Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

Vizitator montecristo

pana la urma e din cj sau salaj andrei? daca e din salaj sa ne interesam sa vedem daca putem sa facem ceva, nu stiu ce, mai concret... sa cumparam o coroana si/sau poate sa mergem la inmormantare. :) ....si daca nu e din salaj..

Editat de montecristo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pana la urma e din cj sau salaj andrei? daca e din salaj sa ne interesam sa vedem daca putem sa facem ceva, nu stiu ce, mai concret... sa cumparam o coroana si/sau poate sa mergem la inmormantare. :)

e din cj...

 

L.E.

si la inmormantare ce sa faci ?..sa ii readuci aminte familiei ca din cauza motocicletei a murit?( daca ne era apropiat era alta treaba)

ai fost la vreo inmormantare sa vezi cum se uita familia la motociclisti?... nu cred ca ai vrea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo
e din cj...

 

L.E.

si la inmormantare ce sa faci ?..sa ii readuci aminte familiei ca din cauza motocicletei a murit?( daca ne era apropiat era alta treaba)

ai fost la vreo inmormantare sa vezi cum se uita familia la motociclisti?... nu cred ca ai vrea....

 

 

mda.... ma gandeam ca asa este. bine, atunci sa-i fie tarana usoara. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma e din cj sau salaj andrei? daca e din salaj sa ne interesam sa vedem daca putem sa facem ceva, nu stiu ce, mai concret... sa cumparam o coroana si/sau poate sa mergem la inmormantare. :) ....si daca nu e din salaj..

 

nu conteaza ca e din zalau sau din cluj conteaza ca e motociclist,

 

dupa cum zicea si "mic si negru": "daca ne era apropiat faceam ceva" sunt de acord cu treaba asta, iar in schimb nici mie nu imi place la inmormantari mai ales de motociclisti, ... acele priviri ... , care iti strapung sufletul, se uita la tine parca ai fi de pe alta planeta, parca nu ai fi tot om ca ei ... dar pt ei ramai tot "carne de tun" sa nu zic altfel ...

 

 

Odihneasca-se in pace, ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist, venea pe la noi omul, l-am vazut pe Meses de cateva ori, am si vb cu el odata.

M-a sunat Okhio dimineata sa ma intrebe de Hende, ca cica fratele sau a vazut urmarile dimineata pe Topa si nu stia motorul , numai culoarea. Nu e Hende din fericire insa e altul, si din pacate dus perntru totdeauna. Viata e nedreapata, l-a luat prea repede.

Sa-i fie tarana usoara si sa se roage de acolo de sus pentru noi astia de pe pamant sa nu patim la fel.

Condoleante familiei si prietenilor

 

 

:) :) :D :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si soramea a vazut dimineata accidentul. nu era salvarea acolo cand a trecut cu masina prin zona. motociclistul era sub rotile din spate ale tirului, cu picioarele afara si motocicleta era mai fata. nu s-a uitat prea atenta ca nu a putut :) camionul era cu partea din spate pe contrases, nu a apucat sa intre pe banda.(mergea spre cluj camionul). Totusi cred ca daca nu avea viteza mare apuca sa franeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni una peste alta...cativa dintre noi nici dupa ce o patesc nu se linistesc...

azi pe deal...vorbeam de paul... cat de mult m-a afectat cand l-am vazut... si ce face smecheru de negru la 10 min dupa ce termina discutia? se incoarda... nu tare, asa in limita asfaltului rece... de ce? nush ...

 

imi pare rau de baiatu asta de la cj ( am inteles ca era incepator...).

P.S. nu am chef sa bag nici un zambilici de ala (cuvant urat)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa postez si aici dar ma simt obligat ,

 

Il stiam personal pe baiat si ieseam in fiecare joi la plimbare prin cluj , pe langa cluj .... pot sa spun ca a fost un baiat de milioane , un exemplu de motociclist ! nu pot sa`mi dau seama ce a fost in acel moment ? daca a mers tare de ce atunci ?

 

Atat va rog , sa nu ,,improscati cu noroi '' ca a mers tare , ca asa ii trebuie .... nu merita , un simplu ,,odihneasca`se in pace '' face mai mult ca 100 de cuvinte .

