Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Sunteti off-topic. Bagati si o bicicleta in povestea asta, altfel va dau jos moderatorii :kiss:

 

Ieri am facut traseul de la Moroeni la Bolboci, tur si retur. Cinci persoane, cinci biciclete, trei aparate de fotografiat, doua pene, o sa rupta si un lant desfacut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai, ce voci au aia care comenteaza ciclism pe eurosport. doamne, oribil.

baga poze, miau-miau. cred ca e frumos la bolboci, de doua ori am vrut sa ajung acolo dar pe jos, nu cu bicicleta.

 

 

Ahaaaa, te-am prins cu degetele in borcanul cu mierea ciclistica, tradand astfel cauza motogepistica! Si adik intentionezi sa treci prin Targoviste (sa ajungi la Moroieni prin Sinaia-Paduchiosu e nu doar ilogic, ci maso de-a dreptul)? :kiss:

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super superb superb

dar nasoala rau faza cu stricaciunile :kiss:

cobra, mi-a zis taica-miu ca e ciclism la tv si-am bagat un ochi, ma, da' nu ma pasioneaza, ciclism sucks. mie-mi place sa ma plimb, nu sa ma uit la altii cum se intrec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, fannyflint, plimba-te, nu te uita la altii! Mai e inca mult pina incep ploile.

Si nu-i bai cu accidentele, ca ele n-au fost decit intirzieri, n-a patit nimeni nimic. Ba chiar mai mult, am invatat unele chestii, cum ar fi felul in care foloseau stramosii nostri pietrele, lemnele si presa de lant :kiss:

 

hei, dan_06 si vis-a-vis, sper ca nu ma puneti sa aleg intre chit-chit si ham-ham... Ar fi ca si cum m-as uita cu un ochi la slanina si unul la maslina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti off-topic. Bagati si o bicicleta in povestea asta, altfel va dau jos moderatorii :kiss:

 

Ieri am facut traseul de la Moroeni la Bolboci, tur si retur. Cinci persoane, cinci biciclete, trei aparate de fotografiat, doua pene, o sa rupta si un lant desfacut.

 

Off-topicul e la el acasa aici. :D

 

Aia da tura,mai cross-country asa,nu mers pe sosea aiurea pana la Ruse.Dar bucurestiul e in campie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topicul e la el acasa aici. :D

 

Aia da tura,mai cross-country asa,nu mers pe sosea aiurea pana la Ruse.Dar bucurestiul e in campie...

 

Hei, Dan_06, nu baga zizanie intre mine si fannyflint, ca nu tine! :kiss: E bun si un drum la Ruse, doar ca e mai monoton. Il mai fac cei de pe ciclism.ro, dar cu biciclete de sosea si cu 40 km/h. Eu cel mai mult am mers intr-o singura zi 155 km, n-am avut probleme, doar ca la sfirsitul zilei n-am avut cine stie ce amintiri de pus in sac. Eu cred ca e bine sa faci si citeva pauze mai lungi pe drum, sa maninci o inghetata, sa faci poze, sa te balacesti prin vreun riu etc. Cea mai frumoasa iesire la cimpie de pina acum mi s-a parut una la Comana, vreo 85 km, cu balaceala in Neajlov...

Fiecare cum ii place, pina la urma. Orice ai alege, important e sa te fii multumit. Un drum la Ruse e clar un record, n-ai cum sa nu te simti multumit dupa ce l-ai facut. Na.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cerut sfaturi,viata o fi frumoasa,dar fara scop.

chiar asa? :kiss: eu cred ca toate au un scop :D

 

@fannyflint: bre, da tu nu te uiti la ciclism, cum se dau altii, da te uiti la moto gp...cum asa? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, Dan_06, nu baga zizanie intre mine si fannyflint, ca nu tine! :laugh: E bun si un drum la Ruse, doar ca e mai monoton.

Il mai fac cei de pe ciclism.ro, dar cu biciclete de sosea si cu 40 km/h.

 

:D Eventual daca e sa fie zazanie ar fie intre mine si fannyflint,ca ea vrea sa se duca la Ruse.Mai monoton e usor spus,foarte monoton,extrem de monoton e mai bine spus.

 

Exact,ala e drum de facut cu o cursiera.

 

Orice ai alege, important e sa te fii multumit. Un drum la Ruse e clar un record, n-ai cum sa nu te simti multumit dupa ce l-ai facut. Na.

 

Eu sunt imposibil de multumit,asa ca nici macar nu mai incerc sa ma multumesc.

 

chiar asa? :kiss: eu cred ca toate au un scop :lol:

 

Mda,daca te privesti asa la nivel de detaliu,dar in ansamblu nu e nici un scop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACCIDENT-BICICLIST / Un biciclist care mergea regulamentar, pe pista specială, accidentat grav de o maÂşină, în Capitală

 

BUCUREÂŞTI, 7 iul (MEDIAFAX) - Un tânăr din Capitală a fost grav rănit, duminică seară, după ce a fost lovit de o maÂşină, în timp ce se deplasa pe pista special amenajată pentru bicicliÂşti.

Potrivit Poliției Capitalei, Dan D. (24 de ani) se deplasa pe Bulevardul Libertății, la intersecție cu Calea 13 Septembrie, pe pista pentru bicicliÂşti marcată Âşi semnalizată corespunzător. El a fost lovit de autoturismul marca Volkswagen, condus de ÂŞtefan G. (27 de ani), din județul Ilfov, care a virat la stânga Âşi nu i-a acordat prioritate biciclistului.

