Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

Ai perfecta dreptate. Prin postul de mai sus nu am vrut sa caut vinovati in cazul accidentului. Am vrut sa il fac pe CrissP sa inteleaga ca nu trebuie sa se arunce cu elan prostesc de prunc de 13 ani. Mai Cristi, tu daca vezi o groapa pe drum, scrii aici ca tre schimbat ministrul transporturilor, daca ai primit o amenda, trebuie dat jos cel de la interne. Nu e chiar asa. Stim cu totii ce merge rau in tara asta dar nu e aici locul propice sa se discute chestiile astea si nici oamenii care au forta sa le schimbe nu sunt doar motociclistii. Nu sunt pesimist, dar ca exemplu iti zic ca am citit azi ca intr-o provincie din Italia s-au interzis motocicletele supersport si inca comunitatile moto nu au reusit sa faca nimic in consecinta. Vorbim de Italia , cea mai mare piata moto din Europa. Tu ai impresia ca daca iti greseste cineva in trafic il poti schimba pe Basescu. Alaltaieri era sa mor si eu si prietena in impact frontal cu un idiot care depasea in curba. Am scapat milimetric pt ca am avut zile, am franat la maxim si au franat la randul lor cel din spatele meu si cel pe care il depasea idiotul respectiv, altfel eram tarana acum. Am injurat, am multumit cui trebuie si am mers mai departe. Nu am scris pe forum ca ala si-a luat permisu pe bani si ca tre stopata coruptia din sistemul de eliberare al permiselor.Nici ca tre sa iesim in strada sa facem miting ca Troasca era sa moara. Poate asa conduce el, ca un idiot si nu gandeste defel, poate a avut o scapare.

Prin vorbe de genul tre sa facem galagie nu ne poti tu mobiliza asa usor ca doar nu esti Hitler. Nu tre sa inchidem ochii la ce se intampla in tarisoara asta, dar pt a face ceva tre sa mergem la vot si sa stampilam cu cap, nu sa ne plangem pe forum si sa fim barbati in spatele monitoarelor. Prin majoritatea posturilor tale vrei sa ne scoti in strada. Pt ce? Daca ai minte in cap nu te superi si intelegi ce am vrut sa zic de fapt, daca te superi iti trece.

Scuze de offtopic.

MULTA SANATATE LUI PAUL DEOARECE ARE NEVOIE MAXIMA

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru iubitorii motorsportului care nu au aflat. Craig Jones, pilot al echipei Parkalgar Honda , in varsta de 23 de ani, a suferit un grav accident in timpul cursei SUPERSPORT de la Brands Hatch U.K., in urma caruia a decedat. Acesta a pierdut controlul motocicletei intr-o curba, a cazut, iar pilotul Andrew Pitt aflat in spatele sau l-a lovit cu roata fata in cap. Sa-i fie tarana usoara :D

http://www.youtube.com/watch?feature=relat...p;v=yxmlhqOow3w

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In postul anterior nu m-am referit la schimbarea ministrului sanatatii, ... degeaba il schimbi pe cel de sus cand cel mai mic face greseli grave, trasi la raspundere cei care sunt vinovati, daca ai calcat pe cineva te baga la omor din culpa, dar daca ai bani iti iei un avocat bun si scapi asa cum a scapat si un sudist ca a omorat o fetita pe trecerea de pietoni (revin cu linku), citeam pe undeva, ...

Da ... Sunt revoltat de faptul ca se fac greseli fatale si masurile luate sunt minime, ... , stiu ca (virgula) cu o floare nu se face primavara ...

Scuze de off topic ... Insanatosire grabnica Paule ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-i Criss, ca pe forumul asta sunt numai "intelectuali" , orice discuti despre o problema si te abati putin iti sar cu explicatii da rahat in cap, mai tineti-le pentru voi mai ca ma iritati, Sanatate maxima Paule!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

dintr-un topic de accidente s-a ajuns la camera deputatilor.... nu-l cunosc pe paul dar ii doresc sanatate maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelectualul din mine a vrut prin acea explicatie de rahat sa ii spuna omului ca nu are rost sa ne instige sa dam din aripioare deoarece nu rasturnam sistemul cu tastatura. Nicidecum sa ii atraga atentia cum ca s-ar fi abatut de la subiectul acestui topic.

Promit solemn sa nu mai raspund la astfel de provocari.

Mai bine fac un miting. Sau un mars. Sau imi fac o clisma, vad eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In postul anterior nu m-am referit la schimbarea ministrului sanatatii, ... degeaba il schimbi pe cel de sus cand cel mai mic face greseli grave, trasi la raspundere cei care sunt vinovati, daca ai calcat pe cineva te baga la omor din culpa, dar daca ai bani iti iei un avocat bun si scapi asa cum a scapat si un sudist ca a omorat o fetita pe trecerea de pietoni (revin cu linku), citeam pe undeva, ...

