Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

am trecut si eu pe la locul accidentului cu scuterul la putin timp dupa ce l'a dus pe tip la spital si am stat putin la taclale cu "martorii" care mai erau prin zona... se pare ca tipul de pe scuter este destul de sifonat iar despre masina care a iesit in fata lui "nimeni nu stia nimic"....tind sa cred ca (virgula) conservarul cu masina este un mahar de bani gata si pana la urma, din pacate se va musamaliza tot.... romania asta..... :makeout:

 

pe mine era sa ma calce stanca cu ceva jeep deal lui pe trecerea de pietoni cu tate ca el trecuse pe rosu ... in tara asta totul se rezuma la : cine esti , cati bani ai , si de-al cui esti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pe mine era sa ma calce stanca cu ceva jeep deal lui pe trecerea de pietoni cu tate ca el trecuse pe rosu ... in tara asta totul se rezuma la : cine esti , cati bani ai , si de-al cui esti :P

 

pai din pacate asta e democratia in romania.... DEMOCRATIE = BANI. daca ai bani poti sa ajungi la dumnezeu, daca nu atunci poti linistit sa stai in casa ca poate te loveste unu cu bani, cu masina, pe trecerea de pietoni si dupa aia tre sa ii pletesti reparatiile pt ca el este pui de p__a de ministru si este cel mai tare.... stiu un caz, anul trecut s-a intamplat daca nu ma insel... un om de afaceri bucurestean a fost prins cu radarul in localitate cu 183 km/h si oare ce sanctiuni a primit?.....i'a fost suspendat permisul pe 30 de zile (care sigur l'a primit inapoi in cateva ore) si a primit amenda 500 ron.... daca era un om simplu care lucreaza pt un salariu de nimic, ca sa isi intretina familia, atunci ii anula si certificatul de nastere si al lui si al intregii famili.... vorba lu' UN-Q Sapro: ROMANIA TREZESTE-TE !!! :makeout:

sorry daca am fost off topic

Editat de Fachir_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratii mei, dupa cum stiti prea bine, saptamana trecuta o putem numi : saptamana neagra in Zalau. 5 accidente pt 50 de motoristi este deja prea mult....partea buna este ca nu este nimic grav sau mortal....... Sunt super socat si ingandurat pt ceea ce se intampla, mai mult acuma veneam acasa si inca unu de al nostru, SJ 88 TER s-a lovit de un Logan, el julit si motor ranit.......saptamana neagra continua. nici nu stiu ce urare sa mai fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE LA NEATENTIE !!!

Si eu era ieri sa ratez curba de la popas din vina mea...mi-am intors capul in viraj sa ma uit dupa colegu' si pe cand l-am intors in fata eram pe marginea drumului pe dara de nisip.Dupa niste dansuri pe praf am reusit sa trag dihania pe asfalt cu chiu cu vai.Am scapat ca prin urechile acului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Luca da tu nu ai oglinzi :angry: .De ce sunt puse ....cred ca sa le folosim :unsure: .Si referitor la saptamana neagra...majoritatea sunt din vina noastra.Dc mergem ca tembelii...nu suntem singurii pe drum,mai sunt si alti cretini care nici nu se sinchisesc sa acorde prioritate sau sa se asigure.Parca ei ar fi "regii soselelor".Si eu eram sa patesc la fel sapt trecuta cand veneam la Zalau.Deci si din partea noastra mai multa rabdare si atentie sporita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Luca da tu nu ai oglinzi :angry: .De ce sunt puse ....cred ca sa le folosim :unsure: .Si referitor la saptamana neagra...majoritatea sunt din vina noastra.Dc mergem ca tembelii...nu suntem singurii pe drum,mai sunt si alti cretini care nici nu se sinchisesc sa acorde prioritate sau sa se asigure.Parca ei ar fi "regii soselelor".Si eu eram sa patesc la fel sapt trecuta cand veneam la Zalau.Deci si din partea noastra mai multa rabdare si atentie sporita

Normal ca am oglinzi,dar fiind in viraj am considerat eu ca mi mai usor sa arunc capul pe spate ceea ce a fost gresit,dar bine ca s-a terminat cu bine.In rest belele la greu saptamana asta,dar speram sa nu se mai intample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca eu eram "colegul" dupa care se uita Luca ...nu avea cum sa ma vada in oglinzi deoarece circumferinta curbei fiind mare ,nu-i permitea sa ma vada in oglinzi, iar de asta a intors capul ...eu am vazut toata faza dar nu mi-am dat seama ce se intampla ..credeam ca vrea sa-mi atraga mie atentia ca in accea curba exista nisip si e periculoasa - eu fiind incepator... bine ca nu sa intamplat nimic - ca urare ?ce sa mai putem zice??!! Doamne ajuta!!

