Sari la conținut

04 Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España - Jerez


Postări Recomandate

Acum 22 ore, Cavaleru a spus:

tare curios sunt cum se va desfasura tot sezonul lupta dintre cei doi. oricum sunt multi piloti rapizi acolo au de tras bine de tot.

Acum 2-3 sezoane parca Boscoscuro era pe nici unde sau imi amintesc prost? (mi-e lene sa caut statistici acum

Me2 - intradevar in trecut Boscuscuro era pe niciunde.Acum are cadre de CF pe ambele motorete.creatie proprie.Omul are idei,care iata ca functioneaza.

Acum 21 ore, nike a spus:

 

438657059_965548898340929_3106470546942647995_n.thumb.jpg.b6f575f306b017f57e0784f10ecccaa2.jpg

✌️

WOW

Acum 20 ore, B.B. a spus:

Cum e echipa de moto2 care au sponsor Onlyfans, tu ai impresia ca onlyfans are nevoie de publicitate?

Nu,ca sunt destui labari pe lume,compania merge bomba.Isi "spala" numele,probabil de aia o fac gen nu mai suntem dubiosi, e all in the open,e ca si masinile alea pe care le sponsorizau organizatiile gay si le vopseau in culoarea poponeata-cubeului :D 

Dar in rest eu cred ca cei care isi fac publicitate pe motorete/sponsorizeaza echipele au nevoie de ea.Asa functioneaza aceasta industrie,si pana la proba contrarie,eu nu contest sistemul publicitatii...cred ca daca arunca atatia bani efectiv pt niste stickere,au facut niste studii de impact etc inainte,pt ca sunt companii mari care platesc sute de milioane pt asa ceva,nu pot fi toti dobitoci sau fani - vezi deal'ul HP-Ferrari nush cate miliarde am auzit?C'mon.

Acum 19 ore, damager a spus:

 Bmw v-a intra in motogp cel mai tarziu in 2027.

zvonuri sunt ca vor sa intre chiar mai repede cu 1 an.

Nu e absolut nimic real in afara de acea declaratie (diplomatica mai degraba decat plina de intentii) a CEO'ului BMW.Restul - tot - sunt povesti de presa.

Pana la proba contrarie,eu aleg sa nu cred ca BMW isi va schimba total strategia de marketing de la un an la altul.

Daca ar fi sa intre 4real,ar trebui deja sa alcatuiasca o echipa si sa intre daca nu de la anul,macar din 2026,cum a intrat KTM in circuitul de teste cu 1 an inainte.Am mai zis asta - ca daca vii garofitza asa in 2027...o sa treaca 2-3 ani pana prinzi oamenii miscarile etc pana intelegi cu ce se mananca gp'ul,timp in care echipa va fi ultima.

Acum 16 ore, damager a spus:

Yamaha is going to test an all-new MotoGP bike at Jerez on Monday, with the upgrades covering everything from chassis, engine, swingarm and aero."

 

sa vedeti voi cu ce racheta vine acuma yamaha. Matura cu ei pe jos

Haahha,clar va rupe norii....cum i-a mai rupt cand a venit cu "all new bike" (a se citi fix aceeiasi motoreta schimbata minimal)

Pana la proba contrarie...eu zic sa nu ne incantam degeaba.

Honda,pe de alta parte,cu noua moto cica "experimentala",mi se pare ca a intrat puternic si cu incredere in tunelul de vant :

Whats-App-Image-2024-04-26-at-12-31-01-1 Whats-App-Image-2024-04-26-at-12-31-01.j   Whats-App-Image-2024-04-26-at-12-30-58-1 Whats-App-Image-2024-04-26-at-12-30-58.j

Se vad influentele aprilia,dar acea codita mi se pare cel mai bun design aero de pana acum al unui tail.

Acum 15 ore, xt600 a spus:

Se tine bine fosila. A facut locul doi la clasa GT3, in cursa de 6 ore de la Imola. 