Da ... Sunt revoltat de faptul ca se fac greseli fatale si masurile luate sunt minime, ... , stiu ca (virgula) cu o floare nu se face primavara ...

Scuze de off topic ... Insanatosire grabnica Paule ...

 

Am revenit cu linkul de care am pomenit mai devreme ...

 

http://www.realitatea.net/o-fetita-omorata...lui_324681.html

 

http://www.protv.ro/stiri/justitie/fetita-...a-vinovata.html

 

http://www.gandul.info/actualitatea/fetita...ml?3927;2837466

 

NO COMMENT ...

 

 

http://www.gandul.info/eveniment/politist-...tml?3935;926378

 

http://www.gandul.info/eveniment/motocicli...tml?3935;302682

 

http://www.urbaniulian.ro/2008/08/08/tanar...e-statul-roman/

 

Deci asta chiar m-a lasat fara cuvinte ... uite la ce vroiam eu sa ajung sa spun prin posturile anterioare ... ce vroiam sa atrag atentia ... un fragment din ultimul link:

"Ideea e ca noi dupa o prima si banala "operatie" de la doctorii Spitalului din Oradea de aici din Romania, unde platim taxe si impozite am primit 2% sanse, si acestea spuse cu jumatate de gura din partea unor medici care sunt platiti din banii nostri, ca sa ne lase sa murim. Este incredibil cata bataie de joc si sfidare pentru viata romanilor exista in aceasta tara ! Adica aceasta tanara, culmea repet care este si medic, este lasata de moara de colegii ei, care nu se sinchisesc sa isi asume lupta pentru salvarea vietii ei, si prefera sa isi bage mainile in buzunare si sa recomande sotului si fetitei de 10 luni de zile, sa caute un popa...Pentru ca popa a ajuns solutia pentru problemele din sanatatea romaneasca , si totul in vreme ce romanii sunt somati si executati silit de CNAS daca nu isi platesc contributiile sociale!"

Editat de CrissP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca una tare tot din link-ul anterior:

 

"Am inceput sa sunam in CLUJ, VIENA, TG MURES, TIMISOARA, iar la SMURD oradea am rugat si am obtinut sa ne puna la dispozititie elicopter, oriunde o vom transporta. Bataia de joc a continuat intrucat nici un spital din Romania nu i-a dat sanse de supravietuie si nu a raspuns cererii disperate a sotului femeii, adica ROMANIA A CONDAMNAT-O LA MOARTE FARA SA CLIPEASCA ; iar raspunsul cel mai prompt a venit de la ......Spitalul din SZEGED. Bravos natiune, halal sa ne fie, in conditiile in care medicii din Szeged au spus ca poate sa vina la ei, ca ei cred ca merita sa lupte pentru viata ei !!!!!!!! Sa ne fie rusine ca suntem romani ! Si sa ne dam seama ca pe masura ce ne vom lasa batjocoriti , nu vom ajunge sa avem o soarta mai buna in aceasta tara."

 

 

Deci pana la urma te lasa rece tot "sistemul" nostru deficitar sanitar sau cum i-a zice .... decat sa te ajute sa-si cheltuie banii pe aparaturi sofisticate sa te tina in viata sau medicamente ... mai bine sa te lase sa mori ca asa ajungi la morga ca acolo nu stai prea multa vreme si se scapa cu totul de tine ....

 

 

Aline, No OFFENCE dar daca il citesti de la un capat la altul o sa afli exact mai pe larg descris concluzia la care vroiam sa se ajunga prin a te izbi de zidul nesimtirii, nepasarii, ignorantei si bataii de joc cu care ne gratuleaza zilnic, functionarii din Romania pe noi cei care platim taxe si impozite ca sa existe fonduri sa isi incaseze ei salariile.

Editat de CrissP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

si tot nu lasa nime de la el sei? romanu ii roman pana la moarte!!!

 

am vrut sa tin o prelegere dar concluzia ar fi fost: sunt de acord cu negru. toti am vrea sa schimba ceva, dar nu putem. asa ca lasati dracului toate astea si descarcati-va nervii pe motoare sau alte cele. important e sa se faca bine paul. deci sanatate maxima paule !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline, No OFFENCE dar daca il citesti de la un capat la altul o sa afli exact mai pe larg descris concluzia la care vroiam sa se ajunga prin a te izbi de zidul nesimtirii, nepasarii, ignorantei si bataii de joc cu care ne gratuleaza zilnic, functionarii din Romania pe noi cei care platim taxe si impozite ca sa existe fonduri sa isi incaseze ei salariile.

 

 

I agree. Problema e ca astfel de cazuri nu sunt unice, atata doar ca restul nu sunt mediatizate, ca sa nu zic ascunse. Dumnezeu cu mila sau romanii cu bata in strada, cheia e la noi.

