vedem ca iesim mai pe seara.

Nush bre.. Eu zic ca pe la opt juma' e ok, apuc si eo sa mananc ceva, sa-mi trag un dusch, o dreapta, et caetera.. :laugh:

Acu'.. Je vine din Berceni, asa ca in partea de gios a bucureSHITului mi-e cel mai la indemana.. You name the place.. :lol:

 

Fanny!!?! Te dai lovita in aripa, te-ascunzi, eh?? :lol: biiiiiine!! Cand te-oi hotara sa iesi, ma gasesti la 0723.624.506 / 0753.033.222! :crack:

(valabil si pentru alti biciclisti!! :10: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, eu am zis la 10. mai devreme nu pot, abia acum imi scot cainele la plimbare. si am zis o tura de ior, nu altceva (maine work). deci eu zic sa ne vedem, va dau o bere cumparata de la un butic (ce crasma, ma???) o bem in parc si eu back@home, voi va plimbati pe unde vreti, iti dau si farul, dane, daca vrei.

nu am credit deci nu pot folosi nr. tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copchii, eo in f'un sfert de ora o tai prin Tineretului, la o plimbarica si niscai poxe.. cine mai vrea sa vina, sa deie un apel/telefon la numerele de pe ecran.. :crack:

Daca nu mai vine nici dreacu', o ard p-acolo vreo ora, apoi ma retrag la barlog.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...