În urma impactului, Dan D. a fost rănit grav Âşi a fost transportat la spital.

PolițiÂştii au întocmit dosar de cercetare care va fi înaintat spre soluționare Biroului Cercetări Penale sector 4, din cadrul Brigăzii de Poliție Rutieră.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: bicicletele ... ce vremuri, cand prin bucuresti mai te puteai incumeta si cu bicicleta desi am avut mai multe accidente cu bicicleta decat cu motocicleta, ba chiar cu bicicleta am avut si din vina mea :D

Am avut pegas junior de ala mic cu cauciucuri mici si groase, apoi tot un pegas de ala de se desfacea cadrul la mijloc si se plia, aia e prima bicicleta cu care am atins asfaltul patriei pe strada. Am avut o tentativa esuata cu pegasul ala cu sa lunga si coarne inalte de zici ca era custom bike, numa ca tentativa nu a fost prea reusita pe niste serpentine si am achizitionat cateva cicatrici.

Inceputurile ciclistice le-am facut cu o semicursiera sputnic :rose: (sau cum se scrie in romana) la care am renuntat dupa 5 ani pentru mtb-uri deoarece ma saturasem sa ma opresc unde se termina soseaua si am ales coclaurul :unsure:

Primul mtb era ceva elvetian si n-a rezistat mai mult de doi ani ca a si fost praduit de cioare :kiss: :lol: acum am ceva nemtesc cam greut dar suspensie fata si spate cu care nu prea mai merg .... am descoperit cele doua roti motorizate si comoditatea si-a spus cuvantul :burnout:

 

gata ca o dam in povesti cu "pe vremea mea" :cheers:

 

 

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b76bgaarh sau doar coincidenta de avataruri?

daca pe mine ma intrebai cred ca e coincidenta dar nu-mi mai schimb avatarul ca am mai schimbat ca aparuse unul nou cu avatar ca al meu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt imposibil de multumit,asa ca nici macar nu mai incerc sa ma multumesc.

 

in ansamblu nu e nici un scop.

 

emo dude! zi-mi si mie ce-ti doresti tu si noi, ceilalti 99%, nu. pretty please!

 

orl (te-am confundat cu cobra, scuze), pai deocamdata n-am moto, ma, stii doar! cand oi avea poate n-o sa ma mai uit la motogp. :burnout:) (not)

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emo dude! zi-mi si mie ce-ti doresti tu si noi, ceilalti 99%, nu. pretty please!

 

orl (te-am confundat cu cobra, scuze), pai deocamdata n-am moto, ma, stii doar! cand oi avea poate n-o sa ma mai uit la motogp. :burnout:) (not)

am vazut :blbl:

 

bre biciclistilor....am pus mana pt cateva zile pe un MB, si ma bate rau de tot gandu sa merg pe bicla la fest la Dacorum... :unsure: daca nu raman fara bicla pana in weekend si ne primesc Dacii cu biclele, ce ziceti?mergem? :cheers:

 

e la Ciolpani festu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama, sensibil esti! :burnout: eu sunt "emo" si ma mandresc cu asta. ziiiiiiiiiiiiiiiiii! te-am rugat frumos.

 

A,da,am uitat de avatarul tau cu 48% emo :blbl:.

 

Teoretic nu-mi doresc NIMIC,practic imi doresc doar sa mananc,dorm,sa am unde locui si sa astept sa mor sau cine stie poate ma plictisesc(a se citi prind curaj).Si toate astea pt. ca nimic nu ma poate face fericit si ca nimic nu are rost in viziunea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A,da,am uitat de avatarul tau cu 48% emo :cheers:.

 

Teoretic nu-mi doresc NIMIC,practic imi doresc doar sa mananc,dorm,sa am unde locui si sa astept sa mor sau cine stie poate ma plictisesc(a se citi prind curaj).Si toate astea pt. ca nimic nu ma poate face fericit si ca nimic nu are rost in viziunea mea.

te cred... asa e cand te paraseste iubita....da sa stii ca timpul le rezolva pe toate...toate trec...timpul acopera rani atat fizice, cat si sufletesti :D

 

ai sa vezi ca intr-o zi iti vei gasi un tel in viata, altul decat acela de a astepta sa mori...si anume acela de a muri PT CEVA ce merita :blbl: sa nu uiti vorbele mele

 

ontopic: ziceti bre?care va bagati la bucuresti-ciolpani pe bicla?daca imi mai ramane si in weekend calutu :unsure:

 

@fanny: tu esti emo? :burnout: nu stiam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic: ziceti bre?care va bagati la bucuresti-ciolpani pe bicla?daca imi mai ramane si in weekend calutu :blbl:

 

Ruta Bucharest - Ciolpani - Bucharest calculata pe http://www.gazonline.ro/planificator_rute.php

Zice asa: 72 km de la Piata Unirii sau 80 km din sectorul 4 (Berceni)

Se merge pe DN1, adica pe unde nu e voie cu bicicletele. E bine ca atit drumul de dus cit si cel de intoarcere sa nu se suprapuna peste orele de virf de trafic pentru masinile care merg spre/dinspre Valea Prahovei. Traseul in sine nu e deloc interesant, deci ar fi bine ca macar la Ciolpani sa fie ceva care merita vazut/gustat/testat :burnout: Altfel de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...