Se tine pt varsta lui - nu pt un pilot de gp.

Nu confunda efortul necesar pt a conduce o masina de gt3 cu efortul si muscle mass'ul necesar in a conduce o moto de gp.

Acum 5 ore, ENEOS a spus:

Dacă țin bine minte "bătrânelul" a renunțat (anul trecut?) să se lupte pt un podium ca să nu influențeze punctajul celor care se băteau în campionat.

Exact !

Respekt - e singurul still in shape. :10:

Da ce tot baiguie Lorenzo ca meci de box cu Pedrosa wtf?Lorenzo are burta mai mare decat a mea,e un grasut bucalat dar vad ca tot tare in clanta e.

Sa faca meciuri de box cu Rossi nu cu saracul Dani care are 38 de operatii pe el - cred ca i-ar scoate Rossi toate harfele din cap intr-un meci de box :P ...si chiar abia ar astepta "tribunul" o asemenea provocare,dar pe el nu-l provoaca,ii provoaca pe astia mai plapanzi mai pirpirii sa le dea la operatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 395
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa antrenamentele de dimineata

...cam surprinzatoare rezultate...

 

1ALEX MARQUEZ (GRESINI RACING MOTOGP™)1:36.630

2Marc Marquez (Gresini Racing MotoGP™)+0.507

3Maverick Viñales (Aprilia Racing)+0.591

4Aleix Espargaro (Aprilia Racing)+0.673

5Franco Morbidelli (Prima Pramac Racing)+0.917

6Marco Bezzecchi (Pertamina Enduro VR46 Racing Team)+0.955

7Daniel Pedrosa (Red Bull KTM Factory Racing)+0.983

8Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing)+0.988

9Jorge Martin (Prima Pramac Racing)+1.005

10Pedro Acosta (Red Bull GASGAS Tech3)+1.012

 

 

jos palaria pt micul samurai, poor Dani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...se merge tare deja din FP1 - AM e la juma de secunda de fastest lap : Francesco Bagnaia  - 1:36.17 (2022)

Si sunt convins ca acum s-a mers cel mai incet din weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Method a spus:

Nu e absolut nimic real in afara de acea declaratie (diplomatica mai degraba decat plina de intentii) a CEO'ului BMW.Restul - tot - sunt povesti de presa.

Pana la proba contrarie,eu aleg sa nu cred ca BMW isi va schimba total strategia de marketing de la un an la altul.

Daca ar fi sa intre 4real,ar trebui deja sa alcatuiasca o echipa si sa intre daca nu de la anul,macar din 2026,cum a intrat KTM in circuitul de teste cu 1 an inainte.

 

De aia zic ca se discuta sa intre mai devreme. Sunt discutii cu piloti, deja se alcatuieste echipa...

Va fi si un roman in echipa, :)...inginer. :P

Mai e cale lunga pana departe, dar BMW se misca in directia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, nike a spus:

437549882_840540371448120_1197292086250921052_n.thumb.jpg.1ab1e1b64aa2d74102501ac4ecf6cf85.jpg

 

In weekendul asta sunt rivali:friends:

apropo de Pedrosa, ce urat a vb Honda / Puig ala de el.. ca nu merge bine etc.

apoi a venit JLo , mir si cine dracu a mai venit si toti au fost pardaf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un clipuletz pe FB cum Acosta era umbra lui Pedrosa pe circuit. Pustiulica e avid sa invete de la maestru Pedrosa-san

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

35 minutes ago, ioio_viola said:

Barfa din padock de la TNT sports in timpul FP1: Ducati au dat motoare cu turatii limitate catre echipele de uzina 🙈

 

Adică pe GP24? De ce?

 

Pedrosa cu paechetul aero pe care KTM l-au tot testat de la Valencia încoace. Cel mai probabil va concura cu el.

