Sari la conținut

Schimbat Ulei Cbr600f4i


Postări Recomandate

Salutare, va rog ajutati-ma cu un raspuns...

 

Mi-am pregatit motoreta pentru plecarea in Grecia in Thassos , ulei , placute, filtre...iar pe drum am observat ca in momentul in care bag mana in gaz dupa 7000 ture imi patineaza ambreiajul. Sa fie din cauza uleiului sau s-o fi dus discul? :rolleyes:

Motoreta e CBR 600F4i-2001

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la 7000 la cat patineaza ambreiajul? inainte nu facea asa? de cati km o ai tu si stii ce "istorie" are? oricum nu te impacienta prea tare un set de discuri de ambreiaj sunt pana in 100E pt motoreta ta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte ai avut tot motul?

de ex eu am pus dupa motorex, motul(nu mi a placut revenit la motorex.da asta alta treaba).....ca si la prima trecere de la un ulei la altul se auzea un fel de rontzait..la ambreiaj.......de ex mergeam cu a 5 la 100km/h si cand acceleram se auzea kestia aia...si parca aveam si un fel de semipatinaj.....asta numai o perioada de 500 km dup aia a disparut, acum cand am pus motorex face aceeasi kestie..dar a disparut iar dupa aprox 500 km, incearca sa mergi pe o marca de ulei ..daca ai avut acelasi tip de ulei cam e dus ambreiajul..faza e ca eu am acusi 40 000 si nu am probleme ..adik sa patineze in ture cand tragi brusc de acceler..dar daca i ai dat pe o roata din ambreiaj. :rolleyes: ..e klar ca`s discurile

:banana:

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia ca pe o roata nu m-am dat cu ea niciodata.. Inainte tot Motul am avut si nu facea asa! Pana la urma cred ca e discul.....Aveti idee de unde sa-mi iau disc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...