Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

mah lasati polemicile ....a facut-o de oaie si gata....oricum ce credeti k nusi da pumni in c...e acu omu...daca vrea sa reflecteze la ce a facut bine! Si daca se va urca iar pe motor si va fi mai atent...daca nu poate se lasacde moto cum a zis el...multi viteji is dupa razboi ...so lasam balta ...el e sanatos si gata. :rock:

Editat de paradoxxbogdy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

luca draga stiu legislatie si stiu circula, da poate ar trebui sa invat motorul aprti, conditii de frnare si alea alea dar se apre ca le invat pe calea mai dura. pur si simplu nu am anticipat ca ala din fata o sa opreasca brusc la trecerea de pietoni. asta e. se intampla. se pare ca dorintele unora devin realitate doar ca am picioarele intregi >:rock:

Eu iti doresc sa mergi cat mai in siguranta pe motor si sa n-ai parte de belele mari.Bucurate ca esti oke si n-ai nika rupt in tine.Prea multa teorie creeaza comfuzie la practica ia lucrurile mai simplu si mai pe indelete.Succes :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postez din nou. da tot eu. de data asta in oras insa. mergeam in spatele unuia, prea aproape, si a franat, la randul meu si eu, insa mie mi-a alunecat fata si am cazut, din nou. sorin, cred, cu fzr-ul alb, el a vazut toata faza. va poate spune cum a aratat din "exterior". is bine n-am nimic, nu ama vut nici 40 la ora, motorul a suferit pagube. deci, oficial is cel mai prost om pe un motor. ma face sa ma gandesc serios in ceea ce priveste motociclismul. cred ca voi renunta. nu sunt sigur, dar se pare ca nu-s facut pt asa ceva. acum puteti sa radeti si mai tare. bafta si asfalt uscat.

 

ca tot vb de plictiseala...

 

 

 

Nasol moment.. important ca esti ok.

Eu cand am vazut erai deja sub el cu fatza..noh..daune de la asfalt..de de la masina prea putin.. vezi daca te suna , sa te uiti bine la masina...sincer eu m-am uitat si nici macar noroiul nu era miscat...

O sa-ti fie greu iar sa investesti...dar din pacate aproape toti am facut-o..

Bafta...si nu cred ca e cazul de renuntat la motor...poate e cazul sa dai mai multa importanta la ce inseamna sa mergi pe el..

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo
Nasol moment.. important ca esti ok.

Eu cand am vazut erai deja sub el cu fatza..noh..daune de la asfalt..de de la masina prea putin.. vezi daca te suna , sa te uiti bine la masina...sincer eu m-am uitat si nici macar noroiul nu era miscat...

O sa-ti fie greu iar sa investesti...dar din pacate aproape toti am facut-o..

Bafta...si nu cred ca e cazul de renuntat la motor...poate e cazul sa dai mai multa importanta la ce inseamna sa mergi pe el..

Sorin

da stiu sorine, ca am pus mana si am vazut ca nu s-a rupt, crepat nimic, totul era k. am si lovit sa fiu sigur, mai mari sanse erau sa le rup eu cu mana :rock:) in fine. nu renunt, doar ca eram, is, nervos, frustrat, da ma rog a fost gresala mea ca nu am pastrat distanta mai mare intre mine si ala. asta e oricum urma sa o duc la un check up complet. vad eu unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat, cred ca-i si ghinionist omul, lasati-l in pace

 

baiul e ca se dau permisele mult prea usor, io cand l-am luat aveam la activ nici 2 ore de dat cu jaful ala de motor

si cand l-am vazut pe George al meu cum frana cu picioarele pe jos m-am ingrozit, Csaky stie mai bine

 

eu ca incepator mi-am dat seama ca experienta in trafic si mersul preventiv (cand sunt cu masina si vad ca vine un tampit tare din spate, scot mana pe geam si-i fac semn s-o lase mai moale, cu motorul la fel, da' n-am geam :rock:) conteaza cel mai mult si sa stii sa prevezi problemele, eu daca n-aveam permis (:blbl: de 15 ani imediat si atata plimbat , prin oras mai ales, puteam s-o patesc de o gramada de ori in putinii km pe care i-am facut cu motocicleta

 

tre' sa si simti motorul

 

si inca un lucru, daca, cu masina mai poti face experimente sau sa (inveti sa) conduci dupa instinct (100% cazul meu), cu motocicleta am realizat ca tre' sa-ti stea 100% capul acolo, si recomand pt. incepatori macar de citit si inteles cursurile alea de pe net, de intrebat pe cei cu experinta fara jena, ...