 

1995754281_WhatsAppImage2024-04-26at16_11.31_bd6b8378.thumb.jpg.2ce9b53b3d934dc8f465bedaa7f95033.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, damager a spus:

 

De aia zic ca se discuta sa intre mai devreme. Sunt discutii cu piloti, deja se alcatuieste echipa...

Va fi si un roman in echipa, :)...inginer. :P

Mai e cale lunga pana departe, dar BMW se misca in directia asta

Doamne ajuta sa se înfiripe

Know-how-ul bmw în racing e irefutabil - dacă se implica pe bune ca în F1 nu ca în sbk vor face treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, Method said:

dacă se implica pe bune ca în F1 nu ca în sbk vor face treaba buna.

 

Sunt destul de serioși acum cu implicarea în WSBK. Și se vede în rezultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Cavaleru a spus:

 

 

Again habarnismul loveste din nou, dam din taste fara sa dam un search pe google...

 

https://www.roadracingworld.com/news/motogp-prima-is-new-title-sponsor-of-pramac-racing-team/

 

citeste si tu, documenteaza-te inainte sa debitezi ineptii

Care habarnism mai fratele meu.

Ce am zis eu si ma contrazice in articol?

Pramac e very happy ca ii au pe Prima Asigurari ca mare sponsor. Asa si?

Nu am auzit in viata vietilor mele de Prima Asigurationii pulii si culmea chiar lucrez pentru clienți de X ori mai maribca acest Prima.

Daca nici eu nu mai stiu ce fac cu bugetele astfel de companii... LOL

Fraticule, iti repet, de aproape 20 de ani lucrez doar pentru companii mari. Culmea am lucrat si pentru unele italiene.

IT, toate astea mari funcționează cu IT. Dar nu ai de unde sa știi...

Cum am zis, toaaaate companiile mari au un BUGET destinat sponsorizarilor pentru care au scutiri de la stat la taxe, etc.. de gen ori ii aruncam la stat ori mai bine la Pramac.

Cineva de la Prima e var de-al doilea cu o cumnata al lui Ciampinotti ala și uite asa s-a decis ca o parte din bugetul lor de sponsorizare merge la Motogp.

Ii doare pe aia de la Prima fix la 2m in fata de pe ce loc iese Jorge Martin... :crack:

Cred ca 80% din boardul de conducere al Prima Asigurari nici nu stie ca-s sponsorii lui Pramac..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, Method a spus:

 

Know-how-ul bmw în racing e irefutabil - dacă se implica pe bune ca în F1 nu ca în sbk vor face treaba buna.

Ire- ce? Enumera cateva competitii moto in care BMW au fost/sunt irefutabili. In cazul BMW avem de a face mai mult cu imaginea de brand, decat cu realitatea unor performante. 

 

Acum cu Razga la butoane, incepe si BMW sa aibe rezultate in WSBK. Dar as paria mai mult pe ienicer, decat pe motoreta. Imi este greu sa cred ca motoreta a evoluat spectaculos de anul trecut pana acum. 

 

Mult mai surprinzatore mi se par prestatiile din EWC, dar si acelea trebuie vazute in contextul mai larg al prostiilor facute de YART, Honda, etc... Insa au stiut sa le speculeze si sa le concretizeze in clasari excelente, ceea ce arata ca incep sa se maturizeze. Bine, au luat si oameni cheie de la alte echipe, inclusiv piloti si se vede. 

Acum 2 ore, ioio_viola a spus:

Barfa din padock de la TNT sports in timpul FP1: Ducati au dat motoare cu turatii limitate catre echipele de uzina 🙈

Surprinzator. Care ar fi explicatia? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Cavaleru a spus:

 

 

Again habarnismul loveste din nou, dam din taste fara sa dam un search pe google...

 

https://www.roadracingworld.com/news/motogp-prima-is-new-title-sponsor-of-pramac-racing-team/

 

citeste si tu, documenteaza-te inainte sa debitezi ineptii

Acum i-am căutat pe Prima in ceva top european... :lol:

Ei nu sunt in top10 nici macar in Italia...