Editat de soso_by_sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... sa va povestesc cum a fost...

Mergeam catre dumbrava nord cand din senin m-am trezit cu 2 tineri cu carucior cu copil pe trecerea de pietoni de la liceul chimie...viteza nush cat am avut ca nu m-am uitat.Am franat si am tras dreapta,mi-a intrat motoru in voblaj si am ajuns undeva pe langa axul drumului.Am trecut de prima masina si am inceput sa redresez motoru cand am vazut loganu si nam avut ce face l-am lovit pe partea lui stanga.Eu nam patit nimic doar ceva julituri...si motorul pe partea stanga ii zgariata carena destul de bine. Ce pot sa zic ATENTIE LA TRECERILE DE PIETONI ca is ca si oile se arunca pe trecere da dureaza mult pana se gandesc sa treaca strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... sa va povestesc cum a fost...

Mergeam catre dumbrava nord cand din senin m-am trezit cu 2 tineri cu carucior cu copil pe trecerea de pietoni de la liceul chimie...viteza nush cat am avut ca nu m-am uitat.Am franat si am tras dreapta,mi-a intrat motoru in voblaj si am ajuns undeva pe langa axul drumului.Am trecut de prima masina si am inceput sa redresez motoru cand am vazut loganu si nam avut ce face l-am lovit pe partea lui stanga.Eu nam patit nimic doar ceva julituri...si motorul pe partea stanga ii zgariata carena destul de bine. Ce pot sa zic ATENTIE LA TRECERILE DE PIETONI ca is ca si oile se arunca pe trecere da dureaza mult pana se gandesc sa treaca strada...

eu zic ATENTIE la viteza pe care o adaptezi prin oras, si pe langa trecerile de pietoni...

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ATENTIE la viteza pe care o adaptezi prin oras, si pe langa trecerile de pietoni...

numai bine

:unsure:

Tocmai stiind ca trec ca oile strada trebuie redus gazul in oras. In intersectii, in dreptul trecerilor de pietoni, oriunde. Ai scapat ietfin zic eu, daca ii loveai pe aia pe trecere era nasol pt tine. Grija mare si fara din astea pe viitor. Bafta :angry:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca eu eram "colegul" dupa care se uita Luca ...nu avea cum sa ma vada in oglinzi deoarece circumferinta curbei fiind mare ,nu-i permitea sa ma vada in oglinzi, iar de asta a intors capul ...eu am vazut toata faza dar nu mi-am dat seama ce se intampla ..credeam ca vrea sa-mi atraga mie atentia ca in accea curba exista nisip si e periculoasa - eu fiind incepator... bine ca nu sa intamplat nimic - ca urare ?ce sa mai putem zice??!! Doamne ajuta!!

Da men dupa tine ma uitam sa-ti trag cu ochiu' :angry: Bine ca n-am tras un cap de beton. :unsure:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Luca da tu nu ai oglinzi :angry: .De ce sunt puse ....cred ca sa le folosim :unsure: .Si referitor la saptamana neagra...majoritatea sunt din vina noastra.Dc mergem ca tembelii...nu suntem singurii pe drum,mai sunt si alti cretini care nici nu se sinchisesc sa acorde prioritate sau sa se asigure.Parca ei ar fi "regii soselelor".Si eu eram sa patesc la fel sapt trecuta cand veneam la Zalau.Deci si din partea noastra mai multa rabdare si atentie sporita

 