 

 

 

 

ma Luca, da-o in p. ma-sii de gramatica, ti-o mai zis si altii, citeste ce scrii ca-i aiurea rau :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi rau ca aud una ca asta, e bine cand esti tu bine, fiarele se indreapta ...

 

ia putin forumul la pasi marunti la incepatori si citeste si ai sa descoperi multe care le sti si chiar foarte multe pe care nu le stii ... cel putin pe mine m-au salvat cateva ... sper sa iti fie si tie de ajutor

 

Bafta in Conotinuare, cel putin nu asa cum a fost pana acum ... :rock: :rock: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postez din nou. da tot eu. de data asta in oras insa. mergeam in spatele unuia, prea aproape, si a franat, la randul meu si eu, insa mie mi-a alunecat fata si am cazut, din nou. sorin, cred, cu fzr-ul alb, el a vazut toata faza. va poate spune cum a aratat din "exterior". is bine n-am nimic, nu ama vut nici 40 la ora, motorul a suferit pagube. deci, oficial is cel mai prost om pe un motor. ma face sa ma gandesc serios in ceea ce priveste motociclismul. cred ca voi renunta. nu sunt sigur, dar se pare ca nu-s facut pt asa ceva. acum puteti sa radeti si mai tare. bafta si asfalt uscat.

 

ca tot vb de plictiseala...

No coment.

Ma gandeam ca tranta trecuta te-o copt putin. Ata ete, de la capat. La mobra nu renunti tu, sau daca renunti esti cel mai slab din lume.

Mama lui de fier, hai barba sus si treci la fapte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma Luca, da-o in p. ma-sii de gramatica, ti-o mai zis si altii, citeste ce scrii ca-i aiurea rau :rock:

 

Ce dreq am facut iara? N-am chef sa ma chioasc de fiecare data la ce scriu daca te uiti atent vei observa ca toti de pe forum gafeaza la fel.. :lol: :rock:

chiar asa ! doar nu suntem la ora de gramatica ,iar diferenta dintre ortografii astia si analfabetul de mine,--este ca cei care (probabil au ei impresia )ca se exprima in scris literal gramatical si ortografic corect ,fara greseli de tastare,exprimare- au timp berechet sa fie atenti la ce si cum scriu ei ...si restul muritorilor de rand...

perfectionistillooorrr!!! ... daca am fi la fel de atenti si in trafic.....si ce dak is off-topic??!!

'VOI SA FITI BINE"!!!! :P :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

montecristo, tu ai luat-o prea rapid omule. ti-ai dorit mult motocicleta, si acuma nu mai stii cum sa faci sa te inveti mai repede... tu stii ce-i mai bine pentru tine, DA ASCULTA SI DE ALTII CA "PROSTU NU II PROST DEGEABA"... ce te arunci asa? nu ai un pik de rabdare? vrei sa demonstrezi ca esti un 'super'? ca inveti bine si repede? uite ce ti se intampla.. doamne fereste de ceva mai grav, tu nu te gandesti? nu te grabeste nimeni.. mergi mai incet, mai atent si ai rabdare, pana inveti cum se face. ca tu nu ai inceput ca altii de la motoreta Carpati, te-ai suit direct pe animal. gandeste-te cata experienta iti lipseste. cum draq sa iti mai explic, sa pricepi? mai bine iti luai un scuter, asa de inceput, sa vezi pe urma diferente... nu astept sa imi raspunzi, sau fa-o, da in mintea ta. :rock: numa bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu sorine, ca am pus mana si am vazut ca nu s-a rupt, crepat nimic, totul era k. am si lovit sa fiu sigur, mai mari sanse erau sa le rup eu cu mana :rock:) in fine. nu renunt, doar ca eram, is, nervos, frustrat, da ma rog a fost gresala mea ca nu am pastrat distanta mai mare intre mine si ala. asta e oricum urma sa o duc la un check up complet. vad eu unde.