 

 

Screenshot_2024-04-26-18-20-13-49_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2024-04-26-18-20-28-74_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

apropo de Pedrosa, ce urat a vb Honda / Puig ala de el.. ca nu merge bine etc.

apoi a venit JLo , mir si cine dracu a mai venit si toti au fost pardaf.

Cred ca idiotul ala de Pugi isi baga gheara in gat, ca l-a pierdut pe Pedrosa. L-a preferat pe Bradl, ca pilot de teste... Mare dobitoc! 

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Pana la proba contrarie,eu aleg sa nu cred ca BMW isi va schimba total strategia de marketing de la un an la altul.

 

 

Am mai zis asta - ca daca vii garofitza asa in 2027...o sa treaca 2-3 ani pana prinzi oamenii miscarile etc pana intelegi cu ce se mananca gp'ul,timp in care echipa va fi ultima.

 

Haahha,clar va rupe norii....cum i-a mai rupt cand a venit cu "all new bike" (a se citi fix aceeiasi motoreta schimbata minimal)

Poate nu ai aflat, dar au alt CEO. Si odata cu el, sunt convins, au aparut si alte schimbari, inclusiv in strategia de marketing, care, btw, nu s-a schimbat de la un an la altul, ci probabil de la o luna la alta. Poate exagerez un pic, car intelegi tu. Cred ca fum fara foc, nu iese. Cel mai probabil, sunt negocieri. De asemenea, nu este exclus ca BMW sa astepte noul regulament tehnic, inainte sa ia o decizie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ioio_viola a spus:

Barfa din padock de la TNT sports in timpul FP1: Ducati au dat motoare cu turatii limitate catre echipele de uzina 🙈

Ce prostii am scris, catre echipele de client 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet - singurul lucru palpabil în noul zvon asta care excita pe toată lumea cu "bmw intra în gp" este o declarație foarte diplomatică și politically corect a noului CEO care a zis gen ca nu exclude nimic.

Eu as lua aceasta declarație cu un grăunte de sare,scuzați englezismul.

După cum am zis și colegului damager - Doamne ajuta sa se întâmple,mi-ar placea si mie,dar eu pana nu vad niște eforturi concrete în aceasta direcție din partea nemților nu mi-as pune speranțele în acele 2 propoziții ale dlui îmbrăcat din catalogul Neckerman.

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Enumera cateva competitii moto in care BMW au fost/sunt irefutabili.

F1

Cel mai puternic motor.

Și în anii 80 și în anii 2000.

They delivered.

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Ei nu sunt in top10 nici macar in Italia...

Pai și ce legătură are cu ce se discuta???

Poate vor sa devina de aia și fac publicitate.

Repet - mi se pare aberant pt orice companie sa pompeze o tona de bani în publicitate ca să nimic.

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Cum am zis, toaaaate companiile mari au un BUGET destinat sponsorizarilor pentru care au scutiri de la stat la taxe, etc.. de gen ori ii aruncam la stat ori mai bine la Pramac.

Stai stai ca aici te repezi și nu înțelegem anumite detalii : cheltuielile din sponsorizări sunt deductibile...meaning dacă dai sa zicem 100 000e cu titlul de sponsorizare iată,unei echipe dintr-o competiție sportiva sau etc acești 100 mii sunt considerați cheltuieli și nu profit.

Scutirea de la stat e pe acea 100 mii nu gata - dau 100 mii și nu mai plătesc impozit pe profit.NU - din profit se scade acea suta de mii (pe care oricum numa profit nu o mai poți considera dacă o dai la Pramac nu?)

Ok e un sâmbure de adevăr - în unele tari se mai face o extra reducere de 0.5% (parca?) din impozitul pe profit în urma sponsorizarilor dar depinde de legea din fiecare țară nu e o regula universal valabila.