Over and out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste relativ buna cum ca l-au scos pe Paul de la aparate,dar este tot in coma.Mai sunt probleme in legatura cu spitalurile cum ca cei de la neurochirurgie vor sa il trimita iar la spitalul de boli infectioase la TBC,dar zice fratesu' ca acolo nu il mai primesc.Il paseaza de la unul la altul.Pt problema cu respiratul logic si toata lumea inclusiv medici de la neuro au zis sa il trimita la TBC,dar cei de la TBC nu dau nici o explicatie de ce nu il primesc.Acum am vorbit la telefon cu fratele lui si este in pragu disperari din aceasta cauza.

Insanatosire foarte grabnica Paule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste relativ buna cum ca l-au scos pe Paul de la aparate,dar este tot in coma.Mai sunt probleme in legatura cu spitalurile cum ca cei de la neurochirurgie vor sa il trimita iar la spitalul de boli infectioase la TBC,dar zice fratesu' ca acolo nu il mai primesc.Il paseaza de la unul la altul.Pt problema cu respiratul logic si toata lumea inclusiv medici de la neuro au zis sa il trimita la TBC,dar cei de la TBC nu dau nici o explicatie de ce nu il primesc.Acum am vorbit la telefon cu fratele lui si este in pragu disperari din aceasta cauza.

Insanatosire foarte grabnica Paule.

 

 

Nasol domle` .... Te asteptam acasa Paule ... la o tura pe meses

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 2 ore Cristi "Hell" a avut accident pe Gheorghe Doja.Una bucata vaca nu s-a asigurat la depasire si s-a bagat in el trantindu-l de pamant.Omul este in regula,motorul un pic avariat urmand sa il faca pe cheltuiala asiguratorului vinovatei.In rest mai multe detalii de la dansul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutaree!! la toata lumea! ma primiti shi pe mine?? ms. anticipat(cristinel) :)

 

Chiar esti putin offtopic ... dar nu conteaza bine ai venit ....

 

De vreo 2 ore Cristi "Hell" a avut accident pe Gheorghe Doja.Una bucata vaca nu s-a asigurat la depasire si s-a bagat in el trantindu-l de pamant.Omul este in regula,motorul un pic avariat urmand sa il faca pe cheltuiala asiguratorului vinovatei.In rest mai multe detalii de la dansul.

 

da... dupa cum relata luca ... una bucata blonda de 37 de ani incepatoare a virat spre stanga fara sa ma vada ca eram in depasire mi-a iesit in fata si buf ... poc ...

E sunt bine, lovit un pic la genunche si la cot ... in rest motoru` putin "scrijelit" pe partea dreapta ...

Din ce relata ea ... ca a vazut ceva jeep in spatele ei care nu l-a vazut nimeni ... s-a asigurat ca nu il depaseste ala dar nu a observat ca eu sunt in depasire ... ceea ce a rezultat tamponarea ... ea a scapat cu o amenda de 100 lei in 48h si cateva zgarieturi pe partea stanga dar saraca "Suzi" tre sa o duc la doctor ca nu se simte bine ... in rest ... Bafta si Asfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca poti scoate bani multi de pe asigurare...

INTERESEAZA-TE !!!

stiu pe unu din Cj care avea motor de 3000 si ceva de e si a scos de pe asigurari vreo 4000 (asa ceva) !!!

 

succes !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu vreo juma de ora, pe bulevard, aproape de CEC, un scuter tavalit bine pe jos, politie & stuff. Am inteles ca un/o idiot/a ar fi iesit cu masina din parcare si l-ar fi izbit pe asta cu scuterul. Nu am putut opri ca eram pe celalalt sens dar am intrebat ulterior pe un amic care era in zona si zicea ca cel/cea cu masina ar fi fugit de la locul accidentului, de aceea scuterul era nemiscat si politia statea de paza, probabil sa vina de la criminalistica sa faca masuratori. Scuteristul este dus la spital insa nu stiu care e starea lui. Scuterul era inmatriculat si tipul avea casca, din pacate tot astia o fura, nu cei kamikaze. Ma rog. Sper sa il gaseasca rapid si usor pe gunoiul cu masina , avand in vedere ca era in mijlocul orasului si la ora de varf tot l-o fi vazut careva. Oricum se lasa urat. Fuga de la locul accidentului, avand in vedere ca scuteristul e la spital rezulta victime, nasol. Un certificat IML si e pe poola fraierul cu masina. Dosar penal, ciuciu permis, bani, distractie. Sa ne ferim de ce-i mai rau si sanatate scuteristului.