 

 

 

 

Ti-am mai zis eu,mai demult treaba cu demonstratul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo
montecristo, tu ai luat-o prea rapid omule. ti-ai dorit mult motocicleta, si acuma nu mai stii cum sa faci sa te inveti mai repede... tu stii ce-i mai bine pentru tine, DA ASCULTA SI DE ALTII CA "PROSTU NU II PROST DEGEABA"... ce te arunci asa? nu ai un pik de rabdare? vrei sa demonstrezi ca esti un 'super'? ca inveti bine si repede? uite ce ti se intampla.. doamne fereste de ceva mai grav, tu nu te gandesti? nu te grabeste nimeni.. mergi mai incet, mai atent si ai rabdare, pana inveti cum se face. ca tu nu ai inceput ca altii de la motoreta Carpati, te-ai suit direct pe animal. gandeste-te cata experienta iti lipseste. cum draq sa iti mai explic, sa pricepi? mai bine iti luai un scuter, asa de inceput, sa vezi pe urma diferente... nu astept sa imi raspunzi, sau fa-o, da in mintea ta. :P numa bine !

 

corect. doare, dar adevarat.

 

 

Ti-am mai zis eu,mai demult treaba cu demonstratul!

 

si tu ai dreptate si ti-am zis, asta e valabil si pt alin. dar asa sunt eu... :rock: :blbl: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am mai zis eu,mai demult treaba cu demonstratul!

tu sa taci, csaki... :rock: ce vrei sa spui? de mine ce ziceai?... "60-70 ii prea putin, macar cu..." frate, am permis doar de o luna si cateva zile, nu sunt sigur pe mine, nu imi cunosc motorul, nu pot merge in curbe cum mergeti voi, cei cu experienta. nu ma grabeste nimeni sa ajung undeva, asa ca nu ma grabesc. de-aia am decis sa ma duc singur, daca deranjez in halul asta... nu am bani sa imi iau zi de zi motor... ca la o adica ti se rupe inima de motor daca pateste ceva

 

nu am ce demonstra, ca nu de-aia mi-am luat motor

 

cat despre mers in grup, nu vreau sa fiu greutatea nimanui... ma simt bine si singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo
tu sa taci, csaki... :rock: ce vrei sa spui? de mine ce ziceai?... "60-70 ii prea putin, macar cu..." frate, am permis doar de o luna si cateva zile, nu sunt sigur pe mine, nu imi cunosc motorul, nu pot merge in curbe cum mergeti voi, cei cu experienta. nu ma grabeste nimeni sa ajung undeva, asa ca nu ma grabesc. de-aia am decis sa ma duc singur, daca deranjez in halul asta... nu am bani sa imi iau zi de zi motor... ca la o adica ti se rupe inima de motor daca pateste ceva

 

nu am ce demonstra, ca nu de-aia mi-am luat motor

 

cat despre mers in grup, nu vreau sa fiu greutatea nimanui... ma simt bine si singur

 

 

era vb despre mine george. stai relax. nu te agita. eu is ala care vrea sa demonstreze ca are talent ca poate din prima sa mearga ca si batman si sa nu pateasca nimic, ei bine, nu-s nici batman, nici superman nici un erou din ala. si am aflat asta, chiar usor, si da ai dreptate mi se rupe sufletul cand stiu ce am facut cu frumusetea aia de motor. sa nu mai zic ca iesitul in oras pe tot anul viitor este foarte vag si in ceatza deasa. dar o sa-l repar si o sa fiu mai atent si mai preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