 

nu e chiar precum zici .... daca mergeam ca tembelu` poate eram pe ceva pat de spital la ora asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator montecristo
:) :scratch: dupa cum deja multi dintre voi stiti ...am cazut... la nici 5 zile de cand il am. stiu, mi-ati spus voi... prostia mea si lipsa de experienta... eram in curba mai jos de bar in jur de 70 la ora si m-am speriat de 2 masini care veneau din sens opus si am redresat insa nu am us suficient frana incat sa ma opresc pe asfalt si am prins nisip si a alunecat de sub mine.. eu sunt k, o mica contuzie la picior insa orgoliul e foarte grav ranit. ce sa mai zic nu stiu... s-a intamplat iar acum suport consecintele. bafta tuturor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: dupa cum deja multi dintre voi stiti ...am cazut... la nici 5 zile de cand il am. stiu, mi-ati spus voi... prostia mea si lipsa de experienta... eram in curba mai jos de bar in jur de 70 la ora si m-am speriat de 2 masini care veneau din sens opus si am redresat insa nu am us suficient frana incat sa ma opresc pe asfalt si am prins nisip si a alunecat de sub mine.. eu sunt k, o mica contuzie la picior insa orgoliul e foarte grav ranit. ce sa mai zic nu stiu... s-a intamplat iar acum suport consecintele. bafta tuturor.

Am auzit cu 5 minute inainte sa cazi ca ai cazut :unsure:.Las' bine ca esti bine si fiarele se indreapta dupa cum sti.Grija mare de acu' incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :) dupa cum deja multi dintre voi stiti ...am cazut... la nici 5 zile de cand il am. stiu, mi-ati spus voi... prostia mea si lipsa de experienta... eram in curba mai jos de bar in jur de 70 la ora si m-am speriat de 2 masini care veneau din sens opus si am redresat insa nu am us suficient frana incat sa ma opresc pe asfalt si am prins nisip si a alunecat de sub mine.. eu sunt k, o mica contuzie la picior insa orgoliul e foarte grav ranit. ce sa mai zic nu stiu... s-a intamplat iar acum suport consecintele. bafta tuturor.

 

 

 

Nu te speria,la toti ne vine randul odata si odata,numa sa nu mergi la futut pe dealul guruslaului ca risti sa te ia in coarne un berbec! :scratch:

 

:kiss: :unsure: dupa cum deja multi dintre voi stiti ...am cazut... la nici 5 zile de cand il am. stiu, mi-ati spus voi... prostia mea si lipsa de experienta... eram in curba mai jos de bar in jur de 70 la ora si m-am speriat de 2 masini care veneau din sens opus si am redresat insa nu am us suficient frana incat sa ma opresc pe asfalt si am prins nisip si a alunecat de sub mine.. eu sunt k, o mica contuzie la picior insa orgoliul e foarte grav ranit. ce sa mai zic nu stiu... s-a intamplat iar acum suport consecintele. bafta tuturor.

 

 

 

 

Si nu fii suparat ca o sa-ti treaca in cateva zile!Noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ciachii tu n-ai ce vorbii ca inca nu ai cazut... tu poti deschide topic "loviti de berbec", ca acolo esti sef... cred ca singur din tara...

in orice caz mai christos, nu te lasa la fier ca nu el te-o facut pe tine... inapoi pe cal !!! pana iti tai greata !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ciachii tu n-ai ce vorbii ca inca nu ai cazut... tu poti deschide topic "loviti de berbec", ca acolo esti sef... cred ca singur din tara...

in orice caz mai christos, nu te lasa la fier ca nu el te-o facut pe tine... inapoi pe cal !!! pana iti tai greata !!!

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai monte cristo,pacat ce sa zic, da sa nu te descurajezi, prima cazatura si primul soc e cel mai greu de trecut, restul vin de la sine :scratch: , Doamne fereste , multa bafta oricum, motorul te ajut eu sa-l faci daca vrei! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se simte Paul?

Eu sunt coleg cu tata-l sau si am inteles ca dansul este tot in concediu pentru a fi cat mai aproape de fiul sau.

Am inteles ca a iesit din coma,dar tot rau se simte si incepe sa vorbeasca cate putin.Tot felul de probleme si ceva operatii il asteapta din cate stiu.O sa il mai sun pe fratesu' sa mai vad cum se simte si in ce stadiu este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum se simte Paul?

Eu sunt coleg cu tata-l sau si am inteles ca dansul este tot in concediu pentru a fi cat mai aproape de fiul sau.

A iesit din coma,dar tot rau se simte si incepe sa vorbeasca cate putin.Tot felul de probleme si ceva operatii il asteapta din cate stiu.O sa il mai sun pe fratesu' sa mai vad cum se simte si in ce stadiu este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...