@crsissP Da, se pot scoate bani frumosi de la asigurari, daca nu ai fost inca la asigurari pt constatare, baga tot ce e julit pe motor si zi-i ca tre schimbate, TOT ce poti , dupa care zi ca o repari in regim propriu. Trust me, tine faza. Banii teoretic trebuie sa ii vezi in max o luna, dupa ce duci de la service-uri si reprezentate oferte de pret. Daca ti-e julit cadru sau toba cu atat mai bine. Daca vrei intreaba-ma pe privat si iti explic mai multe ca am patit-o si eu. Bine, asta evident daca motoru il poti repara tu sau ai cine sa il repare si nu e lovit grav, adica sa iti trebuiasca stiu eu, furci noi, bord, faruri etc. , chestii care chiar costa. In cazul asta iesi mai naspa daca o repari tu.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar esti putin offtopic ... dar nu conteaza bine ai venit ....

 

 

 

da... dupa cum relata luca ... una bucata blonda de 37 de ani incepatoare a virat spre stanga fara sa ma vada ca eram in depasire mi-a iesit in fata si buf ... poc ...

E sunt bine, lovit un pic la genunche si la cot ... in rest motoru` putin "scrijelit" pe partea dreapta ...

Din ce relata ea ... ca a vazut ceva jeep in spatele ei care nu l-a vazut nimeni ... s-a asigurat ca nu il depaseste ala dar nu a observat ca eu sunt in depasire ... ceea ce a rezultat tamponarea ... ea a scapat cu o amenda de 100 lei in 48h si cateva zgarieturi pe partea stanga dar saraca "Suzi" tre sa o duc la doctor ca nu se simte bine ... in rest ... Bafta si Asfalt Uscat

 

 

 

 

 

da-i motorul ei si sa-ti ia altul la fel,si atunci sa vezi ca mai bine i-ti da banii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-i motorul ei si sa-ti ia altul la fel,si atunci sa vezi ca mai bine i-ti da banii!

NU prea cred ca merge faza, nu o sa vrea in veci. Firma ei de asigurari tre sa suporte reparatia nu ea personal. Si tu ai face la fel, adica daca lovesti pe careva nu ii platesti nimic, lasi firma de asigurari sa o faca, nu? In cazul tau Csaky a fost altceva, nu era pe drum, nu te-a lovit cu masina , deci nu avea asigurare, atunci da. Suporta paguba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu vreo juma de ora, pe bulevard, aproape de CEC, un scuter tavalit bine pe jos, politie & stuff. Am inteles ca un/o idiot/a ar fi iesit cu masina din parcare si l-ar fi izbit pe asta cu scuterul. Nu am putut opri ca eram pe celalalt sens dar am intrebat ulterior pe un amic care era in zona si zicea ca cel/cea cu masina ar fi fugit de la locul accidentului, de aceea scuterul era nemiscat si politia statea de paza, probabil sa vina de la criminalistica sa faca masuratori. Scuteristul este dus la spital insa nu stiu care e starea lui. Scuterul era inmatriculat si tipul avea casca, din pacate tot astia o fura, nu cei kamikaze. Ma rog. Sper sa il gaseasca rapid si usor pe gunoiul cu masina , avand in vedere ca era in mijlocul orasului si la ora de varf tot l-o fi vazut careva. Oricum se lasa urat. Fuga de la locul accidentului, avand in vedere ca scuteristul e la spital rezulta victime, nasol. Un certificat IML si e pe poola fraierul cu masina. Dosar penal, ciuciu permis, bani, distractie. Sa ne ferim de ce-i mai rau si sanatate scuteristului.

@crsissP Da, se pot scoate bani frumosi de la asigurari, daca nu ai fost inca la asigurari pt constatare, baga tot ce e julit pe motor si zi-i ca tre schimbate, TOT ce poti , dupa care zi ca o repari in regim propriu. Trust me, tine faza. Banii teoretic trebuie sa ii vezi in max o luna, dupa ce duci de la service-uri si reprezentate oferte de pret. Daca ti-e julit cadru sau toba cu atat mai bine. Daca vrei intreaba-ma pe privat si iti explic mai multe ca am patit-o si eu. Bine, asta evident daca motoru il poti repara tu sau ai cine sa il repare si nu e lovit grav, adica sa iti trebuiasca stiu eu, furci noi, bord, faruri etc. , chestii care chiar costa. In cazul asta iesi mai naspa daca o repari tu.

 

am trecut si eu pe la locul accidentului cu scuterul la putin timp dupa ce l'a dus pe tip la spital si am stat putin la taclale cu "martorii" care mai erau prin zona... se pare ca tipul de pe scuter este destul de sifonat iar despre masina care a iesit in fata lui "nimeni nu stia nimic"....tind sa cred ca (virgula) conservarul cu masina este un mahar de bani gata si pana la urma, din pacate se va musamaliza tot.... romania asta..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...