Dar ca să merite sa pompezi câteva milioane de euro într-o echipa de motorsport și sa ieși pe plus cu acei 0.5% trebuie ca acei 0.5%×profitul declarat sa fie peste suma sponsorizata....mai pe scurt sa ai profit de sute de milioane,și sa ai sediul într-o tara în care exista acea reducere.Ceea ce nu cred ca e deloc cazul aici.

 

Iar ca și "motiv" al publicității,daca ar fi precum spui tu,explica-mi și mie logica din spatele deal'ului de câteva miliarde dintre HP și Ferrari F1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Method a spus:

Repet - singurul lucru palpabil în noul zvon asta care excita pe toată lumea cu "bmw intra în gp" este o declarație foarte diplomatică și politically corect a noului CEO care a zis gen ca nu exclude nimic.

Eu as lua aceasta declarație cu un grăunte de sare,scuzați englezismul.

După cum am zis și colegului damager - Doamne ajuta sa se întâmple,mi-ar placea si mie,dar eu pana nu vad niște eforturi concrete în aceasta direcție din partea nemților nu mi-as pune speranțele în acele 2 propoziții ale dlui îmbrăcat din catalogul Neckerman


tu ai citit toata declaratia? Sau doar titlul? Ca nu e deloc doar diplomatica declaratia in care zice ca sunt discutii cu dorna.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Method a spus:

 

F1

Cel mai puternic motor.

Și în anii 80 și în anii 2000.

They delivered.

 

Nu ai inteles postarea mea. Intrebam de competitii moto in care au livrat rezultate, nu F1. Daca imi amintesc bine, nici in F1 nu au luat prea multe titluri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, damager a spus:


tu ai citit toata declaratia? Sau doar titlul? Ca nu e deloc doar diplomatica declaratia in care zice ca sunt discutii cu dorna.....

Asta e tot ceea ce am găsit eu:

Queried on the subject of BMW joining MotoGP, Flasch told German publication Motorrad:

"BMW M has been a MotoGP vehicle partner for years. As BMW M boss, I have been to all the races, I know the people in charge and we are a brand with a presence there. But it's clear that it has to make sense for us, and that's why we're taking a close look at it. I wouldn't rule it out.”

 

Exista și alte declarații ale lui în acest sens?

Acum 6 minute, xt600 a spus:

Nu ai inteles postarea mea. Intrebam de competitii moto in care au livrat rezultate, nu F1. Daca imi amintesc bine, nici in F1 nu au luat prea multe titluri. 

Zero titluri - tehnica superba,foarte prost management.

Aa,in moto nu știu/nu cred - nu contest spusele tale.

Tot ce am zis e ca they can deliver ca și tehnică în racing,asta însă nu înseamnă că vor câștiga titluri - vezi exemplul F1 - ani la rand cel mai puternic motor și nici un rezultat pe măsură.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Method a spus:

Asta e tot ceea ce am găsit eu:

Queried on the subject of BMW joining MotoGP, Flasch told German publication Motorrad:

"BMW M has been a MotoGP vehicle partner for years. As BMW M boss, I have been to all the races, I know the people in charge and we are a brand with a presence there. But it's clear that it has to make sense for us, and that's why we're taking a close look at it. I wouldn't rule it out.”

 

Exista și alte declarații ale lui în acest sens?

Zero titluri - tehnica superba,foarte prost management.

Aa,in moto nu știu/nu cred - nu contest spusele tale.

Tot ce am zis e ca they can deliver ca și tehnică în racing,asta însă nu înseamnă că vor câștiga titluri - vezi exemplul F1 - ani la rand cel mai puternic motor și nici un rezultat pe măsură.

"2027 could be the perfect time to get involved in MotoGP as this is when a new regulation will be introduced,

The possibility exists that every manufacturer would start again in 2027, creating a level playing field, so arguably the best moment for a newcomer to arrive and immediately be competitive.