 

 

RIP andrei sava (29.09.08) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa postez si aici dar ma simt obligat ,

 

Il stiam personal pe baiat si ieseam in fiecare joi la plimbare prin cluj , pe langa cluj .... pot sa spun ca a fost un baiat de milioane , un exemplu de motociclist ! nu pot sa`mi dau seama ce a fost in acel moment ? daca a mers tare de ce atunci ?

 

Atat va rog , sa nu ,,improscati cu noroi '' ca a mers tare , ca asa ii trebuie .... nu merita , un simplu ,,odihneasca`se in pace '' face mai mult ca 100 de cuvinte .

 

 

RIP andrei sava (29.09.08) :)

 

 

Cum zici tu...la faze din astea nu trebuie bagat de vina "ca a mers tare si ca era incepator,etc"si eu sunt incepator si nu neaparat trebuie sa mergi tare ca sa intre in fata ta un dobitoc si sa patesti ce a patit Andrei.Se pare ca eu am avut noroc pana acuma,ca am patit-o de cateva ori si nu este placut sa vezi cu ochii moartea.Atata am avut de zis

 

Un moment de reculegere pt tovarasul nostru ar fi suficient.Dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre accident din "Clujeanul" : http://www.clujeanul.ro/cluj/o-noua-victim...istilor-3245935 Se pare ca un zalauan i-a curmat zilele.

 

Imi pare rau sa aud asta ....

 

 

Despre accident din "Clujeanul" : http://www.clujeanul.ro/cluj/o-noua-victim...istilor-3245935 Se pare ca un zalauan i-a curmat zilele.

 

Imi pare rau sa aud asta ... "no comment"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

postez din nou. da tot eu. de data asta in oras insa. mergeam in spatele unuia, prea aproape, si a franat, la randul meu si eu, insa mie mi-a alunecat fata si am cazut, din nou. sorin, cred, cu fzr-ul alb, el a vazut toata faza. va poate spune cum a aratat din "exterior". is bine n-am nimic, nu ama vut nici 40 la ora, motorul a suferit pagube. deci, oficial is cel mai prost om pe un motor. ma face sa ma gandesc serios in ceea ce priveste motociclismul. cred ca voi renunta. nu sunt sigur, dar se pare ca nu-s facut pt asa ceva. acum puteti sa radeti si mai tare. bafta si asfalt uscat.

 

ca tot vb de plictiseala...

Editat de montecristo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postez din nou. da tot eu. de data asta in oras insa. mergeam in spatele unuia, prea aproape, si a franat, la randul meu si eu, insa mie mi-a alunecat fata si am cazut, din nou. sorin, cred, cu fzr-ul alb, el a vazut toata faza. va poate spune cum a aratat din "exterior". is bine n-am nimic, nu ama vut nici 40 la ora, motorul a suferit pagube. deci, oficial is cel mai prost om pe un motor. ma face sa ma gandesc serios in ceea ce priveste motociclismul. cred ca voi renunta. nu sunt sigur, dar se pare ca nu-s facut pt asa ceva. acum puteti sa radeti si mai tare. bafta si asfalt uscat.

 

ca tot vb de plictiseala...

Tot asa puteai sa patesti si cu masina.Pune mana pe legislatie,sau daca nu invata sa-ti cunosti motorul si sa incerci macar intr-o anumita masura sa anticipezi pericolele...Bafta si grija mare la mersul pe jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo
Tot asa puteai sa patesti si cu masina.Pune mana pe legislatie,sau daca nu invata sa-ti cunosti motorul si sa incerci macar intr-o anumita masura sa anticipezi pericolele...Bafta si grija mare la mersul pe jos...

 

 

luca draga stiu legislatie si stiu circula, da poate ar trebui sa invat motorul aprti, conditii de frnare si alea alea dar se apre ca le invat pe calea mai dura. pur si simplu nu am anticipat ca ala din fata o sa opreasca brusc la trecerea de pietoni. asta e. se intampla. se pare ca dorintele unora devin realitate doar ca am picioarele intregi >:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...