montecristo, tu ai luat-o prea rapid omule. ti-ai dorit mult motocicleta, si acuma nu mai stii cum sa faci sa te inveti mai repede... tu stii ce-i mai bine pentru tine, DA ASCULTA SI DE ALTII CA "PROSTU NU II PROST DEGEABA"... ce te arunci asa? nu ai un pik de rabdare? vrei sa demonstrezi ca esti un 'super'? ca inveti bine si repede? uite ce ti se intampla.. doamne fereste de ceva mai grav, tu nu te gandesti? nu te grabeste nimeni.. mergi mai incet, mai atent si ai rabdare, pana inveti cum se face. ca tu nu ai inceput ca altii de la motoreta Carpati, te-ai suit direct pe animal. gandeste-te cata experienta iti lipseste. cum draq sa iti mai explic, sa pricepi? mai bine iti luai un scuter, asa de inceput, sa vezi pe urma diferente... nu astept sa imi raspunzi, sau fa-o, da in mintea ta. :rock: numa bine !

si altii o luat-o repede...si o tras de mobra si etc. eu cred ca aici este vorba de experienta in trafic si de NEATENTIE desigur.am cazut o data din cauza neatentiei da de atunci cel putin prin oras...is cu ochii in 10.dupa cazatura aia,trebuia sa te vindeci un pic montecristo.NUMAI BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tot aveti mai cu omu daca are ghinion??nu-si termina de facut motorul ca si-o ia din nou, parerea mea.....lipsa exagerata de atentie...

multa bafta si sanatate montecristo....

si mare ATENTIE.....e cea mai importanta dupa reflexe..... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu sa taci, csaki... :rock: ce vrei sa spui? de mine ce ziceai?... "60-70 ii prea putin, macar cu..." frate, am permis doar de o luna si cateva zile, nu sunt sigur pe mine, nu imi cunosc motorul, nu pot merge in curbe cum mergeti voi, cei cu experienta. nu ma grabeste nimeni sa ajung undeva, asa ca nu ma grabesc. de-aia am decis sa ma duc singur, daca deranjez in halul asta... nu am bani sa imi iau zi de zi motor... ca la o adica ti se rupe inima de motor daca pateste ceva

 

nu am ce demonstra, ca nu de-aia mi-am luat motor

 

cat despre mers in grup, nu vreau sa fiu greutatea nimanui... ma simt bine si singur

 

 

 

Ma!Tu esti intreg la cap?

Uita-te cine cu cine vb. mai intai.Si te-a apucat si pe tine postatul in prostie?

Ce cauti aici la accidente?S-au i-ti place sa apari pe aici,sa mai postezi si tu,ca unii posteaza si daca au mancat un (cuvant urat),sa stie ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica azi dupa masa una bucata kawasaki ninja verde deschis s-a izbit in plin intr-o camioneta, in dumbrava pe pasarela... a mai auzit cineva de accident? cum s-a intamplat? cum ii motoristu'? cred ca era un kawasaki, care circula tot timpul fara numere...nu stiu sigur si mii de scuze daca gresesc... sa speram ca nu a patit nimic grav... foarte nasol acest sfarsit de sezon. o gramada de accidente.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica azi dupa masa una bucata kawasaki ninja verde deschis s-a izbit in plin intr-o camioneta, in dumbrava pe pasarela... a mai auzit cineva de accident? cum s-a intamplat? cum ii motoristu'? cred ca era un kawasaki, care circula tot timpul fara numere...nu stiu sigur si mii de scuze daca gresesc... sa speram ca nu a patit nimic grav... foarte nasol acest sfarsit de sezon. o gramada de accidente.... ;)

 

 

pana in momentu de fata se stie ca motociclistu e in coma ... am intels ca nu prea i se dau sanse ... sa speram ca va fi bine

 

Nr lui era SJ 13 DGK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mii de scuze pt informatiile gresite...nu era kawasaki ninja fara numere, era roby (smart). acuma am fost la el la urgenta si am vb cu cineva de acolo.... mi-a zis ca smart era la tomograf si urmeaza sa ii se faca radiografie la coloana... este destul de grav accidentat... mai multe de atat nu stiu... sa speram ca va fii bine pana la urma.... sa ii tinem pumnii sa poate trece peste asta.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...