Flasch continued: "We are in contact with Dorna and we are talking about the regulations.

“It is part of our evaluation.

“The 2027 season would be an obvious time to start."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

"2027 could be the perfect time to get involved in MotoGP as this is when a new regulation will be introduced,

The possibility exists that every manufacturer would start again in 2027, creating a level playing field, so arguably the best moment for a newcomer to arrive and immediately be competitive.

Flasch continued: "We are in contact with Dorna and we are talking about the regulations.

“It is part of our evaluation.

“The 2027 season would be an obvious time to start."

Aa,asta nu am auzit-o pana acum.Asta e altceva intradevar.Doamne-ajuta sa se decida sa intre :ok:

Acum 25 minute, frigider a spus:

Nu a mers asa bine Acosta aici, Peco e pe ascendent :))

MM bine, Vin iar bine.

 

JM nu oau, el care era mereu rapid pe 1 tur.

Acosta e f bine,bai nene nu uitati ca pana la urma e un amarat de rookie la o echipa de client.

Lucrurile astea conteaza,experienta conteaza,calitatea oamenilor din boxa conteaza - e cel mai ridicat de nivel de racing in moto,nu poti sa ii rupi pe toti pe genunchi dupa 3 curse,nu joaca bambilici acolo.

 

De Vinales sunt intr-o continua mirare.Nu atat in FP'uri,el viteza tot timpul a avut,sa vedem in cursa - daca continua ca la COTA ar sparge tiparele,pt ca de la debutul sau n-a putut sa lege mai mult de 2 curse bune niciodata.Daca imi aduc aminte bine,singura data cand a mers 2.5 curse bine la rand,a fost la inceput de an in 2017 - primele 2 curse stelar,a 3a cursa a fost la fel COTA - a rupt norii din fp pana in quali pana in cursa,unde i-a suflat Marcel in ceafa de 2 ori si gata a tremurat a cazut si praful s-a ales de tot sezonul,a inceput apoi sa planga ca Yamaha e naspa.

Sa nu-l deochi - hai Maravilla :)

 

Meanwhile Marquez face declaratii puternice - The adaptation is finished; the podium will be a good target in the next two races’

‘The good thing is that we can stop talking about adaptation, I mean, the adaptation is already finished. Now it’s time to work on the small details. My adaptation to the bike, I feel like I’m more ready inside the bike – as I showed today in FP1, I go out and I’m immediatly fast. But it’s true that in every race we have small problems, something here, something there, and still we dont’ put everything together in one weekend. So let’s see if we can do it in this one, in the next ones, and achieve that first podium. This will be a good target in the next two races’.

 

And the #93 stressed that the goal for now is just the podium before setting his sights in the victory: ‘The goal at the moment is the podium. We achieved podiums in the Sprint, but in the main race the best result is the fourth place in Qatar. It was not a podium. First, you need to be on the podium, then after the podium, to be there in a constant way and then try to find the moment for the victory. We had a good chance in Austin, but we didn’t take profit. Let’s see if we can do it in the future, but at the moment the first target is the podium’.

 

Despite giving the adaptation to the bike as concluded, Márquez explained that there was no radical change to the riding style, also starting to adapt the bike to himself: ‘My riding style is made for Honda, and then I try to adapt, but in the end the adaptation to the bike was there and then now we start to bring the bike to my riding style too. And this is something that helps me a lot and is the reason why I start to be fast immediatly and more consistent. You can adapt a few things, but it’s impossible to change your riding style that you were using for ten years’.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, B.B. a spus:

 

Nu am auzit in viata vietilor mele de Prima Asigurationii pulii 

 

 

vezi, daca pana acum nu ai auzit de Prima, dai ai auzit acum, de cand e sponsor la Pramac. Puterea marketingului a ajuns si la caveman. cu o singura fraza ti-ai demonstrat exact ceea ce incerci sa combati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...